Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 13d. 19:30

15min tyrimas apie „Olifėją“ įvertintas apdovanojimu

Šarūnas Černiauskas
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Šarūnas Černiauskas

Žurnalistinis tyrimas „Aukso puodžiai“, nagrinėjęs, kaip loterijų organizatorės „Olifėja“ pinigai buvo nukreipti tolyn nuo Lietuvos sportininkų, sulaukė pripažinimo. Trečiadienį vykusiame geros antikorupcinės praktikos forume „Aš neduodu kyšių“ 15min žurnalistų darbas įvertintas specialiu apdovanojimu.

15min Tyrimų skyriaus darbas aiškinantis „Olifėjos“ veiklą įvertintas specialiu Vilniaus Lietuvos Tūkstantmečio Rotary klubo apdovanojimu. Apdovanojimą atsiėmė Tyrimų skyriaus vadovas Šarūnas Černiauskas. Forume „Aš neduodu kyšių“ taip pat apdovanotas būrys Lietuvos policijos pareigūnų, įvertintų už savo nuopelnus korupcijos prevencijos srityje.

„Aukso puodžiai“ – tai serija publikacijų apie tai, kaip „Olifėjos“ pelnas nukreiptas į dviejų įmonės vadovų – Antano Muraškos ir Donato Kazlausko – kišenes. Du verslininkai ant „Olifėjos“ pamatų sukūrė nuosavą įmonių tinklą. Didelė dalis šio tinklo pajamų atėjo būtent iš „Olifėjos“.

Kai 51 proc. „Olifėjos“ pelno tenka kontrolinį įmonės akcijų paketą valdančiam Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, A.Muraškos ir D.Kazlausko įmonės jokios prievolės pinigais dalintis su sportu neturi.

Prieš keliolika metų sukurtas verslo modelis A.Murašką su D.Kazlausku pavertė milijonieriais. Žurnalistinis tyrimas parodė, kad tokiu būdu A.Muraškos ir D.Kazlausko įmonių sukrautas pelnas siekė apie 33 mln. eurų – kur kas daugiau, nei per tą patį laikotarpį uždirbo „Olifėja“.

A.Muraška su D.Kazlausku kategoriškai neigia siekę pasipelnyti sporto sąskaita. Verslininkai taip pat tvirtina, esą jų nuosavi verslai atsirado dėl „Olifėjai“ taikomų apribojimų, tačiau tokią versiją neigia loterijas kontroliuojanti Lošimų priežiūros tarnyba.

Visas „Aukso puodžių“ publikacijas rasite tyrimo polapyje. O su pagrindiniais žurnalistinio tyrimo atskleistais faktais galite susipažinti ir šiam tyrimui parengtoje 15min laidoje:

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką