Dabar populiaru
Publikuota: 2018 vasario 7d. 09:46

AB „Klaipėdos naftos“ sausio našumo rezultatai 24 proc. geresni nei 2017-aisiais

"Klaipėdos nafta"
AB „Klaipėdos nafta“

AB „Klaipėdos nafta“ (KN), naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė, sausio mėnesį į talpyklas perkrovė 776 tūkst. tonų naftos produktų, o tai 24,2 procentais viršijo praėjusių metų sausio mėnesio krovą.

„Nepaisant sudėtingos ir dinamiškos situacijos rinkoje, KN krovos rezultatai sausio mėnesį pasižymėjo aiškia augimo kryptimi. Prie KN krovinių apyvartos augimo prisidėjo tiek pagrindinis klientas AB „Orlen Lietuva“, tiek tranzitinių krovinių eksportuotojai“, – rašoma pranešime žiniasklaidai.

2017 metų pradžioje krova, anot bendrovės, buvo menkesnė dėl ženkliai sumažėjusio naftos produktų srauto iš Baltarusijos naftos perdirbimo gamyklų.

„Dedame pastangas, kad naftos produktų krovos pajėgumai būtų optimaliai išnaudojami. Dėl šių pastangų ir palankesnės geopolitinės situacijos nuo praėjusių metų vidurio ėmė daugėti tranzitinių baltarusiškų krovinių. Mus džiugina ir pagrindinio kliento – AB „Orlen Lietuva“ gamybos apimtys bei krovos tempai, taip pat teigiamai atsiliepę sausio mėnesio krovai“, – rezultatus komentuoja KN generalinis direktorius Mindaugas Jusius.

Jo teigimu, stebima ir teigiama diversifikuotų krovinių šaltinių įtaka.

„2017 metais antrajame pusmetyje eksploatuoti pradėta nauja infrastruktūra bei išplėstos esamos infrastruktūros išnaudojimo galimybės bendrovei leidžia priimti platesnį krovinių spektrą“, – rašoma pranešime žiniasklaidai.

Išaugusi naftos produktų krova sausį, anot KN, lėmė ir didesnes pajamas: preliminariai Subačiaus ir Klaipėdos naftos terminaluose uždirbta 4,2 mln. eurų, kai pernai – 2,8 mln. eurų.

KN SGD terminalas 2018 metų sausį į gamtinių dujų sistemą patiekė 253 tūkst. MWh, kai 2017 m. sausio mėnesį buvo išdujinta ir perkrauta 785 tūkst. MWh.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką