Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Achema“ nuo spalio dirbs visu pajėgumu

Pristatymo akimirka
Aurimo Šrubėno nuotr. / „Achema“ nuo spalio dirbs visu pajėgumu
Šaltinis: 15min
0
A A

Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti trąšų ir chemijos produktų gamintoja „Achema“ nuo spalio mėnesio vėl dirbs visu pajėgumu. Gamykla planuoja baigti vieno iš dviejų amoniako cechų remontą ir nuo spalio pradžios kaip įprasta veiks abu amoniako cechai, taip pat pradės veikti elektros energijos gamybos kogeneracinė jėgainė, rašoma bendrovės pranešime žiniasklaidai.

Tiek vienas iš amoniako cechų, tiek kogeneracinė jėgainė buvo sustabdyta šią gegužę. Sprendimą sustabdyti vieną iš amoniako cechų, anot „Achemos“ vadovo Ramūno Miliausko, reikėjo priimti dėl planuoto remonto ir situacijos trašų rinkoje.

„Tai buvo planuotas gamybinių įrengimų remontas, kurį būtina atlikti mažiausiai kartą per du metus. Kartu su gamybinių įrengimų remontu toliau tęsėme gamyklos modernizaciją – tai padės mums mažinti energetinių išteklių sunaudojimą ir didins bendrovės konkurencingumą ateityje“, – sakė „Achemos“ generalinis direktorius R. Miliauskas.

Pasak R. Miliausko, trąšų rinka atsigauna, jų kaina po truputį kyla, todėl gamykla paskutinį metų ketvirtį planuoja dirbti pilnu pajėgumu.

Ketvirtąjį ketvirtį bus gaminamos ir pardavinėjamos ne tik trąšos bei kiti chemijos produktai, bet planuojama pardavinėti ir atskirai amoniaką.

„Šiuo metu pasaulinėje rinkoje matome amoniako trūkumą, jo kaina yra išaugusi, todėl nutarėme prekiauti amoniaku ir kaip atskiru produktu“, – teigė „Achemos“ gamyklos vadovas.

Pasak R. Miliausko, trąšų rinka atsigauna, jų kaina po truputį kyla, todėl gamykla paskutinį metų ketvirtį planuoja dirbti pilnu pajėgumu. Šių metų sausio-rugpjūčio mėnesiais „Achema“ pagamino daugiau kaip 2,4 mln. tonų trąšų, tai yra kiek daugiau nei praėjusių metų tuo pačiu periodu. Nors pajamų įmonė gavo beveik 10 proc. mažiau, IV ketvirtis ir metų rezultatas planuojamas geresnis, nes praėjusių metų pabaigoje gamykla dirbo perpus mažesniu pajėgumu.

informacija
ACHEMOS GRUPĖ, UAB koncernas
Vadovas: Audrius Bendaravičius Darbuotojų sk.: 42 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
ACHEMA, AB
Vadovas: Ramūnas Miliauskas Darbuotojų sk.: 1132 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką