Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Achemai“ dėl nuolaidų su „Gazprom“ susitarti dar nepavyko

Pristatymo akimirka
Aurimo Šrubėno nuotr. / Pristatymo akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius susitiko su koncerno „Achemos grupė“ valdybos nariais ir aptarė problemas, su kuriomis susidūrė vienintelė Baltijos šalyse azoto trąšų gamintoja „Achema“. Pasak premjero, Vyriausybė susirūpinusi situacija „Achemoje“, kuri dėl per didelių Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ gamtinių dujų kainų bei nepalankių trąšų kainų rinkoje patiria nuostolius.

Vyriausybė palaiko ir visokeriopai rems koncerno pastangas išspręsti problemas, su kuriomis susidūrė „Achema“, - žadėjo A.Butkevičius.

Koncerno „Achemos grupė“ valdybos pirmininko pavaduotojas Kasparas Jurgelionis teigė, kad pradėta stabdyti trąšų gamyba ir toks režimas gali užsitęsti visą ketvirtį, jei nepavyks pasiekti mažesnių dujų kainų.

Dirbant visu pajėgumu būtų patiriama nuostolių, nes trąšų rinkai sezoniškai smukus, mažėja ir kainos. Naujasis „Achemos“ valdybos pirmininkas ir koncerno laikinasis vadovas Romualdas Žadeika teigė, kad su „Gazprom“ dėl nuolaidos dujoms dar nepavyko susitarti.

Premjeras A.Butkevičius patikino, jog Vyriausybė visokeriopai remia koncerno pastangas susidoroti su problemomis.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Algirdas Butkevičius
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Algirdas Butkevičius
„Vyriausybė palaiko ir visokeriopai rems koncerno pastangas išspręsti problemas, su kuriomis susidūrė „Achema“. Reikia suprasti, kad koncerno valdomos įmonės yra svarbios valstybei, juk jam priklauso ne tik azoto trąšų gamykla, bet ir logistika, krova, dalis energetikos, didelė šaliai svarbaus Klaipėdos uosto dalis. Tai ir tūkstančių darbo vietų, ir eksporto klausimai“, – sako Vyriausybės vadovas A. Butkevičius.
informacija
ACHEMOS GRUPĖ, UAB koncernas
Vadovas: Audrius Bendaravičius Darbuotojų sk.: 42 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
ACHEMA, AB
Vadovas: Ramūnas Miliauskas Darbuotojų sk.: 1132 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką