Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 spalio 1d. 14:00

„Achemoje“ netyla ginčai – šįkart nesutaria naujasis vadovas ir profesinė sąjunga

R.Vaštakas: „„Kompanijos neturėtų tuo piktnaudžiauti, ypač jei parduodami bilietai į sėdimas vietas.“
BFL nuotr. / „Achemoje“ netyla ginčai – šįkart nesutaria naujasis vadovas ir profesinė sąjunga

Rimvydas Vaštakas, naujasis „Achemos grupės“ vadovas, nuo pareigų nušalino profsąjungos pirmininką, pavaduotoją ir komiteto narius bei kelis kitus vadovaujančius darbuotojus ir pradėjo jų veiklos tyrimus, trečiadienį išplatintame laiške žiniasklaidai rašo „Achemos grupės“ profesinė sąjunga. Tuo metu bendrovės vadovybė profesinę sąjungą kaltina siekiu sutrukdyti pertvarkyti bendrovę.

„Iš nušalintų darbuotojų, profesinės sąjungos aktyvistų buvo atimtos darbo priemonės ir uždrausta naudotis kabinetais, į kuriuos patekti neleidžia saugos tarnybos darbuotojai.  Nušalintiesiems darbuotojams R. Vaštakas įformino pravaikštas, taip pat pradėjo ieškoti formalių pažeidimų jų darbe ar bet kokio kito pagrindo, kuris leistų pasirinktus darbuotojus atleisti“, – rašoma profesinės sąjungos laiške žiniasklaidai.

Tuo metu koncerno „Achemos grupė“ vadovybė mano, kad buvę įmonės vadovai susibūrė į profesinę sąjungą, norėdami sutrukdyti koncerno pertvarką, ir pradėjo keleto darbuotojų veiklos tyrimą.

Iš nušalintų darbuotojų, profesinės sąjungos aktyvistų buvo atimtos darbo priemonės ir uždrausta naudotis kabinetais, į kuriuos patekti neleidžia saugos tarnybos darbuotojai, – skundžiasi profesinė sąjunga.

„Generalinis direktorius Rimvydas Vaštakas oficialiai kreipėsi į profsąjungos atstovais prisistačiusius buvusius įmonės vadovus ir paprašė pateikti profsąjungos steigimo dokumentus bei narių sąrašą, tačiau prašomos informacijos negavo“, – rašoma „Achemos grupės“ vadovybės atsakyme 15min.lt.

Pasak vadovų, darbuotojams, kurių veiklai tirti yra sudarytos darbo grupės, mokamas atlyginimas. 

„Vadovai garantuoja, kad vyksta ir vyks normalus koncerno darbas, vadovaujantis galiojančiais LR teisės aktais. Vadovybė netoleruos buvusių darbuotojų veiklos dangstymo prisidengiant profsąjungų teisėmis“, – rašoma laiške 15min.lt.

Profesinė sąjunga pranešė, kad sieks kuo skubiau sudaryti kolektyvinę sutartį, derybos dėl jos turi prasidėti jau kitą savaitę.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Achema
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Achema

„Darbuotojams turi būti suteiktos pakankamos garantijos, kad jie ramiai ir nesibaimindami dėl savo ateities galėtų dirbti ir tikėtis sąžiningo atlygio už gerai atliktą darbą, o ne už „bendradarbiavimą”. Tokia situacija, kai į akcininkų ginčus tiesiogiai įveliami darbuotojai ir jais manipuliuojama siekiant savo tikslų, nepriimtina. Profsąjunga padarys viską, kad apgintų darbuotojų teises ir užtikrintų normalų darbą bendrovėje. Labai tikimės, kad naujoji koncerno vadovybė neis prieš darbuotojus „buldozeriu” su samdytais teisininkais ir saugos tarnyba priešakyje. Tikimės, kad galima spręsti klausimus ne jėga, o dialogo būdu ir to sieksime”, – pranešime žiniasklaidai cituojamas koncerno „Achemos grupė“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Tadas Kaminskas.

Profesinė sąjunga laiške taip pat skundžiasi, kad R.Vaštakas paprašė darbuotojų nevartoti alkoholio darbo metu, nevogti ir nemeluoti, nors pirmąją savo darbo dieną naujasis koncerno vadovas personalo ir administravimo direktoriumi paskyrė Gintautą Kanapecką, kuris dar šių metų pavasarį buvo priverstas trauktis iš Generalinės prokuratūros kanclerio pareigų dėl to, kad darbo vietoje pasirodė neblaivus.

„Už tai G.Kanapeckui trejus metus uždrausta dirbti valstybės tarnyboje. Profesinės sąjungos manymu, tokie žmonės neturi būti priimami į koncerną spręsti personalo klausimų. 

„Dėl p. Gintauto Kanapecko norime patikslinti, kad iš valstybinės tarnybos jis atleistas jam asmeniškai prašant“, – rašoma „Achemos grupės“ atsakyme 15min.lt.

Nerimą profesinės sąjungos atstovai išsakė ir dėl Lydos Lubienės žodžių.

„Naujojo vadovo susitikime su darbuotojais dalyvavusi pagrindinė koncerno akcininkė Lyda Lubienė darbuotojams išsakė labai aiškią žinią: tie, kurie bendradarbiaus, nebus šantažuojami, persekiojami, jiems nebus taikomos represijos, o kiti darbuotojai bus atleisti. Keistai nuskambėjo ir perspėjimas, kad akcininkų ginčai užtruks dar ilgai“, – rašoma pranešime žiniasklaidai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

01:54
01:53
27:22

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką