-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Achemos grupės“ atstovas linki naujai koalicijai pasimokyti iš praeities klaidų

Seimo rinkimus laimėjus centro dešinės partijoms, vienos didžiausių šalies įmonių „Achemos grupės“ atstovas tikisi profesionalios ir atsakingos politikos bei linki naujajai valdžiai nekartoti per ankstesnes krizes darytų klaidų, o kartu – pasimokyti iš nueinančios valdžios suklydimų.
Gintaras Balčiūnas
Gintaras Balčiūnas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Pasak grupės valdybos pirmininko pavaduotojo Gintaro Balčiūno, per 2008–2009 metų krizę neišvengta prieštaringų sprendimų. Jis tikisi, kad į nauja valdžia neprimes krizės pasekmių labiausiai pažeidžiamiems visuomenės sluoksniams.

„Ne pirmą kartą jau krizių metu laimi Seimo rinkimus centro dešinioji koalicija, tai pirmiausia norėtųsi jiems palinkėti pasimokyti ir nekartoti savo praeities klaidų, prisimenant 2008 metų naktines reformas ir panašiai, pasimokyti iš konkurentų klaidų, ypač šiemet, suvaldant COVID-19 epidemijos riziką ir dėl to iškylančiomis finansinėmis, socialinėmis, mokestinėmis ir visomis kitomis pasekmėmis“, – BNS pirmadienį sakė advokatas G.Balčiūnas.

„Achemos grupės“ atstovas kartu paragino vengti radikalių, staigių ir verslui prisitaikyti neleidžiančių sprendimų.

„Jeigu kalbame, tarkime, apie aplinkos apsaugą, mes esame abiem rankomis irgi už tai, tačiau pasižiūrėkime, kaip ta pati Europos Komisija elgiasi: yra patvirtinami perspektyviniai planai iki 2050 metų, numatomos lėšos ir einame kasdien prie to plano įgyvendinimo. Pas mus, deja, būdavo kartais sprendimai tokie gana populistiniai, tarkime, aplinkos apsaugos paketas, pasakoma: mes sugriežtinsime, mes nustatysime, kad tos taršos nebūtų, o jūs – vykdysite“, – sakė G.Balčiūnas.

Jis teigė norintis, kad valdžios darbai nesiskirtų nuo žodžių – pavyzdžiui, sakoma, jog epidemijos suvaldymui pasiruošta, tačiau realiai medikams trūksta paprasčiausių apsaugos priemonių.

„Norėčiau palinkėti protingo, profesionalaus ir atsakingo valstybės reikalų tvarkymo ir bandyti suderinti tuos skirtingus socialinių grupių, piliečių, verslo interesus“, – kalbėjo vienas koncerno vadovų.

G.Balčiūnas tikisi ir valstybės aiškumo, kada projektas yra ekonominis, o kada – politinis.

„Jeigu kalbama apie ekonominius projektus, tada turėtų būti aiškūs paskaičiavimai, aiškios diskusijos ir su verslu ir su visais kitais suinteresuotais (asmenimis – BNS), ir pagrįstas verslo modelis, ar naujo projekto modelis, o ne būtų dangstomasi tiktai politiniais pareiškimais, kas neretai, deja, atsitinka“, – sakė G.Balčiūnas.

Jis tiesiogiai neįvardijo, ar kalba apie Klaipėdos suskystintųjų dujų (SGD) terminalą.

„Nenorėčiau šia proga minėti tų visų skaudulių, kurie yra susikaupę, tačiau, kaip minėjau, norėčiau profesionalaus valstybės reikalų tvarkymo, viešo administravimo“, – sakė jis.

Apie 10 proc. terminalo operatorės „Klaipėdos naftos“ akcijų turinčios „Achemos grupės“ valdoma „Achema“ yra didžiausia dujų vartotoja šalyje ir už terminalo išlaikymą moka dešimtis milijonus eurų, tačiau dėl šių bei kitų valdžios sprendimų ji bylinėjosi ar vis dar tebesibylinėja su valstybe.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius