Dabar populiaru
Sportas gyvai
Advertisement
15min be reklamos
Publikuota: 2016 lapkričio 8d. 16:24

Suplanuoti kelionę nuo A iki Z – per kelias sekundes. Ar jau išbandėte?

Vaikinas su telefonu
123rf.com nuotr. / Vaikinas su telefonu
Nesuplanuota tiek keliasdešimties, tiek kelių šimtų kilometrų kelionė gali virsti tikru pragaru. Netikėtai kelyje „pasitaikę“ remonto darbai, autobusas išvažiavęs prieš akimirką, o gal dar žinia – kad jis buvo paskutinis, gali kaip reikiant sugadinti nuotaiką ir sujaukti planus. Tačiau dabar planuoti tiek trumpesnes, tiek ilgesnes keliones galima kur kas paprasčiau – internetu. Negana to, kad išvengsite visų nesklandumų, galite suplanuoti kelionę tiksliau nei įsivaizduojate – nuo degalų sąnaudų iki tikslios kainos.

Kelionės autobusu – ypatingu tikslumu

Stotelėje pasižiūrėjus į autobusų tvarkaraštį suprasti, kad laukti teks gerą pusvalandį. Pavėluoti į autobusą paskutinę minutę. Regis, tiksliai suplanavus maršrutą, nespėti persėsti į kitą autobusą. Įstrigti spūstyje piko metu ar dėl kelyje atliekamų kelio darbų. Daugeliui puikiai žinomos nemalonios situacijos, o ypač tada, kai sutartas svarbus susitikimas ar tvarkomi neatidėliotini reikalai.

Būdas suplanuoti tiek kelių, tiek keliasdešimties ar poros šimtų kilometrų kelionę, atsižvelgiant į visas kliūtis ir nesklandumus, jau yra. Kompiuteriu ar telefonu prisijungę prie ES fondų lėšomis sukurtos svetainės www.visimarsrutai.lt suplanuosite net daugiau, nei galite įsivaizduoti.

Nesvarbu, keliaujate vietiniu miesto ar tarpmiestiniu transportu, svetainės laukuose tereikia suvesti išvykimo vietą ir kelionės tikslą. Beje, nebūtina nurodyti artimiausių stotelių, prekybos centrų ar kitų objektų – sistema apskaičiuoja kelionę nuo tikslios išvykimo iki atvykimo vietos. Įskaitant ir ėjimą pėstute, laiką, kuris bus sugaištas persėdant į kitą autobusą ar jo laukiant.

123rf.com nuotr./Mergina su telefonu
123rf.com nuotr./Mergina su telefonu

Svetainėje „Visi maršrutai“ taip pat suvedama kelionės data ir laikas, taigi – jums nereikės sukti galvos, ar autobusai kursuoja šventinės dienos tvarkaraščiu ar darbo dienos, sistema jums sugeneruos būtent tos dienos ir to laiko maršrutą. Planuojantis maršrutą taip pat galima pasirinkti ekonomiškiausią, greičiausią ar trumpiausią maršrutą.

Planuojant kelionę, ypač tarpmiestinę, aktualu ir kelionės kaina. Nedažnas žino, kiek kainuoja kelionė tarpmiestiniu autobusu, sakykime, nuo Vilniaus iki Kauno ar kitų miestų. „Visi maršrutai“ pateikia ir visos kelionės kainą. Tiesa, ji skaičiuojama standartiniais įkainiais, be lengvatinių kainų. Tai sudaro galimybę rinktis – kartais greitesnis maršrutas gali kainuoti brangiau, tačiau jei teikiamas prioritetas laikui, žmogui parankiau rinktis tokį variantą. Jei svarbiau kaina, o ne laikas, – galima rinktis pigiausią pateiktą variantą.

Vairuotojams – nuo degalų sąnaudų iki remonto darbų keliuose

Kelionę automobiliu, atrodo, suplanuoti lengviau nei viešuoju transportu, tačiau kiekvienas vairuotojas žino, kad netikėtumų, kurie sujaukia planus, pasitaiko, ir gana dažnai.

Ekrano kopija/Ekrano kopija
Ekrano kopija/Ekrano kopija

Keli pagrindiniai – remonto darbai keliuose ar spūstys, dėl kurių kelionė gali smarkiai prailgti.

Galiausiai, jei planuojama kelionė į vietą ar miestą, kuriame dar nebūta – suplanuoti laiką ir trumpiausią ar greičiausią maršrutą – ne taip paprasta. Šiuo atveju, pagal prioritetą – ekonomiškiausia, trumpiausia ar greičiausia kelionė, galima pasirinkti iš „Visi maršrutai“ svetainėje siūlomų variantų.

Suvedęs pradinį kelionės tašką ir tikslą, vairuotojas ekrane matys kelis variantus, skirsis kilometrų skaičius, laikas. O tai, kaip skiriasi pati kelionė – matyti pačiame žemėlapyje, jame ženklais pažymėtos ir remonto darbų ar pažeistos kelio dangos vietos. Taigi – vairuotojas gali planuoti savo kelionę atsižvelgdamas į visus minėtus kriterijus.

„Visi maršrutai“ vairuotojams padeda suplanuoti ne tik laiką, bet apskaičiuoti ir degalų sąnaudas. Kelionės parametrų lauke suvedus savo automobilio duomenis, kiek litrų degalų vidutiniškai sueikvojama įveikti 100 km, matyti ir preliminarios numatomos kelionės degalų sąnaudos. Pagal šį rodiklį apskaičiuojamas ir kiekvienas pateiktas maršrutas, taigi vairuotojas gali rinktis ne tik trumpesnį ar greitesnį kelią, bet ir tą, kuriuo vykstant mažiausiai nukentės piniginė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

02:04
01:51
01:31

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką