Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 spalio 2d. 15:47

Anglijos pirkėjai ajerus lietuviškoje duonoje palaikė medienos gabaliukais

Duonos namai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Duonos namai
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Europos Komisijos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF) gauta informacija iš Jungtinės Karalystės apie galimai nesaugią UAB „Mentora“ gaminamą „Ajerų“ juodą ruginę duoną, kurioje rasti svetimkūniai – medienos gabaliukai.

RASFF pranešime nurodoma, kad tyrimas pradėtas tikrinant iš vartotojo gautą informaciją. „Ajerų” juoda ruginė duona išplatinta Airijoje ir Jungtinėje Karalystėje.

Ant produktų pakuočių trūko perspėjimo, kad duonos pade esantys ajerai nėra skirti valgyti.

Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai operatyviai atliko patikrinimą įmonėje UAB „Mentora“. Patikrinimo metu konstatuota, kad gamintojas nepateikė pilnos informacijos Airijos ir Jungtinės Karalystės vartotojams apie produktą. Pagal tradicinę lietuvišką receptūrą kepamos „Ajerų“ duonos pade gali būti džiovintų ajerų, kuriuos Anglijos vartotojai palaikė medienos gabaliukais. Tiesiog ant produktų pakuočių trūko perspėjimo, kad duonos pade esantys ajerai nėra skirti valgyti.

„Patikrinimo metu buvo įvertinta „Ajerų“ juodos duonos receptūra ir gamybos technologinis procesas. Įmonėje nustatyta neatitikimų, tačiau jie nebuvo susiję su RASFF pranešime pateikta informacija ir nedarė tiesioginės įtakos gaminamų produktų saugai. Todėl priimtas sprendimas, kad skubiame pranešime pateikta informacija neatitiko tikrovės. Kolegoms Jungtinėje Karalystėje bus pateiktas išsamus paaiškinimas apie šios duonos gamybos technologinius ypatumus“, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Vida Jarošienė.

Specialistės teigimu, įvertinus patikrinimo metu rastus pažeidimus, Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba įmonės atsakingam asmeniui skyrė administracinę nuobaudą. Įmonei nurodyta papildyti „Ajerų“ duonos ženklinimo informaciją produktų etiketėse.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

26:24
07:19
07:55

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką