Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Anykščių vynas“ – ant bankroto slenksčio

Vynas
Sxc.hu nuotr. / „Anykščių vynas“ – ant bankroto slenksčio
Šaltinis: 15min
0
A A

„Anykščių vynas“ su nerimu laukia balandžio 1-osios., kai kils akcizai. Dar vieno akcizų alkoholiui padidėjimo bendrovė gali neatlaikyti, rašoma bendrovės pranešime spaudai.

Prognozuojama, jog 2007-2009 m. nuo 44,6 mln. litų iki 26,1 mln. litų smukę įmonės pardavimai dar labiau kris.

„Nuo balandžio 1-osios akcizas didės 35 proc. Jei šiemet sulauksime dar vieno akcizų kėlimo, greičiausiai jis bendrovei „Anykščių vynas“ bus ir paskutinis“, – sakė „Anykščių vynas“ direktorius Audrius Zuzevičius.

Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos (LMP) duomenimis, pakėlus akcizus, kritinėje situacijoje atsidurtų visi Lietuvos vyno bei spiritinių gėrimų gamintojai, kurie dėl 2008 metais pradėto kelti akcizo jau ir taip kelis kartus sumažino darbuotojų skaičių. Nuo 2008-ųjų „Anykščių vyne“ iš 300 darbuotojų liko 63.  „Stumbras“ iš 2007 metais buvusių 364 darbuotojų 2013-aisiais liko 190, įmonėje „Alita“ per tą patį laikotarpį darbuotojų sumažėjo dvigubai.

Jei šiemet sulauksime dar vieno akcizų kėlimo, greičiausiai jis bendrovei „Anykščių vynas“ bus ir paskutinis, – sakė A.Zuzevičius.

„Tiek darbuotojų atleista pačiose gamyklose, o kur dar įmonės, ūkininkai, kurie tiekia žaliavas šioms bendrovėms“, – sakė LMP pirmininkė Gražina Gruzdienė.

2008-2009 metais 32 proc. padidinus akcizų tarifus, „Anykščių vyno“ produkcijos pardavimai sumažėjo 44 proc. Baiminamasi, kad nuo balandžio 1-osios padidinus akcizą vynui pardavimai dar labiau sumažės ir bendrovė bus nepajėgi vykdyti veiklos.

„ES diskutuoja, kaip sustiprinti pramonę visose valstybėse narėse. Yra žinoma, kad viena darbo vieta pramonėje sukuria 2 dabo vietas paslaugų sektoriuje. Vyriausybė turėtų stengtis didinti darbo vietų skaičių Lietuvoje. Tačiau tokiais sprendimais užimtumas šalyje  tik sumažės ir padidinsime  darbo vietų skaičių užsienio šalyse, iš kurių importuojame pigesnius gėrimus dėl mažesnių energetikos kaštų, taip pat dar paskatinsime šešėlinę prekybą“, – sakė G.Gruzdienė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką