TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Apklausa: bankai griežtinti skolinimo sąlygų nežada, įmonės į juos ketina kreiptis dažniau

Bankų atstovų teigimu, perimti turtą iš nemokių klientų neapsimoka, nes neretai į jį tektų papildomai investuoti.
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Bankai nežada griežtinti skolinimosi sąlygų
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos banko atliktos nefinansinių įmonių ir komercinių bankų apklausos atskleidė, kad kitąmet verslo kreditavimas suaktyvės: bankai nusiteikę skolinimo sąlygų negriežtinti, o verslo plėtrą planuojančios įmonės finansavimo šaltinių iš išorės sieks pritraukti dvigubai daugiau.

„Kitąmet bankai numato vidutinį 3 % paskolų portfelio augimą, o kai kurie iš jų tikisi ir 5 % padidėjimo“, – sakė Virgilijus Rutkauskas, Lietuvos banko Finansinio stabilumo departamento Makroprudencinės analizės skyriaus vyriausiasis ekonomistas.

Jo teigimu, ir pastarąjį pusmetį įmonių paklausa kreditui didėjo sparčiau, negu prognozavo bankai, o namų ūkių paklausa paskoloms būstui įsigyti – nesikeitė.

Bankų prognozuojamą verslo paskolų paklausos ūgtelėjimą patvirtina ir verslininkų ketinimai. Įmonių apklausa parodė, kad daugiau įmonių planuoja naudotis kredito įstaigų teikiamomis skolinimo paslaugomis – imti paskolas, naudotis lizingo, faktoringo paslaugomis.

2012 m. antrąjį pusmetį nefinansinės įmonės sieks daugiau pritraukti išorinių finansavimo šaltinių. Daugiausia plėtrą planuoja statybos, o mažiausiai – paslaugų įmonės. 2012 m. antrąjį pusmetį nefinansinės įmonės sieks beveik 15 % verslo plėtros finansuoti skolintomis lėšomis – daug daugiau negu 2012 m. pirmąjį pusmetį, kai šis dydis siekė 6,5 %.

Remiantis bankų apklausos rezultatais, per ateinantį pusmetį (iki 2013 m. balandžio mėn.) skolinimo namų ūkiams būstui įsigyti sąlygos turėtų nesikeisti, o vartojimo ir kitų paskolų – šiek tiek sušvelnėti.

Apklausoje dalyvavę bankai tikisi, kad ateinantį pusmetį namų ūkių paskolų (tiek būstui įsigyti, tiek vartojimo ir kitiems tikslams) paklausa didės, tačiau šiek tiek nuosaikiau negu prieš pusmetį.

Siekdamas įvertinti skolinimo sąlygų pokyčius, įmonių veiklos finansavimo tendencijas, Lietuvos bankas 2012 m. spalį apklausė septynių komercinių bankų ir keturių užsienio bankų filialų vadovaujančius darbuotojus, o bendrovė „Spinter tyrimai“ atliko 501 nefinansinės įmonės vadovų ir finansininkų apklausą. Tokios apklausos vyksta kas pusę metų.

Išsamios bankų apklausos dėl skolinimo sąlygų ir įmonių apklausos dėl veiklos finansavimo apžvalgos skelbiamos Lietuvos banko interneto svetainėje.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką