Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Apklausa: Europos įmonės skundžiasi dėl sudėtingų verslo sąlygų Kinijoje

Dauguma Kinijoje dirbančių Europos kompanijų praneša apie pernai išaugusius pardavimus, tačiau skundžiasi dėl didėjančių sunkumų ir įvairių kliūčių jų verslui, rodo ES prekybos rūmų Kinijoje užsakymu atlikta apklausa.
Eismas Kinijoje
Eismas Kinijoje / Tomo Markelevičiaus nuotr.

Daugiau nei 50 proc. iš 570 respondentų pažymėjo, kad pernai Kinijoje išaugo jų apyvarta, ypač informacinių technologijų, staklių ir automobilių gamybos, kosmetikos gamybos ir mažmeninės prekybos srityse. Kai kurių įmonių EBIT padidėjo nuo 70 iki 100 proc.

Ankstesniais metais rezultatai buvo gerokai prastesni, tačiau apklausos dalyviai nėra tikri, ar jų sėkmė bus stabili, rašo „MarketWatch“. Bendrovės mano, kad apyvartos padidėjimui daugiausia įtakos turi praėjusių metų pradžioje Pekino pradėtos vykdyti trumpalaikės stimuliavimo programos.

„Mums reikia vienodų žaidimo sąlygų. Taisyklės netampa paprastesnės“, – sakė ES prekybos rūmų Kinijoje vadovas Matsas Harbornas.

Tarp pagrindinių problemų, su kuriomis Kinijoje susiduria Europos bendrovės, jis įvardijo perteklinį reguliavimą, neaiškias įstatymų formuluotes, normų taikymą priežiūros institucijos nuožiūra bei „drakonišką interneto kontrolę“.

Beveik pusė apklaustų Europos įmonių sakė, kad praėjusiais metais veiklos sąlygos Kinijoje pasunkėjo, lyginant su 2015 metais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius