Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apribota kredito unijos „Naftininkų investicijos“ veikla ir nušalinta jos vadovybė

Nacionalinė kredito unija
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kredito unija
Šaltinis: 15min
0
A A

Kredito unijoje „Naftininkų investicijos“ nustačiusi finansinių pažeidimų ir atsižvelgdama į tai, kad ši kredito unija nevykdo kapitalo pakankamumo normatyvo, Lietuvos banko Priežiūros tarnyba laikinai apribojo jos veiklą ir nušalino unijos vadovybę.

Kredito unijos „Naftininkų investicijos“ inspektavimo metu nustatyta, kad šios unijos finansinės ataskaitos neparodo tikrosios finansinės būklės. Atsižvelgdama į nustatytus pažeidimus ir į tai, kad, 2014 m. kovo 31 d. duomenimis, kredito unija nevykdė kapitalo pakankamumo normatyvo, o jos finansinė būklė kelia grėsmę indėlininkų ir visuomenės interesams, Lietuvos banko Priežiūros tarnyba laikinai, kol galutinai bus baigtas šios unijos inspektavimas ir įvertinti jo rezultatai, uždraudė kredito unijai priimti indėlius ir teikti paskolas.

Taip pat nuspręsta nuo einamų pareigų laikinai nušalinti kredito unijos „Naftininkų investicijos“ administracijos vadovę ir valdybos pirmininkę Lilijaną Laškovą ir Paskolų komiteto pirmininką Semioną Laškovą.

Kredito unijos vadovai neužtikrino, kad jos veikla atitiktų saugią ir patikimą kredito unijų veiklą reglamentuojančius teisės aktų reikalavimus.

"Kredito unijos vadovai neužtikrino, kad jos veikla atitiktų saugią ir patikimą kredito unijų veiklą reglamentuojančius teisės aktų reikalavimus", - teigia Lietuvos bankas.

Lietuvos bankas kredito unijai „Naftininkų investicijos“ už pažeidimus jau ne kartą yra taikęs poveikio priemones. Už didžiausios paskolos sumos vienam skolininkui normatyvo nevykdymą ši kredito unija pernai gegužę įspėta, o šiemet vasarį už pakartotinį pažeidimą jai skirta bauda.

Kredito unijos „Naftininkų investicijos“ pateiktais duomenimis, turtas, 2014 m. kovo 31 d., sudarė 12,6 mln. Lt ir užėmė nedidelę kredito unijų rinkos dalį (2013 m. gruodžio 31 d. jos turtas sudarė 0,6 proc. visos kredito unijų sistemos turto). Ši kredito unija nėra Lietuvos centrinės kredito unijos narė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką