TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

​Areštuotas 8,5 mln. Lt vertės „Orlen Lietuva“ turtas

2013 m. „ORLEN Lietuva Classic Rally“ akimirka
(Algirdo Venskaus nuotr.) / ​Areštuotas 8,5 mln. Lt vertės „Orlen Lietuva“ turtas
Šaltinis: 15min
0
A A

Birželio 9 dieną areštuotas 8,5 mln. Lt vertės „Orlen Lietuva“ turtas, praneša „Creditreform Lietuva“ specialistai. Nors tai sudaro tik apie 1 proc. įmonės įstatinio kapitalo, tai liudija apie vis gilėjančią Mažeikių naftos perdirbimo gamyklos krizę.

„Jei kalbėsime apie areštuoto turto vertę, regis, areštai, prasidėjus vasarai, nutarė atsikvėpti. Šiemet birželį turto areštuota  72 mln. mažiau nei gegužę ir beveik 20 mln. mažiau nei prieš metus, – teigia įmonių kreditingumą vertinančios „Creditreform Lietuva“ verslo analitikė Viktorija Puikutė. – Tačiau sunkumų patiriančiai „Orlen Lietuva“ vadovybei šią vasarą atsikvėpti nepavyks. Birželio 9 dieną areštuota įmonės turto už 8,543 mln. Lt. Tiesa, tai sudaro tik apie vieną procentą įmonės įstatinio kapitalo, tačiau akivaizdu, kad vienintelės Baltijos šalyse naftos perdirbimo gamyklos reikalai nesitaiso.“

„Orlen Lietuva“ turtas areštuotas vykstant teisminiams ginčams dėl nepriemokos „Lietuvos geležinkeliams“ ir skirtingų tarifų dydžio taikymo. „Lietuvos geležinkeliai“ naftos perdirbimo bendrovei 2013 m. tarifus padidino beveik 13 proc. „Orlen Lietuva“ manymu, tarifai turėjo mažėti 16 proc. Nuo sausio 1 d. taikant ES direktyvas buvo pakeistas infrastruktūros mokesčio dydis.

Birželį nepasisekė ir biodegalus besiruošiančiai gaminti „Bioetan LT“. Šios įmonės turto įšaldyta daugiau kaip už 5 mln. Lt.

Birželio 9 dieną areštuota įmonės turto už 8,543 mln. Lt. Tiesa, tai sudaro tik apie vieną procentą įmonės įstatinio kapitalo, tačiau akivaizdu, kad vienintelės Baltijos šalyse naftos perdirbimo gamyklos reikalai nesitaiso

Palyginti su pernai birželiu, areštuoto turto sumos (absoliučiais skaičiais) labiausiai susitraukė variklinių transporto priemonių prekyboje (–23,2 mln. Lt), kitų transporto priemonių gamyboje (–8,6 mln. Lt), sportinėje veikloje, pramogų ir laisvalaikio organizavime (–6 mln. Lt). Išaugo kokso ir rafinuotų naftos produktų gamyboje (+8,5 mln. Lt), didmeninėje prekyboje (+7 mln. Lt), pastatų aptarnavimo ir kraštovaizdžio veikloje (+6,3 mln. Lt).

Labiausiai kentėjo mažos įmonės

Daugiau areštų birželį nei prieš metus įregistruota didmeninėje prekyboje (+36),  pastatų statyboje (+32), nekilnojamojo turto veikloje (+20). Tačiau lengviau kvėpavo mažmenininkai (–18), atliekų tvarkytojai (–8) ir maisto produktų gamintojai (–7).

„Turto naudojimo suvaržymai aršiausiai puolė smulkiąsias įmones, kurioje dirba nuo 1 iki 9 darbuotojų. Jos patyrė 491 turto areštą –  net 84 daugiau nei tą pat mėnesį pernai, – sakė „Creditreform Lietuva“ atstovė. – Areštų gausėjo ir kito dydžio įmonėse, o sumažėjo (nuo 8 iki 4) tik didžiausiose –  įdarbinusiose per 250 darbuotojų“.

Iš didžiųjų miestų turto valdymo apribojimų, lyginant su pernai metų birželiu, labiausiai pagausėjo Panevėžyje (nuo 17 iki 35) ir Šiauliuose (nuo 28 iki 39). Labiausiai jų skaičius krito Vilniaus rajone (nuo 18 iki 12).

Iš viso per birželį 789 įmonės patyrė 914 turto areštų. Suvaržytos teisės naudotis 91 mln. Lt vertės turtu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką