Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Artūras Zuokas ir Jonas Pinskus susikirto dėl šiukšlių ir išvadino vienas kitą melagiais

Jonas Pinskus ir Artūras Zuokas
15min.lt/Juliaus Kalinsko nuotr. / Jonas Pinskus ir Artūras Zuokas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus valdančiąją daugumą vėl klibina nesutarimai dėl šiukšlių. Truputį daugiau nei prieš metus sostinės meras Artūras Zuokas ir vicemeras Jonas Pinskus susikirto dėl tuomet vykusio atliekų rūšiavimo gamyklos projektavimo ir statybų konkurso. Dabar meras ir jį palaikantys valdančiosios daugumos atstovai nori atimti iš J.Pinskaus „Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro“ (VAATC) stebėtojų tarybos vadovo kėdę. Po audringo aptarimo jiems tai padaryti pavyko.

Vilniaus tarybos posėdis trečiadienį prasidėjo audringai. Ir šįkart susikirto ne valdantieji su opozicija, o meras su savo pavaduotoju.

Vienas iš tarybos klausimų – nušalinti dabartinį VAATC stebėtojų tarybos vadovą J.Pinskų nuo pareigų. Anot mero, šiuo metu VAATC be direktoriaus neturi jokios valdžios, kadangi valdyba negali susirinkti – dalis narių tiesiog neatvyksta į posėdžius. Stebėtojų taryba irgi nedirba, tad būtina tai keisti, kadangi Vilniaus savivaldybė yra pagrindinė VATC akcininkė.

Tačiau J.Pinskus nesusilaikė ir merą išvadino melagiu. Esą stebėtojų taryba dirba normaliai, o valdyba nesusirenka todėl, kad posėdžiuose norima spręsti ne pagrindinius klausimus, o tik atleisti dabartinį direktorių.

Apie norą atleisti dabartinį VAATC direktorių Bronių Pavilanską kalbama jau nuo rugsėjo pradžios. J.Pinskus tokios idėjos nepalaikė, jis sakė remiąs gerai dirbantį įmonės vadovą.

Penkios savivaldybės nepritaria direktoriaus atleidimui, todėl jų atstovai ir neeina į posėdžius. O Stebėtojų tarybos pirmininkas neremia tokio spendimo, todėl jį reikia nušalinti. Šiandien jūs balsuojate ne dėl Stebėtojų tarybos vadovo nušalinimo, o dėl VAATC gerai dirbančio direktoriaus atleidimo, – kalbėjo J.Pinskus.

Priimant sprendimą J.Pinskus pareiškė turįs progą pakalbėti apie VAATC veiklą, nes apie tai praktiškai niekada nekalbama. „Prieš 3,5 metų, kai mes atėjome į valdžią ir man teko kuruoti šią sritį, VAATC iš dešimties bendrovių, atliekančių šį darbą, užėmė paskutinę vietą. Valdžia sugebėjo tai pakeisti, įvesti daug naujovių, atitinkančių ekologinius reikalavimus“, – aiškino vicemeras.

Jau yra ir gautas leidimas atliekų rūšiavimo fabriko statyboms. Dabar ši bendrovė jau yra antra Lietuvoje pagal procedūras, pavyko uždaryti mažuosius sąvartynus, sėkmingai dalinamos kompostavimo dėžės. J.Pinskus toliau vardijo bendrovės darbus, tvirtindamas, kad tiek perai atleistas Nerijus Žilius, tiek nuo žiemos dirbantis B.Pavilanskas savo pareigas atlieka puikiai, tačiau kažkam neįtinka. Todėl N.Žilius buvo atleistas, o dabar bandoma atleisti ir dabartinį vadovą.

„Penkios savivaldybės nepritaria direktoriaus atleidimui, todėl jų atstovai ir neeina į posėdžius. O Stebėtojų tarybos pirmininkas neremia tokio spendimo, todėl jį reikia nušalinti. Šiandien jūs balsuojate ne dėl Stebėtojų tarybos vadovo nušalinimo, o dėl VAATC gerai dirbančio direktoriaus atleidimo“, – emocingai kalbėjo J.Pinskus.

Vis dėlto po antrojo balsavimo, kurio paprašė Nepriklausoma frakcija, J.Pinskus iš VAATC Stebėtojų tarybos buvo išprašytas. Jį ten pakeitė Darbo partijos frakcijos atstovas Sergejus Petuchas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką