2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

„Arvi fertis“, UHB ir „Marijampolės NPK“ sandoriai negalioja, galutinai nutarė teismas

7,5 mln. eurų bendros vertės bankrutuojančios Marijampolės trąšų bendrovės „Arvi fertis“, nekilnojamojo turto nuomos bendrovės „Marijampolės NPK“ (buvusi „Antes“) ir konsultacijų bendrovės UHB sandoriai dėl turto pardavimo bei tarpusavio reikalavimų įskaitymo galutinai pripažinti negaliojančiais.
Teismas
Teismas / 123RF.com nuotr.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) gruodžio 28 dieną atsisakė priimti UHB skundą, todėl įsigaliojo bendrovei nepalanki pernai spalį priimta Apeliacinio teismo nutartis. Pasak LAT, UHB nesugebėjo pagrįsti, kad pastaroji nutartis kaip nors pažeidžia teisę.

„Kasacinio skundo argumentais nepagrindžiama, kad apeliacinės instancijos teismas pažeidė jame nurodytas materialiosios ir proceso teisės normas, nukrypo nuo LAT suformuotos teisės aiškinimo ir taikymo praktikos ir kad šie pažeidimai galėjo turėti įtakos neteisėtai teismo nutarčiai priimti“, – teigiama LAT nutartyje.

Apeliacinis bei Vilniaus apygardos teismai negaliojančiu pripažino verslininko Vidmanto Kučinsko anksčiau kontroliuotos „Arvi fertis“, UHB ir „Marijampolės NPK“ 2021 metų vasario 18 dieną sudarytą susitarimą dėl tarpusavio reikalavimų įskaitymo, įmonei UHB nurodant grąžinti 6,75 mln. eurų finansinį reikalavimą „Arvi fertis“ bankroto byloje, taip pat suteikiant teisę įregistruoti hipotekas ir turto įkeitimą.

Teismai taip pat panaikino 750 tūkst. eurų vertės „Arvi fertis“ sandorį dėl didžiosios dalies turto, naudojamo trąšų gamybai, pardavimo „Marijampolės NPK“ – „Arvi fertis“ įpareigota šią sumą grąžinti.

Sandoriai anksčiau pripažinti negaliojančiais vienos iš „Arvi fertis“ kreditorių, Vokietijos „Belor Eurofert“ kontroliuojamos Lietuvos trąšų prekybos bendrovės „Belor“ prašymu.

„Belor“ pirmos instancijos teismui teigė, kad neįsiteisėjus teismo nutarčiai pripažinti „Arvi fertis“ likviduojama, be hipotekos kreditoriaus „Swedbank“ sutikimo, žinodama, kad kreditorių susirinkimo nutarimai ginčijami teisme, bei neatsižvelgdama į kitų potencialių pirkėjų siūlymą už turtą mokėti 8,3–8,6 mln. eurų, „Arvi fertis“ su „Antes“ 2021 metų vasarį sudarė net ne turto perleidimo, o juridinio asmens pirkimo-pardavimo sutartį susijusiems asmenims.

Byloje tuomet pateikta verslo vertinimo ataskaita rodė, kad „Arvi fertis“ grynasis pelnas iš perleistos veiklos 2019 metų antrąjį pusmetį siekė 347 tūkst. eurų, per 2020 metų 10 mėnesių – 570,9 tūkst. eurų, o pajamų ir išlaidų prognozės iš esmės atitiko faktines pajamas ir išlaidas.

„Arvi fertis“ teismui nurodė, kad 2021 metų sausio 27 dieną kreditoriai įmonės nemokumo administratorių įpareigojo derybas pradėti tik su tais potencialiais pirkėjais, kurie sumokės 10 proc. pasiūlytos kainos avansą. Vienintelė jį sumokėjo „Antes“, tuo metu kitos įmonės – „LIT Salt Trade“ ir „TIMAC Agro LT“ – to nepadarė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką