Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Arvydas Avulis: jei nedarbas nemažės, darbo jėga atkeliaus iš užsienio

Arvydas Avulis
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Arvydas Avulis
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Nedarbas Lietuvoje pasiekė 12 proc. ribą ir daugiau gali nebemažėti, taip mano specialistai. Šiuo metu Lietuvoje yra apie 200 tūkst. bedarbių. Pasak nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Hanner” vadovo Arvydo Avulio, šios problemos sprendimas būtų efektyvesnis, jei valdžia nesišvaistytų pažadais didinti minimalų atlyginimą.

„Reikėtų paskaičiuoti, kiek yra išmokama nedarbo pašalpų, įvairių socialinių išmokų tiems žmonėms, kurie neturi darbo. Ir mes galėtume gauti labai įspūdingą skaičių, kiek iš biudžeto, mokesčių mokėtojų pinigų yra išdalinama žmonėms, kurie neranda darbo arba nenori rasti jo”, – „Žinių radijo” laidoje sakė A.Avulis.

Jeigu darbdavys pasiėmė žmogų iš „Darbo biržos” ir jį išmokė, sumokėti reiktų ne biržai, o darbdaviui. Taip iš karto atsiras motyvacija, – sakė A.Avulis.

Jo tikinimu, jeigu politikai ir verslininkai susikoncentruotų į nedarbo mažinimą, mažiau diskutuodami apie minimalią algą, kaip ji turėtų atrodyti, šios problemos sprendimas būtų efektyvus.

„Darbo rinkoje yra apie 30 tūkst. laisvų darbo vietų. Šiuo metu dėl sezoninio faktoriaus yra apie 10 tūkst. laisvų darbo vietų. Čia klausimas visiškai nesudėtingas, mums reikia tiesiog pagalvoti, kaip žmones, gyvenančius mažesniuose miesteliuose ar rajonuose, pritraukti į tą darbo rinką, kur yra poreikis”, – nuomonę išsakė verslininkas.

A.Avulis: reikia mokėti vilioti darbuotojus į kitą miestą

A.Avulis pateikė pavyzdį: yra laisvų statybininkų Telšiuose arba Mažeikiuose, tačiau jų labiau trūksta Vilniuje. Pašnekovo tikinimu, reikia sudaryti sąlygas, kurios padėtų prisivilioti darbuotoją į tą miestą, kuriame yra juntamas darbo jėgos trūkumas. Taip pat verslininkas kėlė perkvalifikavimo klausimą, kuris, jo teigimu, yra būtinas norint sumažinti bedarbių skaičių šalyje.

„Jeigu darbdavys pasiėmė žmogų iš „Darbo biržos” ir jį išmokė, sumokėti reiktų ne biržai, o darbdaviui. Taip iš karto atsiras motyvacija”, – dabartinę situaciją komentavo verslininkas.

„Jeigu ir šios priemonės neduotų jokio efektyvumo, tada mes turime kalbėti apie darbo jėgos įsivežimą iš užsienio”, – svarstė A. Avulis.

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką