Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 15d. 13:15

Vilniuje atidarytas vienas ekologiškiausių technologijų centrų Europoje

„BOD Group“ Aukštųjų technologijų centro atidarymas.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / „BOD Group“ Aukštųjų technologijų centro atidarymas.

Spalio penkioliktąją Vilniuje duris atvėrė naujos kartos saulės elementų gamykla, tyrimų laboratorija ir jaunų bendrovių inkubatorius – visa tai įsikūrė „BOD Group“ Aukštųjų technologijų centre L.I.G.H.T. WING. Tikimasi, kad technologijų centre iki 2015 m. pradžios aukštųjų technologijų produkcijos bus sukurta už daugiau nei 0,5 mlrd. litų. „BOD Group“ skelbia, kad technologijų centras – ekologiškiausias pramonės objektas Europoje.

„Drąsiai galiu pasakyti, kad šis projektas yra mano gyvenimo projektas. Centras plečiasi ir nesustoja, tikiu, kad per dvejus metus skinsime vaisius ne tik mums, bet ir visai Lietuvai mokesčių, atlyginimų ir žmonių gerovės prasme“, – atidarymo renginyje kabėjo „BOD Group“ vadovas Vidmantas Janulevičius.

Planuojama, kad iki 2015 m. pradžios technologijų centre bus sukurta aukštųjų technologijų produkcijos daugiau nei už 0,5 mlrd. litų, o iki 2017 m. apimtys turėtų išaugti iki 1 mlrd. litų. Didžioji dalis sukurtos produkcijos bus eksportuojama.

Iki 2015 m. pradžios technologijų centre bus sukurta aukštųjų technologijų produkcijos už daugiau nei 0,5 mlrd. litų

Pasak V.Janulevičiaus, technologijų centre tikimasi pagaminti iki 16,7 mln. vienetų saulės elementų per metus, metinis komplekso pajėgumas – 70 MW. Tokio galingumo pakaktų įrengti 50 vidutinio galingumo saulės jėgainių.

Didžiausią technologijų centro dalį užims ateities saulės technologijas vystančios ir elementus gaminančios įmonės „Baltic Solar Energy“, „Baltic Solar Solutions“ ir saulės modulius surinksiantis „ViaSolis“.

„BOD Group“ bendradarbiaus ir su Vilniaus miesto savivaldybe – dviejuose Vilniaus miesto daugiabučiuose bus įdiegti „BOD Group“ inžineriniai sprendimai, kurie leis atpiginti šildymo ir elektros sąnaudas.

„Galime pasidžiaugti, kad Vilniuje technologijų centre bus sukurta apie 500 darbo vietų, kokių iki šiol dar nebuvo, – kalbėjo technologijų centro atidaryme dalyvavęs Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas. – Vilniaus miesto savivaldybė du „BOD Group“ sprendimais paremtus pastatus panaudos kaip parodomuosius modelius, ką gali daryti naujausios technologijos, kurios padėtų gyventojams atpiginti elektros ir šildymo kainas.“

Atidaryme dalyvavo premjeras Algirdas Butkevičius, opozicijos lyderis Andrius Kubilius ir žinomi Lietuvos verslininkai.

Technologijų centre patalpų šildymui, apšvietimui ir pramonės įrenginių aušinimui bus naudojama geoterminė ir saulės energija. Centro išlaikymui reikės 60 proc. mažiau dujų ir elektros. „BOD Group“ planuoja kasmet energijai sutaupyti 0,85 mln. litų.

Iki 2015 m. investicijos į centrą sieks 150 mln. litų, trečdalį centro investicijų sudarys 2007–2013 metų Europos Sąjungos paramos lėšos. Į Visorių parko infrastruktūrą – komunikacijas, gatves ir teritorijos sutvarkymą – investuota per 10 mln. litų. Planuojama, kad investicijos atsipirks per 5–6 metus.

Bendras centro plotas – 32,2 tūkst. kvadratinių metrų.  

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką