Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atidirbai – ir nereikalingas: siuvyklos Vilniuje darbuotojai spiriami lauk be išeitinių kompensacijų

LA-NIKA BALTIC Ltd. siuvykla
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / LA-NIKA BALTIC Ltd. siuvykla
Šaltinis: 15min
0
A A

Bendrovės „ Lanika Baltic Ltd.“ siuvykloje Vilniuje – niūrios nuotaikos. Ne pačius geriausius laikus išgyvenančios įmonės darbuotojai pasakoja esantys psichologiškai spaudžiami išeiti iš darbo savo noru, nes darbdavys nenori mokėti išeitinių kompensacijų. Tuo metu bendrovės vadovė aiškina, jog siuvykla nebegauna užsakymų, todėl darbuotojai, jos žodžiais, turi pagalvoti ir priimti sprendimus.

1994 metais įkurtoje Danijos kapitalo įmonėje „Lanika Baltic Ltd.“ dirba 300 darbuotojų.

Galbūt derėtų sakyti – dirbo, nes, kaip 15min.lt pasakojo siuvėja, pasivadinusi Monika (tikrasis vardas redakcijai žinomas – aut.), dalis darbuotojų neatlaikė psichologinio spaudimo ir pasiprašė atleidžiami savo noru.

Dalis darbuotojų neatlaikė psichologinio spaudimo ir pasiprašė atleidžiami savo noru.

Pasak Monikos, bendrovės vadovė Nijolė Matelienė žmonėms pasakė, kad padėtis yra prasta, ir įkalbinėjo darbuotojus išeiti iš siuvyklos savo noru, nes prasidėjus bankroto procedūrai jie esą vis tiek nieko nepeš, nes turto nėra.

„Ji mums pažadėjo, kad algos už gegužės mėnesį bus“, – pridūrė darbuotoja.

Jei Monika pasakoja tiesą, „Lanika Baltic Ltd.“ vadovė gudrauja, nes pagal Įmonių bankroto įstatymą, per 3 darbo dienas nuo teismo nutarties iškelti bankroto bylą administratorius įspėja darbuotojus apie būsimą darbo sutarties nutraukimą, po to sutartis nutraukiama po 15 darbo dienų.

Nutraukus sutartį atleistam darbuotojui išmokama jo dviejų mėnesių  vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka. Su darbuotojais atsiskaitoma pirmiau, nei su kreditoriais. Iš darbo savo noru pasiprašęs žmogus negauna nieko.

Ji mums aiškina, kad yra padalinio vadovė, visiškai priklausanti nuo dano boso.

„Kiek mes suprantame, vykdomas bankrotas. Pagrindinė įmonė yra Danijoje – koncernas UTG. Jie mums duoda darbo, už jį moka. Lietuvoje bendrovė neturi turto – pastatą, didžiąją dalį įrenginių nuomojasi“, – pasakojo ji.

Pašnekovė pridūrė, kad po paskutinės algos išmokėjimo žadama skelbti bankrotą, o darbuotojus išmesti į gatvę be jokių išeitinių.

„Ji mums aiškina, kad yra padalinio vadovė, visiškai priklausanti nuo dano boso“, – sakė siuvėja.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./LA-NIKA BALTIC Ltd. siuvykla
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./LA-NIKA BALTIC Ltd. siuvykla

Direktorė: žmonės gali patys priimti sprendimus

15min.lt klausimą išgirdusi N.Matelienė pasakė negalinti kalbėti ir pažadėjo perskambinti po minutės, tačiau tai padarė po beveik dviejų valandų.

Ji teigė, kad įmonė nei likviduojama, nei jai paskelbtas bankrotas.

„Darbuotojams yra pasakyta, kokia yra situacija įmonėje: apie užsakymus, kiek turime darbo, kaip sumokėti atlyginimą laiku, kompensaciją už nepanaudotas atostogas. Tokia informacija yra darbuotojams paskelbta. Niekas darbuotojų į gatvę neišmeta“, – tvirtino ji.

Duota informacija kiekvienam žmogui pagalvoti, pamąstyti ir priimti tam tikrus sprendimus.

„Duota informacija kiekvienam žmogui pagalvoti, pamąstyti ir priimti tam tikrus sprendimus“, – sakė ji.

Pasiteiravus, ar „priimti sprendimus“ reiškia, kad darbuotojai turi išeiti savo noru, įmonės vadovė tikino taip nesakiusi.

„Jūs čia taip sakote“, – pridūrė ji.

Pašnekovė pripažino, kad įmonės situacija nėra gera – ji negauna užsakymų.

„Jiems pateikta informacija, pagal tai žmogus žiūri ir mąsto, ką jam daryti. Ir tiek. Niekas jų nevaro į gatvę ar užrakina duris, niekas nelaiko pririštų, niekada to nebuvo mūsų įmonėje“, – aiškino N.Matelienė.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./LA-NIKA BALTIC Ltd. siuvykla
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./LA-NIKA BALTIC Ltd. siuvykla
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką