Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 16d. 19:46

Atlaisvinto karantino nebesulaukė dalis sporto klubų, o kino teatrai skuba ieškoti premjerų: ar augs kainos?

Vyriausybei dar labiau sušvelninus karantino sąlygas, duris atverti galės ir kino teatrai, ir sporto klubai. Sveikatingumo klubų asociacijos vadovas Vidmantas Šiugždinis teigia sveikinantis tokį ministrų kabineto sprendimą, tačiau pažymi, kad dalis asociacijos narių jo nebesulaukė. Kino teatrų „Forum Cinemas“ vadovas Gintaras Plytnikas tikina iki šiol nesuprantąs, kodėl jie buvo uždaryti, bet pravėrus duris – žada naujų premjerų. Abu pašnekovai tikina, kad paslaugų kainos augti neturėtų.

Anot V.Šiugždinio, sporto klubams artėja sudėtingiausias laikotarpis metuose – šiltasis periodas, tad tik dalis jų pradės veikti nuo balandžio 26-osios, o kita dalis – atsidarys nuo rudens.

„Operatoriai svarsto, kad jie neatsidarys dabar, lauks galbūt rudens, stebės, kokia situacija dedasi vasaros laikotarpiu, ne sezono metu, ir kaip toliau vyks pandemija“, – laidoje „15/15“ tikino asociacijos vadovas.

Karantinas buvo per sunkus.

Pavasario pradžioje V.Šiugždinis yra teigęs, kad dalis sporto klubų, nesulaukdami Vyriausybės pagalbos, svarsto užsidaryti. Pašnekovo tikinimu, bent keli žinomi prekės ženklai pandeminio išbandymo neišlaikė.

15min nuotr./Vidmantas Siugždinis
15min nuotr./Vidmantas Siugždinis

„Karantinas buvo per sunkus. Viešai apie nutraukimą paskelbė gerai žinomi prekės ženklai kaip „Fankas“ Kaune ir Žydrūno Savicko sporto klubas Vilniuje“, – teigė jis.

Skuba ieškoti, ką rodyti

„Forum Cinemas“ vadovas G.Plytnikas sakosi palankiai vertinantis Vyriausybės leidimą atnaujinti veiklą, tačiau iki šiol jam kyla neatsakytų klausimų – kodėl iš viso šis sektorius buvo uždarytas, kai įvairios studijos susirgimo riziką rodo ypatingai mažą.

Vargti su tuo, kas jau piratų nukrekinta ir paguldyta į vogtų filmų serverius, nereikės

„Turime aibę įrodymų, kad mes esame tie, kurie dažniausiai pasaulyje nebuvo uždaryti dėl objektyvių priežasčių – kino teatruose per visus pasaulinius tyrimus nebuvo nustatyta nė viena viruso plitimo galimybė, net laikant 100 proc. apsukas. Tai yra dėl to, kad turime didelį tūrį ir jis yra labai gera vėdinamas: 26 kubiniai metrai žmogui, nepriklausomai nuo salės. <...> Kas 10 minučių oras pasikeičia pilnai“, – laidoje „15/15“ kalbėjo G.Plytnikas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gintaras Plytnikas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gintaras Plytnikas

Nuo kitos savaitės kino teatrai galės veikti su tam tikrais apribojimais – iki 30 proc. užpildytų sėdimųjų vietų, bet ne daugiau nei 150 žmonių. „Forum Cinemas“ vadovas šypsosi, kad tokiomis aplinkybėmis žiūrovai ne tik pamatys filmą, bet ir gaus naujų patirčių.

„Dauginkime 26 kubinius metrus šviežio oro iš trijų. Beveik oro terapija“, – teigė jis.

Anot pašnekovo, pagrindiniai bendrovės tikslai šiuo metu surasti naujų premjerų parodyti žiūrovams. O iš ko pasirinkti, tikina, tikrai yra.

„Tam reikia šiek tiek laiko. Kad filmas atsirastų kino teatro salėje, jis turi atlikti tam tikrą veiksmų seką. Filmus parduoda filmų platintojai, tuos filmus reikia parengti. Bet jau šiandien po pokalbių su keletą platintojų matau, kad turėsime pasiūlyti naujus filmus, tikras premjeras tikrąją to žodžio prasme. Ir vargti su tuo, kas jau piratų nukrekinta [pavogta] ir paguldyta į vogtų filmų serverius, nereikės. <...> Aš matau labai puikų katalogą, gulintį lentynoje“, – sakė G.Plytnikas.

Puikiai suprantam, kad jeigu šokdinsim kainas, tiesiog tapsime klounais ir pas mus nieks neis.

Ar augs kainos?

Kino teatro sektoriaus atstovas teigia, kad veikti Vyriausybės nustatytose ribose finansiškai neapsimokės. Esą įplaukų neužtektų ir padidinus žiūrovų limitą iki 50 proc. Visgi kainų didinti neplanuoja.

„Su bet kokiu apribojimu, net ir 50 proc., mums balansas sunkiai susiveda. Vis belaukdami ir besitikėdami, kad už šitą prastovą kažkaip sulauksime paramos, mes tikime, kad bandysime, na bent jau dalį užsidirbti reikalingų išgyvenimui pinigų“, – sakė jis.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Kino salė prieš pandemiją
Arno Strumilos / 15min nuotr./Kino salė prieš pandemiją

„Mes šitais dalykais niekada nežaidžiam ir puikiai suprantam, kad jeigu šokdinsim kainas, tiesiog tapsime klounais ir pas mus nieks neis. Ne, tokie dalykai neplanuojami“, – kainų klausimą komentavo. G.Plytnikas.

Sporto klubus atstovaujantis V.Šiugždinis tokio konkretaus atsakymo nepateikė – tikino, kad tai priklauso nuo įvairių faktorių: Vyriausybės paramos, santykių su patalpų nuomotojais ir kitų.

„Kainas reguliuoja rinka, kadangi žaidėjų yra pakankamai daug, rinka pakankamai dinamiška. Kai ne sezono metas, kainos turi tendenciją kristi. Taip yra dažnai. Operatoriai dabar paveikti sunkiai, jiems reikalinga bet kokia finansinė injekcija. Tai apeliuoja į tai, kad kainos gali kilti, jeigu neišgalės, jeigu bus mažai sportuojančių. Tai sunku pasakyti – priklauso nuo nuomos santykių, jeigu valstybė prisidės prie nuomos subsidijavimo, galbūt tos kainos turės tendenciją išlikti tokios pačios ar mažės“, – laidoje „15/15“ kalbėjo Sveikatingumo klubų asociacijos atstovas.

Vyriausybės sprendimu kino teatrai duris praverti gali nuo balandžio 19 dienos, o sporto klubams veikti leista nuo balandžio 26 dienos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką