Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

Atsisakęs viliojančio darbo farmacijoje, Vaidas pasuko kardinaliai kita kryptimi – tapo programuotoju

„Keisti profesiją niekada nėra vėlu. Geriau bandyti ką nors keisti savo gyvenime, nei vėliau gailėtis, kad net nepabandei“, – įsitikinęs ilgametę patirtį farmacijos srityje sukaupęs Vaidas Valikonis. Nepaisęs aplinkinių nuostabos vyras nusprendė mesti gerą darbą ir visiškai nuo nulio pradėti mokytis programavimo.
Atsisakęs viliojančio pasiūlymo farmacijos srityje vyras kardinaliai pakeitė profesijos kryptį ir tapo programuotoju
JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ jaunesnysis programuotojas Vaidas Valikonis. / Partnerio nuotr.

V.Valikonis ne tik įstojo ir baigė JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ organizuojamą nemokamą „Sourcery for Developers“ akademiją, bet ir šioje kompanijoje drąsiai žengia pirmuosius žingsnius savo svajonės link – tapti sėkmingu programuotoju. Šiandien Vaidas dar santūriai džiaugiasi savo pasiekimas IT srityje, tačiau nori savo pavyzdžiu įkvėpti kitus nebijoti keisti profesijos, o svarbiausia, neklausyti sakančių, kad esi per senas ar jau per vėlu kardinaliems pokyčiams.

– Kas lėmė, kad karjerą pradėjote farmacijoje? Kaip tapote vaistininku?

– Mokykloje labai patiko chemija, tad nusprendžiau rinktis vaistininko specialybę. Farmacijos studijos trunka penkerius metus. Dirbti vaistinėje pradėjau ketvirtame kurse. Studentai, neturintys licencijos, vieni dirbti nelabai gali. Tuo metu studijavau Kaune, o dirbti važiuodavau į Vilnių. Po metų gavau kvietimą į darbo pokalbį vienoje iš gerai visame pasaulyje žinomų farmacijos kompanijų „Berlin Chemie Menarini Baltic“. Pavyko įsidarbinti farmacijos referentu – darbas su gydytojais ir vaistininkais, jų vizitavimas, nors studijas buvau dar tik bebaigiąs. Maždaug metus dirbau Vilniuje ir susipažinau su savo žmona. Kadangi ji klaipėdietė ir įmonėje atsirado laisva darbo vieta Klaipėdoje, paprašiau mane perkelti ten. Sėkmingai dirbau, susituokėme, gimė 2 vaikai. Kadangi jau norėjau ramybės, gimus antrajam pradėjau galvoti apie darbo keitimą. Tiesą sakant, pavargau nuo pardavimų ir kelionių. Namuose tuo metu augo du mažamečiai, o mano regionas, už kurį buvau atsakingas, buvo visa Telšių apskritis. Nusprendžiau grįžti į vaistinę. Atnaujinau vaistininko praktikos licenciją ir įsidarbinau vienos iš didžiausių Lietuvos vaistinių tinklo filialo vedėju.

VIDEO: „Sourcery for Developers“ akademijos absolvento Vaido Valikonio istorija

– Kaip jus sudomino programavimo sritis? Kada pirmą kartą susimąstėte apie galimybę įžengti į IT sektorių?

– Po pusantrų metų darbo vaistinėje mane pakvietė dalyvauti atrankoje į regiono pardavimų vadovus. Kadangi jaučiau, kad receptaro darbas man nelabai prie širdies, nedvejodamas sutikau. Pavyko. Pakeičiau pareigas. Vėliau tapau vaistinių operacijų administratoriumi. Daugiau dirbau su įvairiomis ataskaitomis, pardavimų analize, atsargų valdymu, naujo funkcionalumo diegimu, vaistinių techninių problemų sprendimu. Vis dažniau keliai susikirsdavo bei susikalbėti puikiai pavykdavo su IT skyriumi, programuotojais. Taip pamažu pradėjau vis labiau domėtis technologijomis – kas kaip veikia, kodėl neveikia, ką daryti, kad veiktų. Problemas IT skyriui ne tik perduodavau, bet visada pasidomėdavau ir kaip programuotojai jas sprendžia. Vis susimąstydavau, gal tai nėra labai sudėtinga, o gal ir aš tai sugebėčiau. Taip priartėjau prie kodo. Maždaug žinojau, kokie yra skriptai, ką ir kaip daro, bet labai trūko programavimo žinių.

– Sėkmingai kilote karjeros laiptais, ar nebuvo dvejonių ryžtis pokyčiams? Ar sudėtinga buvo priimti sprendimą keisti profesiją?

– Ne, nebuvo, prie to šiek tiek prisidėjo ir įmonėje prasidėję pokyčiai, keitėsi darbuotojai, taip pat ir IT skyrius. Aš likau kone vienintelis žmogus, bent kažkiek žinantis, kaip programiškai yra valdomos atsargos. Kadangi trūko žmogaus, kuris turėtų žinių ir kompetencijų valdyti programas, manęs paprašė konsultuoti atsargų valdymo klausimais kol bus visiškai atnaujinta programa ir nauji žmonės įsivažiuos. Štai čia, ko gero, ir buvo esminis lūžis. Man vis labiau pradėjo patikti tai, ką dariau, tad nusprendžiau savarankiškai mokytis programavimo.

– Ar sudėtinga buvo priimti sprendimą keisti profesiją ir po tiek metų mesti darbą?

– Dar kurį laiką dirbau vaistinėje, tik jau pagal individualią veiklą teikiau konsultacijas, tačiau tuo pat metu ir toliau gilinau žinias bei pradėjau mokytis programavimo kalbos. Supratau, kad vienam mokytis sudėtinga. Tada prasidėjo kursų Klaipėdoje paieškos. Iš pradžių dėmesį patraukė „Software Development Academy“ siūlomi savaitgaliniai „JAVA from Scratch“ kursai. Sudalyvavau informaciniame susitikime ir pasiryžau mokytis. Kursas startavo 2020 metų vasarį. Kovo mėnesį ši akademija pasiūlė dalyvauti nuotolinėje paskaitoje apie IT specialistų darbą „Devbridge“ kompanijoje. Čia sužinojau apie įmonę ir „Sourcery“ akademiją. Iš tikrųjų, paskaita paliko didžiulį įspūdį, tokį – wow, ir aš čia norėčiau dirbti. Taigi, mokiausi Java programavimo kalbos ir toliau labai laukiau „Sourcery for Developers“ akademijos pradžios. Dieną prieš stojamąjį egzaminą į šią akademiją, kaip tyčia, vėl sulaukiau labai gero pasiūlymo grįžti į vaistinę. Paprašiau leisti savaitę pagalvoti, nes turiu ir kitų planų. Pavyko sėkmingai įstoti ir tada jau tvirtai apsisprendžiau eiti iki galo. Darbo pasiūlymo atsisakiau ir žengiau savo svajonės link.

Partnerio nuotr. / V.Valikonis baigė nemokamą „Sourcery for Developers“ akademiją, gavo programuotojo darbą ir drąsiai žengia pirmuosius žingsnius IT srityje
Partnerio nuotr. / V.Valikonis baigė nemokamą „Sourcery for Developers“ akademiją, gavo programuotojo darbą ir drąsiai žengia pirmuosius žingsnius IT srityje

– Kas paliko didžiausią įspūdį ir kokią išliekamąją vertę išsinešėte iš „Sourcery akademijos?

– Vertingiausia buvo pačiam pamatyti tokios didelės IT kompanijos darbą iš vidaus. Kaip kompanija vysto projektus, kaip vyksta komandinis darbas. Kituose kursuose to neteko išbandyti. Jau ir sudalyvavus nuotoliniame įmonės pristatyme bei virtualioje ekskursijoje po biurus įspūdis buvo labai geras. Iki akademijos žinojau, kad tai – Amerikos lietuvių įkurta IT kompanija, dirbanti su įvairiomis industrijomis ir stambiais pasauliniais klientais, tačiau akademija padėjo pažinti artimiau ir dar tvirčiau apsispręsti eiti šiuo keliu. Kai jai pasibaigus gavau kvietimą prisijungti prie „Devbridge“, įspūdis tik dar labiau sustiprėjo. Įmonė atrodo labai jauki, o žmonės itin draugiški – visada geranoriškai padeda, kai reikia pagalbos.

– Ką patartumėte žmonėms, svarstantiems keisti karjeros kryptį ir eiti į IT sritį?

– Būtinai reikia bandyti. Nepabandęs nesužinosi, ar teisingą kelią renkiesi ir ar tau tai patinka. Pastarųjų metų situacija parodė, kad pasaulis gali labai greitai pasikeisti ir, ko gero, nebebus toks, koks buvo. Geriau bandyti ką nors keisti savo gyvenime, negu po to gailėtis, kad net nepabandei.

„Sourcery for Developers“ – tai du kartus per metus – rudenį ir pavasarį – vykstanti nemokama trijų mėnesių trukmės akademija pradedantiesiems, norintiems ugdyti programavimo srities kompetencijas ir greičiau integruotis į technologijų darbo rinką. Pakvietimus į nuotolinius kursus gaus 40 užsiregistravusių kandidatų iš Vilniaus ir Kauno. Dalyviai dirbs grupėse, kuriose visi norintieji gilins žinias mokymų bei individualių ir grupinių užduočių metu. Pavasarį dalyviai mokysis .NET programavimo kalbos, o rudenį – JAVA technologijų.

Akademijos dalyviai kurs tikrus interneto tinklalapių projektus, įtvirtins gautas teorines žinias praktiškai, taikys „Agile“ projektų valdymo metodiką ir principus, susipažins su programinės įrangos kūrimo bei diegimo procesais. Dalyviai dirbs prie tikrų projektų ir lankys nuotolines kassavaitines paskaitas, taip pat tobulins turimus įgūdžius komandinio darbo metu. Jiems padės kompanijoje dirbantys profesionalai – mentoriai ir lektoriai. Norintys dalyvauti akademijoje kviečiami registruotis iki 2021 m. vasario 25 d. (įskaitytinai).

Daugiau informacijos apie „Sourcery for Developers“ akademiją rasite ČIA.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvio verslas, stebinantis drąsiu pažadu: „Valyti iš tiesų gali būti tikras malonumas!“
Karaliaus dovaną – ladaną – atranda vis daugiau lietuvių
Reklama
Laiku kreipęsis dėl erekcijos ir prostatos sutrikimų vyras gali išvengti infarkto ar net vėžio?
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką