Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 4d. 11:42

„Auksinius šaukštus“ kariuomenei pardavęs verslininkas nubaustas 7 tūkstančių eurų bauda

Bendrovės „Nota Bene“ direktorius Andrius Jazgevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Bendrovės „Nota Bene“ direktorius Andrius Jazgevičius

Vilniaus miesto apylinkės teismas sausio 3 d. priėmė baudžiamąjį įsakymą, kuriuo bendrovės „Nota Bene“ buvusį direktorių Andrių Jazgevičių pripažino kaltu dėl sukčiavimo ir svetimo prekės ženklo naudojimo ir skyrė jam 7000 eurų baudą. Jis taip pat turėtų atlyginti Lietuvos kariuomenei padarytą daugiau kaip 4000 eurų materialinę žalą ir sumokėti 750 eurų įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Anksčiau rašyta, kaip „Nota Bene“ pateikė kariuomenei virtuvinę įrangą už didelę kainą, be to, vėliau paaiškėjo, kad gamintojai apie tai nieko nežino – verslininkas suklastojo etiketes, o kariuomenei pardavė kitas prekes. Todėl teismo jis pripažintas kaltu.

Tokios bausmės prašė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Gintaras Jasaitis, kreipdamasis į teismą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad, pagal 2014 metais pasirašytą prekių pirkimo-pardavimo sutartį tarp Lietuvos kariuomenės ir „Nota Bene“, kai kurios Lietuvos kariuomenei pristatytos prekės neatitiko sutartyje numatytų reikalavimų.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Nota Bene
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Nota Bene

A.Jazgevičiaus vadovaujama įmonė 2014 metais buvo pripažinta Lietuvos kariuomenės skelbto konkurso lauko virtuvės įrankiams įsigyti nugalėtoja. Atstovaudamas įmonę, jos tuometinis direktorius A.Jazgevičius su Lietuvos kariuomenės Materialinių resursų departamentu sudarė prekių pirkimo-pardavimo sutartį iš anksto žinodamas, kad sąmoningai ir tyčia neįvykdys visų sutarties reikalavimų – pristatyti tam tikrą kiekį konkretaus gamintojo pagamintų lauko virtuvės agregatų, atsarginių dalių ir įrankių.

Siekdamas įvykdyti sutarties sąlygas, A. Jazgevičius, neturėdamas leidimo, svetimu prekės ženklu pažymėjo nedidelį prekių kiekį, įsigytą iš kito prekių gamintojo.

Ant 48 vienetų lauko virtuvės įrankių jis užklijavo svetimo prekės ženklo lipdukus su prekės kodu ir kita informacija. Svetimu prekės ženklu pažymėtas ir sutartyje numatytų reikalavimų neatitinkančias prekes jis pateikė Lietuvos kariuomenei su kitomis, reikalavimus atitinkančiomis prekėmis. Tokiais savo veiksmais jis netinkamai įvykdė įmonės įsipareigojimus Lietuvos kariuomenei ir padarė jai 4055 eurų materialinę žalą.

Ikiteisminis tyrimas dėl galimo sukčiavimo buvo pradėtas 2015 metais Karo policijoje, o 2016 m. Generalinės prokuratūros pavedimu šio tyrimo atlikimas buvo perduotas Specialiųjų tyrimų tarnybai.

Kaltinamasis A.Jazgevičius pripažino savo kaltę ir nuoširdžiai gailėjosi, rašoma Prokuratūros pranešime spaudai. Apklausiamas jis teigė, kad nusikalstamus veiksmus padarė norėdamas įvykdyti viešojo pirkimo reikalavimus. Nei įmonės akcininkų, nei kitų darbuotojų jis neinformavo apie tai, kad iš trečiojo asmens įgytus virtuvės įrankius jis pažymėjo svetimu prekės ženklu ir pateikė Lietuvos kariuomenei.

Atsižvelgdamas į tai, kad kaltinamasis pripažino savo kaltę, įsipareigojo atlyginti Lietuvos kariuomenei padarytą žalą ir sutinka sumokėti teismo jam skirtą baudą, prokuroras Vilniaus miesto apylinkės teismui pateikė pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu.

Šis teismo priimtas baudžiamasis įsakymas gali būti skundžiamas per 14 dienų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

01:02
23:03
01:29

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką