Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baltarusių tankai nusitaikė į Lietuvą

Žaidimas „World of Tanks“
Wargaming.net iliustr. / Žaidimas „World of Tanks“
Šaltinis: 15min
0
A A

Didžiausios kompiuterinių žaidimų kūrimų bendrovės Nepriklausomų valstybių sandraugoje (NVS) „Wargaming“ ir „Game Insight“ jau greitai gali savo padalinius atidaryti ir Lietuvoje. Apie žaidimų kūrėjų planus rašo vienas autoritetingiausių Rusijos verslo portalų kommersant.ru. Tai 15min.lt patvirtino ir „Investuok Lietuvoje“ vadovas Arvydas Arnašius.

Pasak jo, iš Rusijos bėga investuotojų milijardai. Saugesnės aplinkos verslui ieško ir ten veikiančios įmonės. Galimybė įsikurti vienoje iš ES šalių vilioja ir Baltarusijos įmonę, kuri pasaulyje išgarsėjo ir šimtus milijonų dolerių uždirbo žaidimu „World of tanks“.

Arti susitarimo

Vyksta ne pirminės konsultacijos, derybose perėjome prie labai konkrečių darbų, – sakė A.Arnašius.

Portalas kommerstant.ru pranešė, kad „Wargaming.net“ derasi su Lietuvos Vyriausybe dėl galimybės gauti paramą ir atidaryti savo biurą Vilniuje. Portalo teigimu, galutinis susitarimas dar nepasiektas. „Investuok Lietuvoje“ vadovas A.Arnašius 15min.lt teigė, kad derybose taškai sudėti gali būti jau greitai.

„Derybos vyksta. Per paskutinį ketvirtį iš Rusijos išėjo apie 70 mlrd. dolerių. Kapitalas ieško vietų, kuriose galėtų nusėsti. Vienas iš tų segmentų yra online žaidimų sektorius. Jis yra jautrus geopolitiniams pokyčiams. Mes šioje sferoje aktyviai dirbame“, – sakė jis.

Arvydas Arnašius
Arvydas Arnašius

Pasak A.Arnašiaus, konsultacijos vyksta gana sėkmingai: „Lietuva bendrovėms tikrai turi ką pasiūlyti. Pirmiausia – tiek ekonomiškai, tiek politiškai stabilią verslo aplinką. Lietuvoje daug rusiškai kalbančių specialistų. Šiuo atveju tai labai svarbu.“

Žaidimų kūrėjai ypač laukiami

Lietuva domina populiaraus žaidimo „Mero 2033“ kūrėjus – Ukrainos studiją „4A Games“.

Kaip raš kommersant.ru, 2014 m. pradžioje „Investuok Lietuvoje“ užsienio žaidimų kūrėjų pritraukimą į Lietuvą paskelbė viena iš prioritetinių veiklos krypčių. Tam buvo pasiūlyta trumpinti įdarbinimo procedūras, kai specialistai kviečiami ne iš ES šalių. Taip pat siūloma supaprastinti imigracijos procedūras aukštos kvalifikacijos darbuotojams, kurių darbo užmokestis per mėnesį viršija 2000 eurų.

Komersant.ru akcentuoja, kad Lietuva yra patraukli užsienio įmonėms. Joms gali būti atlyginta iki 15 proc. atidarymo išlaidų, suteiktos iki 50 proc. mokestinės lengvatos. 2013 m. Pasaulio banko konkurencingumo indekse Lietuva užėmė 17 vietą ir iš buvusios Sovietų Sąjungos valstybių nusileido tik Gruzijai.

Metro 2033
Žaidimo „Metro 2033“ kadras

Lietuva sulaukė didelių NVS valstybėse veikiančių žaidimų kūrėjų dėmesio. Vilniuje jau lankėsi Rusijoje veikiančios bendrovės „Game Insight“ įkūrėjai Alisa Čumačenko ir Igoris Macaniukas. Taip pat Lietuva domina populiaraus žaidimo „Metro 2033“ kūrėjus – Ukrainos studiją „4A Games“.

Buvęs Rusijos žaidimų kūrėjų asociacijos vadovas Sergejus Klimovas pranešė, kad su komanda kelsis į Vilnių ir čia kurs naują projektą „Gremlins Inc“.

Šimtamilijoniniai pelnai

2013 m. „Wargaming.net“ pardavinėdama virtualius tankus uždirbo 475 mln. dolerių.

Šiuo metu Lietuvoje veikia apie 30 kompiuterinių žaidimų gamintojų. Tarp jų ir stambios bendrovės, gaminančios programas mobiliesiems įrenginiams, tokios kaip „Unity Technologies“. Ši bendrovė – viena iš pasaulinių lyderių, kuri kuria skaitmeninius įrankius žaidimų kūrėjams.

„Wargaming.net“ įkūrė baltarusis Viktoras Kislas. Būtent jam kilo žaidimo „World of Tanks“ idėja. Tai nemokamas žaidimas, kuriame yra galimybė už papildomą mokestį patobulinti savo karinę techniką. 2013 m. duomenimis, šį žaidimą visame pasaulyje žaidė 75 milijonai registruotų žaidėjų. Pernai studija išleido žaidimus „World of Warplanes“ ir „World of Warships“.

Worldoftanks.eu iliustr./Žaidimas „World of Tanks“
Worldoftanks.eu iliustr./Žaidimas „World of Tanks“

Bendrovės „SuperData“ duomenimis, 2013 m. „Wargaming.net“ pardavinėdama virtualius tankus uždirbo 475 mln. dolerių. Žaidimo kūrėjai įsikūrę Minske, Kijeve ir Sank Peterburge. Pagrindinė bendrovės būstinė yra Londone.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką