Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baltijos šalių NT rinkoje – rekordinės JAV investicijos

„Kesko Senukai“ prezidentas Artūras Rakauskas
„Kesko Senukai“ nuotr. / „Kesko Senukai“ prezidentas Artūras Rakauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

JAV kompanijos „W. P. Carey Inc.“ investicijos į nekilnojamąjį turtą Baltijos šalyse viršijo 187 mln. eurų, amerikiečiams kartu su Suomijos koncernu „Kesko“ tapus Lietuvos investicinės bendrovės „Baltic Retail Properties” („BRP“) akcininkais.

Ketvirtadienį Vilniuje pasirašius baigiamąjį aktą, „W. P. Carey Inc.“ valdomas JAV nekilnojamo turto fondas „CPA:17-Global“ įsigijo 70 proc. „BRP“ akcijų. Šios investicijos vertė – 127 mln. eurų, įskaitant susijusius įsigijimo mokesčius ir išlaidas, teigiama bendrovės pranešime.

60 mln. eurų amerikiečiai jau investavo praėjusių metų pabaigoje, iš „BRP“ įsigiję logistikos centrą Kauno rajone.

Strateginiai partneriai

„BRP“ – informuotiesiems investuotojams skirta uždarojo tipo investicinė bendrovė, kuriai Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje priklauso mažmeninės prekybos ir logistikos centrai. Jie nuomojami didžiausią statybos, remonto ir buities prekių tinklą Baltijos šalyse valdančiai kompanijai „Kesko Senukai“.

Šis nekilnojamasis turtas ir toliau bus naudojamas tai pačiai paskirčiai – pagal 15 metų sudarytą nuomos sutartį, su galimybe ją pratęsti.

Ligšioliniai „BRP“ savininkai – „Kesko Senukai“ prezidentas Artūras Rakauskas, „Senukų“ tinklo įkūrėjas Augustinas Rakauskas ir investicinė grupė „Žabolis ir partneriai“ po sandorio lygiomis dalimis valdo 20 proc. bendrovės akcijų. 10 proc. „BRP“ akcijų įgijo strateginiai kompanijos „Kesko Senukai“ partneriai – Suomijos koncernas „Kesko“.

Valdymo paslaugas „BRP“ teiks „Žabolis ir partneriai kapitalo valdymas“, pagal Lietuvos banko licenciją veikianti valdymo įmonė.

Amerikiečių kompaniją sandorio klausimais konsultavo advokatų kontora „Sorainen“, „BRP“ atstovavo „Ellex“.

Sandorį finansavo „Nordea“ bankas.

Lietuva – investicijų žemėlapyje

„Džiaugiamės turėdami galimybę toliau investuoti Baltijos šalyse ir stiprinti savo strateginius santykius su tokiais stipriais partneriais kaip „Kesko Senukai“, – sako „W. P. Carey Inc.“ vykdomasis direktorius Arvi Luoma.

Vienos didžiausių pasaulyje nekilnojamo turto valdymo kompanijų partnerystė su „BRP“ prasidėjo 2016-ųjų gruodį, kai amerikiečių fondas Kauno rajone už 60 mln. eurų įsigijo logistikos centrą, kuris taip pat yra išnuomotas „Kesko Senukai“.

„W. P. Carey Inc.“ valdomo turto visame pasaulyje vertė šiuo metu siekia 22 mlrd. JAV dolerių. Nekilnojamojo turto sąrašuose Šiaurės Amerikoje, Europoje ir Azijoje – daugiau kaip 1000 objektų, kurių bendras plotas sudaro beveik 12 mln. kv. metrų.

Nuo 1973 metų veikianti kompanija listinguojama Niujorko vertybinių popierių biržoje (NYSE).

Naujos perspektyvos

Pasak „BRP“ partnerio, „Kesko Senukai“ prezidento Artūro Rakausko, rekordinio dydžio amerikiečių investicijos Baltijos šalyse strategiškai svarbios ne tik dėl ekonominių, bet ir dėl geopolitinių priežasčių.

„Pasaulinio lygio kompanijos atėjimas liudija pasitikėjimą visa rinka ir atveria naujas perspektyvas mūsų ekonomikos vystymuisi“, – sako A.Rakauskas.

Jis pabrėžia, kad sandoris buvo itin sudėtingas dėl skirtingos teisinės aplinkos JAV ir kiekvienoje iš Baltijos šalių. Todėl sėkmingas sandorio užbaigimas reiškiąs ir tarptautinį finansų rinkas reguliuojančių institucijų veiklos įvertinimą.

„Milžiniška „W. P. Carey“ investavimo patirtis ir galimybės įgyvendinti šį sudėtingą sandorį – viskas, ko galima tikėtis iš idealaus partnerio“, – sako „Kesko“ vyresnysis viceprezidentas Tommi Kasurinenas.

A.Rakausko teigimu, partnerystė su amerikiečiais leis siekti dar ambicingesnių tikslų visam „Kesko Senukai“ tinklui.

informacija
SENUKAI, UAB
Vadovas: Arvydas Šapola Darbuotojų sk.: 188 2015m . Pajamos: 5 - 10 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką