Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Balžio ežere įkurtą „wake“ parką verslininkas ir chirurgas bando išguiti grasinimais ir kumščiais

„Adrenalin Wake Park“
„Adrenalin Wake Park“ nuotr. / „Adrenalin Wake Park“
Šaltinis: 15min
0
A A

Maždaug už 12 kilometrų nuo sostinės centro esantį Balžio, arba Šilo, ežerą jau pamilo ir vandenlenčių mėgėjai. Birželio pabaigoje ežere įsikūrė „Adrenalin Wake park“. Parko steigėjai pastatė atrakcioną adrenalino mėgėjams, išvalė ežero pakrantę, pastatė biotualetus, įrenginėja kavinę. Tačiau ramybės parko savininkams ir pramogautojams neduoda prie ežero gyvenantis verslininkas, „Medžio centro“ savininkas Audrius Mockus. Jis grasina, kad parko ten neliks. Taikiai konflikto spręsti nelinkę ir kiti vietiniai, pavyzdžiui, Santariškių neurochirurgas Artūras Šitkauskas.

„Adrenalin Wake Park“ atidarymo šventę birželio pabaigoje apkartino greta gyvenančio verslininko grasinimai.

Kaip 15min.lt pasakojo parką valdančios įmonės „Perfectus LT“ direktorius Tautvydas Songaila, „Medžio centro“ savininkas A.Mockus jam kelis kartus grasino, kad parko ten neliks, nors visus reikalingus leidimus ir sertifikatus veikti parkas turi.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Prie Balžio ežero
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Prie Balžio ežero

Labiau pomėgis nei verslas

T.Songaila pasakojo, kad parką kartu su partneriais ryžosi įkurti ne siekdamas užsidirbti, bet norėdamas savo pomėgį paversti darbu. Kartu su partneriais sutvarkė ežero pakrantę, vandenyje pastatė tramplinus, atvežė biotualetus, įrengė terasą, sumontavo stebėjimo įrangą, įrenginėja kavinę. 

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Tautvydas Songaila pasakojo iš A.Mockaus sulaukiantis grasinimų
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Tautvydas Songaila pasakojo iš A.Mockaus sulaukiantis grasinimų

„Anksčiau čia vakarais rinkdavosi išgerti mėgstantis jaunimas, o dabar, kai įrengėme filmavimo kameras, jų beveik nebeliko. Šis darbas yra labiau hobis nei verslas“, – pasakojo T.Songaila.

T.Songaila dirba ir su netoliese įsikūrusiu reabilitacijos centru „Balžio šilas“ – „Adrenalin Wake Park“ sukurta galimybė ekstremaliai sportuoti ir neįgaliesiems.

Parkas veiks neilgai – vos porą vasaros mėnesių. Parko steigėjai tikisi, kad per tą laiką pavyks prisivilioti ekstremalaus sporto mėgėjų prie šio ežero, išmokyti juos čiuožti vandenlentėmis.

„Siūlome žmonėms turiningą poilsį prie ežero. Skatiname jaunimą sportuoti, aktyviai leisti vasarą. Sulaukiame ir šeimų su vaikais. Norime poilsiautojams parodyti, kad vandenlenčių sportui nereikia išskirtinių fizinių savybių, nesvarbus ir amžius. Svarbiausia – noras“, – pasakojo T.Songaila.

Darbas prie ežero būtų malonus hobis, jei kasdien jo netrukdytų prie ežero gyvenantis verslininkas, „Medžio centro“ savininkas Audrius Mockus. Jam taip nepatinka kaimynystėje įsikūręs parkas, kad nuolat žada jį iš ten iškeldinti.

Kad jų neliks, tai tikrai neliks. Čia ne grasinimas, čia yra mano nuostatos konstatavimas, – sakė A.Mockus.

Tai – ne grasinimas

15min.lt paklaustas, ar grasino „Adrenalin Wake park“ darbuotojams, A.Mockus to neneigė.

„Kad jų neliks, tai tikrai neliks. Čia ne grasinimas, čia yra mano nuostatos konstatavimas, kad jų ten neliks, nes jie ten yra neteisėtai, pažeisdami visą krūvą įstatymų“, – dėstė savo poziciją A.Mockus.

Pasak verslininko, parkas įrengtas nelegaliai, o jis padarys viską, kad parko kuo greičiau neliktų: „Jeigu valdininkai nieko nedarys, kreipsimės į teismą. Čia yra ne grasinimas, o paprastas, normalus teisės saugiai gyventi gynimas.“

„Adrenalin Wake Park“ turi vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota, kaip A.Mockus pats, priplaukęs prie vienos iš trasos figūrų, bando ją išgriauti. Parko steigėjai yra parašę ir skundą policijai, kai ryte rado nuskendusią vieną atrakciono dalių. Liudininkai pasakojo, kad vakare tą padarė keli jaunuoliai, kurie, kaip dėl nuolatinių grasinimų mano parko steigėjai, galėjo būti pasamdyti A.Mockaus.

VIDEO: Audrius Mockus bando išgriauti vandens trasą

Verslininkas pasakojo, kad nepatenkinti yra ir jo kaimynai – vandens parko įsikūrimą jis pavadino valstybinio ežero privatizacija.

Visus leidimus turi

„Tai yra tylus privatizavimas, valstybinės žemės užgrobimas. Jame ištiesiami atitvarai ir užkabinami užrašai, draudžiantys maudytis. Visą laiką ten žmonės maudėsi, o dabar uždraudžiama tą daryti“, – pasakojo A.Mockus.

15min.lt lankėsi prie Balžio ežero, kur ką tik įkurtas adrenalino parkas. Jame maudytis nėra draudžiama – negalima maudytis tik prie pat vandens atrakciono įrengimų. A.Mockus laikosi savo: ežere maudytis yra pavojinga.

Draudžiama maudytis tik prie pat atrakciono

„Tai priklauso pavojingų įrengimų kategorijai. Jie turi būti atitinkamų institucijų peržiūrėti, patikrinti ir sertifikuoti. Visų šitų sertifikatų jie neturi. Pavojingas įrengimas yra įleistas tiesiai į ežerą, prikabinti metaliniai lynai ir elektros variklis. Jeigu netyčia pramuša elektra, tai ji kala į ežerą ir visus žmones, kurie maudosi“, – kalbėjo A.Mockus.

Tačiau T.Songaila parodė 15min.lt dokumentus, liudijančius, kad atrakcionas yra patikrintas, o parkas – legalus. Be to, parke buvo padarytas papildomas elektros įžeminimas, siekiant užtikrinti, kad atrakcionas nekeltų pavojaus ežere besimaudantiems žmonėms.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Prie Balžio ežero
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Prie Balžio ežero

„Firma, kuri yra ką tik sukurta, ar jie viską susitvarkė, na, aš nežinau... Aš kadangi susiduriu su tuo, žinau, kad visi techniniai tvarkymai trunka metus, tą daro ne vienas ir ne du žmonės. Aš neatmetu varianto, kad maudytis yra pavojinga. Štai kodėl mes nepatenkinti, keliame tą triukšmą ir tą triukšmą kelsime. Čia yra pati gryniausia savivalė, pareigūnai, kurie turi tuo užsiimti, nustumia tai“, – skundėsi A.Mockus.

Susirūpino aplinka

A.Mockus sakė nerimaujantis ir dėl aplinkos – pastačius vandens parką, anot jo, dingo visi ten perėję narai: „Ten nebeliko nieko. Aš pats jaunystėj plaukiojau tenai, mano vaikai ten plaukioja, žiūrėdami, kaip plaukioja vaikai. Aišku, nieko ten nebeliko, nes per tą vietą paguldyta trasa.“

Tačiau toks pareiškimas adrenalino parko kūrėjams tik kelia juoką – narai niekur nedingo, jie toliau peri ir gyvena ežere, o didžiausias jo teršėjas, anot jų, yra pats A.Mockus.

Narai ir toliau gyvena ežere, nepaisydami jame įsikūrusio adrenalino parko
Narai ir toliau gyvena ežere, nepaisydami jame įsikūrusio adrenalino parko

Nuo jo namo iki ežero yra po žeme nutiesti vamzdžiai, panašūs į geoterminio šildymo vamzdžius. Geoterminio šildymo į stovintį vandenį įleisti negalima, nes išleidžiamos medžiagos labai teršia vandenį, tačiau, pasak A.Mockaus, tai ir nėra geoterminio šildymo vamzdžiai.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Prie Balžio ežero
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Nuo verslininko namo iki ežero yra po žeme nutiesti vamzdžiai, panašūs į geoterminio šildymo vamzdžius.

„Jeigu jie būtų klausę, kur mano žarna mūsų namo link, tai aš būčiau paaiškinęs, kad tai yra ne geoterminio šildymo, o laistymo žarna – pasiimame iš ežero vandenį ir laistome“, – pasakojo A.Mockus.

15min.lt ežero pakrantėje rado net tris tokias „laistymo žarnas“, einančias iš po žemės tiesiai į ežerą.

Be to, A.Mockaus namas kartu su kitais keliais greta esančiais individualiais namais ir daugiabučiu yra aptvertas didele tvora, užgriebiančia dalį miško ir apsunkinančia priėjimą prie ežero.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Prie Balžio ežero
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./A.Mockaus namas kartu su kitais keliais greta esančiais individualiais namais ir daugiabučiu yra aptvertas didele tvora, užgriebiančia dalį miško ir apsunkinančia priėjimą prie ežero.
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Prie Balžio ežero
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./A.Mockaus namas kartu su kitais keliais greta esančiais individualiais namais ir daugiabučiu yra aptvertas didele tvora, užgriebiančia dalį miško ir apsunkinančia priėjimą prie ežero.

Grasina adrenalino parko steigėjams ne tik A.Mockus, bet ir kiti Balžio gatvės gyventojai, gyvenantys tvora aptvertuose daugiabučiuose.

Pyksta ir neurochirurgas

A.Mockus nėra vienintelis prieš „Adrenalin Wake Park“ nusiteikęs kaimynas. Grasinimais ir kumščiais labiau ginčą spręsti nori ir kiti Balžio gatvės gyventojai.

Šią savaitę jie aplankė adrenalino parką – grasino, kad sugadins visą įrangą, maudėsi ten, kur yra rekomenduojama nesimaudyti. Be to, kaip pasakojo T.Songaila, rėkavo ant parke pramogaujančių žmonių, grasino teismais.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Parko kaimynai labai nepatenktinti jo veikla
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Parko kaimynai labai nepatenktinti jo veikla

Jiems pradėjus taip elgtis, T.Songaila su kitu parko darbuotoju nuėjo iki jų pasikalbėti, pokalbį, kuriame dar dalyvavo dvi moterys ir du vyrai, jis įrašinėjo.

„Kai pamatė, kad viską filmuoju, viena moteris griebė už rankos ir ėmė rėkti, kad aš viską filmuoju. Tada prie manęs pribėgo vienas vyras, bandė atimti telefoną. Jis suplėšė mano marškinėlius ir stipriai apdraskė ranką, bet telefoną išsaugojau. Iškvietėm policiją, ji viską užfiksavo, parašiau pareiškimą“, – pasako T.Songaila.

Pasak adrenalno parko kūrėjo, jam rankas užlaužti bandė neurochirurgas Artūras Šitkauskas, dirbantis Santariškėse.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką