Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 30d. 11:25

Bankas „Finasta“ rūpinsis „Ekspress Grupp“ akcijų likvidumu

Finasta_logo
Finasta_logo

NASDAQ praneša, kad nuo š.m. spalio 30 d. AB bankas „Finasta“ tapo NASDAQ OMX Baltijos rinkos Oficialiojo sąrašo bendrovės „Ekspress Grupp“ akcijų rinkos formuotoju (angl. market maker). „Ekspress Grupp“ – antroji biržos bendrovė, kurios akcijų likvidumu rūpinasi bankas „Finasta“.

Bankas „Finasta“, tapęs „Ekspress Grupp“ akcijų rinkos formuotoja, bus atsakinga, kad biržoje nuolat būtų šios bendrovės akcijų ir paklausa, ir pasiūla už 3000 EUR iš viso. Tai leis investuotojams pirkti arba parduoti „Ekspress Grupp“ akcijas už kainą, kuri nuo biržos uždarymo rinkos kainos galės skirtis ne daugiau kaip 2%.

„NASDAQ OMX Baltic džiaugiasi, kad bankas “Finasta„ tampa rinkos formuotoja jau antrai Baltijos rinkos bendrovei. Finansų rinkoje likvidumas yra svarbiausia aktyvios prekybos sąlyga, todėl neabejojame, kad “Ekspress Grupp„, turėdama savo rinkos formuotoją, gaus gerokai daugiau naudos iš buvimo biržos prekybos sąraše. Ir, žinoma, tai teigiamai paveiks visą Baltijos rinką“, – sako Daiga Auzina-Melalksne, NASDAQ OMX Baltijos rinkos Biržos paslaugų vadovė.

„Šių metų balandį sėkmingai pradėjome bendradarbiauti palaikydami “Olainfarm„ akcijų likvidumą. Paskatinti šios sėkmės pasiūlėme ir kitoms Baltijos rinkos bendrovėms pasinaudoti mūsų rinkos formuotojo paslauga. Dabar džiaugiamės pradėję bendradarbiauti su “Ekspress Grupp„ ir esame tikri, kad šios bendrovės akcininkai ir potencialūs investuotojai labai greitai galės įvertinti mūsų bendradarbiavimo rezultatus“, – sako Andrejus Cyba, „Finastos“ Finansų rinkų vadovas.

Likvidumo palaikymas – finansų rinkose įprasta paslauga, skirta palengvinti rinkos kainų formavimą ir paskatinti prekybą biržoje. Šiuo metu Baltijos rinkoje bendrovių akcijų likvidumą palaiko „Finasta“ ir „Orion Securities“. Bendrovių, turinčių savus rinkos formuotojus, dalyvių sąrašą, į kurį įeina „Olainfarm“, „City Service“, „Grigiškės“, „Vilkyškių pieninė“, „OMX Baltic Benchmark Fund“ dabar papildys ir „Ekspress Grupp“.

Temos: 1 Finasta
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką