Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2016 sausio 17d. 19:59

Bankrotas neišgąsdino: „Kuršių kaimas“ Šventojoje turi naują šeimininką

Buvęs „Kuršių kaimas“, dabar „Pajūrio sodyba“, turi naujus šeimininkus.
J.Andriejauskaitės/15min.lt nuotr. / Buvęs „Kuršių kaimas“, dabar „Pajūrio sodyba“, turi naujus šeimininkus.

Šventosios pakraštyje tarsi atskiras miestelis įsikūręs „Kuršių kaimas“ turi naują šeimininką. Bankrotas neišgąsdino žvejo sūnaus, nuo mažumės Šventojoje užaugusio Arūno Riepšo, bendrovės „Pajūrio sodyba“ vadovo, šis ryžosi įsigyti kompleksą ir svajoja jį paversti, kaip pats sako, mažaisiais Druskininkais. 

1,8 ha užimantį kompleksą „Kuršių kaimas“, išsiskiriantį savitu stiliumi ir iš tolo matomais šiaudiniais namukų stogais, prieš aštuonerius metus pastatė ir atidarė tuometis savininkas Vaidas Šimaitis, bendrovės „Baltijos energija“ direktorius, tačiau valstybei užkūrus nelemtą pirtį dėl neva pažeisto aukštingumo statant Šventosios daugiabučių ir viešbučių kompleksą „Elija“, užvirė teismai.

Baimindamiesi, jog viršutiniai aukštai gali būti nugriauti, žmonės butų nebepirko, o bendrovę ištiko krizė. Galiausiai paaiškėjo, kad verslininkai laikėsi galiojančių įstatymų.

Bendrovė skaičiuoja, jog septynerius metus trukusios pažeidimų paieškos Šventojoje statomame daugiabučių namų kvartale „Elija“ gali kainuoti apie 30 mln. eurų. Tokį ieškinį valstybei paruošė butų negalėję parduoti komplekso savininkai ir dirbę bei bankrutuojantys rangovai.

Šią vasarą Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas neskundžiama nutartimi nusprendė, jog iš tiesų Šventosios pakraštyje atsiradęs kompleksas „Elija“ pastatytas nepažeidžiant įstatymų, o valstybės institucijų išduoti statybos leidimai yra teisėti. Statytojai tikėjo, kad būtent šis kompleksas bus vienas tų, kurie pažadins merdinčią Šventąją. 2010 metais greta turėjo būti atvertas vandens parkas. 

Kol vyko grumtynės teismuose,  „Kuršių kaimas“ netruko pereiti į kreditus statyboms išdavusio banko rankas, tačiau po ilgų peripetijų jis vėl turi šeimininką –  lietuviško kapitalo bendrovę „Pajūrio sodyba“. Už neskelbiamą, tačiau milijoninę sumą minėta bendrovė „Kuršių kaimą“ perpirko lapkritį.

Pakeitė pavadinimą

J.Andriejauskaitės/15min.lt nuotr./Buvęs „Kuršių kaimas“, dabar „Pajūrio sodyba“, turi naujus šeimininkus.
J.Andriejauskaitės/15min.lt nuotr./Buvęs „Kuršių kaimas“, dabar „Pajūrio sodyba“, turi naujus šeimininkus.

Nauji šeimininkai kompleksą pervadino „Pajūrio sodyba“. A.Riepšas neslepia, jog šį sprendimą nulėmė finansiniai motyvai. Buvęs šeimininkas „Kuršių kaimo“ vardą buvo užpatentavęs ir už jo perėmimą paprašė didelės sumos pinigų.

„Tiesiog neapsimokėjo įsigyti, nes suma mums pasirodė neadekvati. Suprantu, buvo padarytas įdirbis, bet dėl kainos mums tiesiog nepavyko susitarti, tad dabar senasis „Kuršių kaimo“ vardas tiesiog guli savininko stalčiuje“, – neįvardindamas kainos sakė A.Riepšas, šaltuoju metų laiku komplekse pats dirbantis įvairiausius darbus. 

„Vis tiek visi vadina „Kuršių kaimu“. Kol kas judam pamažu, buvęs vardas daug davė ir pakeitimas iš tiesų pakenkė mums, nes įdirbis buvo kaip „Kuršių kaimas“. Pasikeitė ir tinklalapis, ir elektroniniai paštai, senas savininkas visus senus adresus užblokavo, bet bandome patys prasimušti ir tikime šiuo kompleksu“, – sakė A.Riepšas. 

Pagal galiojančią patentavimo sistemą nauji šeimininkai pavadinime negali naudoti jokio panašaus žodžio, net ir šaknies dalies. 

Pasak jo, bene didžiausią reklamą kompleksas gavo filmuojant serialą „Moterys meluoja geriau“. Žmonės dar dabar nori sužinoti, kur „maudėsi Robertėlis“, kur serialo herojai gyveno. 

Įsigijo po nuomos

Kai išsinuomojau, man sakė, jog paprastai nuomininkai ir nusiperka, o aš atsakiau, kad tikrai nepirksiu, nes tiek pinigų nesu matęs, – sakė A.Riepšas.

Skuode gimęs A.Riepšas, bendrovės „Pajūrio sodyba“ vadovas, Šventojoje gyvena nuo trejų metų. Čia šeimą atginė tėčio darbas, jis daugelį metų buvo žvejas. 

A.Riepšas puikiai pamena, kaip atrodė kurortas, kas stovėjo kiekviename jo kampelyje. Komplekso „Kuršių kaimas“ vietoje plytėjo laukai. Šventojiškis teigė niekada nesusimąstęs, jog kada nors taps tokio komplekso savininku. 

„Net ir pastačius „Kuršių kaimą“ atvažiuodavome čia į kavinę, bet niekada nemaniau, jog būsiu savininkas. Kai per pažįstamus sužinojau, kad šis kompleksas ieško naujų šeimininkų, išnuomojamas arba parduodamas, su bankroto administratoriumi suderėjome dėl nuomos kainos ir jį nuomojausi.

Vėliau kompleksas perėjo dukterinei banko įmonei, iš jos nuomojomės, – prisimena A.Riepšas. – Kai išsinuomojau man sakė, jog paprastai nuomininkai ir nusiperka, o aš atsakiau, kad tikrai nepirksiu, nes tiek pinigų nesu matęs. Tačiau per dvejus metus, kol nuomojomės, kaina sumažėjo apie 25 proc. ir su banko paskola įsigijome. Be to, jau buvau padirbęs tuos dvejus metus ir žinojau, kiek galima uždirbti, kiek reikia palūkanoms, įmokoms. Pradinė kaina buvo aukšta, prastesnę vasarą gali ir subankrutuoti.“ 

Tiki sėkme

Nepaisant itin trumpo sezono, kuris Šventojoje prasideda tik nuo Joninių ir baigiasi sulig kalendorine vasara, A.Riepšas ir jo didžiausia pagalbininkė, dešiniąja ranka vadinama buhalterė Zita Rekašiutė, tiki komplekso sėkme ir turi planų, kaip pagyvinti kompleksą.

„Aš tikiu, kad galima dirbti. Kodėl Druskininkai gali dirbti ne tik vasarą? Mes turime jūrą. Turime mintį, kad net ir žiemą, kai šalta ir su vaikais daug nepavaikščiosi, viename iš 12 namukų įrengti vaikų kambarį, kad būtų ką veikti. Norime ir uždaro baseino.

Minčių yra daug, reikia laiko ir investicijų. Mes iš tiesų jau dabar galime parodyti Lietuvai, kad pas mus komplekse yra kitaip nei visoje Šventojoje, kad pas mus tikrai puiku, –  sakė A.Rekašiutė. – Gaila, kad nėra šalčio, norėjome prie pat komplekso esančią aikštelę išpilti vandeniu, padaryti čiuožyklą. Beje, olimpiada artėja, padarysime didelį ekraną, galės olimpiadą žiūrėti visas miestelis.“

J.Andriejauskaitės/15min.lt nuotr./Buvęs „Kuršių kaimas“, dabar „Pajūrio sodyba“, turi naujus šeimininkus.
J.Andriejauskaitės/15min.lt nuotr. A.Riepšas

Ar pirkti bankroto ištiktą kompleksą svarstęs A.Riepšas teigė sulaukęs stipraus šeimos palaikymo. Vyro žmona Šventojoje nuomoja šešis modernius rąstinius namelius, vyras turi patirties ir kavinių versle.

„Tai nėra mums naujas verslas, turime supratimo. Situacija, aplinka mums pažįstama, – sakė vyras. – Pasirodo, ir per vieną sezono mėnesį galima šį tą uždirbti. Ne vien tuo užsiimame, turime ir paplūdimyje barą. Vasarą darbymetis, pamiegi kelias valandas ir viskas. Žiemą poilsiaujame, nors norėtume nepoilsiauti, bet, deja, esame ne Ispanija. Bandome pagyvinti vakarinę Šventosios pusę. Čia atvyksta, kas turi butus išsipirkę. Laukiant, kada kas pasikeis, niekas nieko ir nedarys.“

Skriaudžia Palanga

Anot A.Riepšo, Šventoji iš tiesų yra itin užmiršta ir apleista Palangos valdžios, visos šventės ir visi projektai įgyvendinami būtent šiame kurorte. Žiemą Šventoji atrodo itin niūriai. 

Iš tikrųjų, galime už dyką išvirti cepelinus ir dalinti, bet jų nebus kam valgyti, – apgailestavo A.Riepšas.

„Palanga mus užmiršusi, mes priklausome jai, tačiau ji viską „nutraukia“ – biudžetas nueina į Palangą, grąžos nėra. Šventoji yra apleista, esame tokie užmiršti. Renginiai tik Palangoje. Iš tikrųjų, galime už dyką išvirti cepelinus ir dalinti, bet jų nebus kam valgyti. Neturime traukos centro, jokios aikštės, viskas vasarą išnuomojama karuselėms, o darbai nepadaromi“, – apmaudo neslėpė A.Riepšas. 

„Žeidžia tie sugriuvę nameliai, naujai statomi vagonai, nepuošia tai miesto. Daro kas ką nori, – pridūrė ir Z.Rekašiutė. – Tačiau mes norime parodyti kitokią Šventosios pusę, šiuolaikines paslaugas, aptarnavimo kultūrą. Nereikia įsivaizduoti, kad čia bus kaip Palangoje. Čia kaip kaimelis, čia ne atrakcijų turėtų atvažiuoti, o relakso. Aš labai tikiuosi, kad šito ir važiuos. Visa lietuva žino, kad Šventoji yra sovietinių laikų griuvenos, bet čia, mūsų komplekse, šioje pusėje, jau yra kitaip. Jau dabar galima čia atvažiuoti, galų gale nueiti ir pažiūrėti tų griuvenų ir grįžti čia, pažiūrėti, kad būna kitaip.“ 

J.Andriejauskaitės/15min.lt nuotr./Buvęs „Kuršių kaimas“, dabar „Pajūrio sodyba“, turi naujus šeimininkus.
J.Andriejauskaitės/15min.lt nuotr./Buvęs „Kuršių kaimas“, dabar „Pajūrio sodyba“, turi naujus šeimininkus.

Moteris viliasi, kad būtent šis kompleksas padės Šventajai atsigauti. Verslininkai pasiryžę, kad visus metus dirbtų ir čia esantis restoranas, kad savo „veidą“ turėtų jo virtuvė. Kol kas restoranas duris atveria tik sezono metu.

Ilgametis šventojiškis A.Riepšas džiaugėsi, jog kompleksas ir aplink esantys „Elijos“ daugiabučiai atspindi kitokį, modernų kurorto veidą. Vyras tiki, jog ilgainiui išgražės visas miestelis. 

Kompleksas „Pajūrio sodyba“ dirba ištisus metus. Svečių čia laukta ir Naujųjų metų puotai, kuomet duris atvėrė ir restoranas.

A.Riepšas teigė, jog komplekse nuolat šildomas bent vienas namelis, tad užklydę svečiai tikrai rastų, kur prisiglausti. Šiuo metu galima apsistoti nesezonine kaina, patogus, jaukus dvivietis kambarys atsieis 35 eurus. Naujųjų metų naktį kaina kiek didesnė – 55 eurai, tačiau antrajai taikoma 50 proc. nuolaida.
 

Temos: 1 Šventoji
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Infografikas Verslas

Auksiniai laikai Palangos būsto rinkoje baigiasi – pirkėjų sumažėjo

Aktualu

Panevėžio miesto savivaldybę krečia STT, tiriama mero veikla

Aktualu

Paulius Gritėnas: Autoritarizmas–Demokratija 1:0

24sek

Prie „Žalgirio“ arenos – uždainavęs Šaro ir P.Jankūno duetas bei provokacija J.Valančiūnui

Vardai

MTV kino apdovanojimuose triumfavo revoliucinė „Juodoji pantera“: sužinokite visus nugalėtojus

Aktualu

Vilniuje partrenkta moteris

Verslas

Lietuva sutaupė mažiau energijos nei žadėjo – gresia bauda

Verslas

Kaunietė iškėlė klausimą: kodėl „Lidl“ vengia vakarinės Kauno dalies?

Pasaulis kišenėje

Kodėl visi lėktuvai šiais laikais yra dažyti, ir dažniausiai – baltai?

Sportas

Antradienį pasaulio čempionate – žūtbūtinis Rusijos ir Egipto mūšis

Aktualu

Liberalų sąjūdžio Pagėgių skyrius skyla: dauguma į rinkimus eis su komitetu

Sportas

Oficialu: Madrido „Atletico“ pasirašė sutartį su A.Griezmannu ir dar dviem žaidėjais

Vardai

Floridoje nušautas 20-metis reperis XXXTentacion

Vardai

V.Sutkutės vestuvinę suknelę kūrusiai S.Nainei – komplimentai: galėtų puošti pačią hercogienę

Aktualu

Tauragės vairuotojo poelgis sužavėjo tūkstančius žmonių

Maistas

Idealus bet kokiai vasaros progai – sūrio pyragas: 10 receptų

Vardai

Antradienį 15min studijoje – „Galapagų“ muzikantai Migloko, „The Sneekers“ ir Mesijus

Pasaulis kišenėje

Gali tekti naikinti: Kuršių nerijoje – naktinių drugių antplūdis

N-18 Vardai

„Melrouzo“ žvaigždė Heather Locklear dėl pasikėsinimo į savo gyvybę atsidūrė ligoninėje

Infografikas

Naujienos

Infografikas Verslas

Auksiniai laikai Palangos būsto rinkoje baigiasi – pirkėjų sumažėjo

Aktualu

Panevėžio miesto savivaldybę krečia STT, tiriama mero veikla

Aktualu

Paulius Gritėnas: Autoritarizmas–Demokratija 1:0

24sek

Prie „Žalgirio“ arenos – uždainavęs Šaro ir P.Jankūno duetas bei provokacija J.Valančiūnui

Vardai

MTV kino apdovanojimuose triumfavo revoliucinė „Juodoji pantera“: sužinokite visus nugalėtojus

Aktualu

Vilniuje partrenkta moteris

Verslas

Lietuva sutaupė mažiau energijos nei žadėjo – gresia bauda

Verslas

Kaunietė iškėlė klausimą: kodėl „Lidl“ vengia vakarinės Kauno dalies?

Pasaulis kišenėje

Kodėl visi lėktuvai šiais laikais yra dažyti, ir dažniausiai – baltai?

Sportas

Antradienį pasaulio čempionate – žūtbūtinis Rusijos ir Egipto mūšis

Aktualu

Liberalų sąjūdžio Pagėgių skyrius skyla: dauguma į rinkimus eis su komitetu

Sportas

Oficialu: Madrido „Atletico“ pasirašė sutartį su A.Griezmannu ir dar dviem žaidėjais

Vardai

Floridoje nušautas 20-metis reperis XXXTentacion

Vardai

V.Sutkutės vestuvinę suknelę kūrusiai S.Nainei – komplimentai: galėtų puošti pačią hercogienę

Aktualu

Tauragės vairuotojo poelgis sužavėjo tūkstančius žmonių

Maistas

Idealus bet kokiai vasaros progai – sūrio pyragas: 10 receptų

Vardai

Antradienį 15min studijoje – „Galapagų“ muzikantai Migloko, „The Sneekers“ ir Mesijus

Pasaulis kišenėje

Gali tekti naikinti: Kuršių nerijoje – naktinių drugių antplūdis

N-18 Vardai

„Melrouzo“ žvaigždė Heather Locklear dėl pasikėsinimo į savo gyvybę atsidūrė ligoninėje

Infografikas

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Dienos šviesa

Video

Maudymosi kostiumėlių tendencijos

30 geriausių restoranų

Remontas be nervų

Sveikata

Grožis vasarą

Pinigai mano ateičiai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką