Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugsėjo 13d. 18:03

Skundus dėl baro „Pataja“ keliamo triukšmo rašę gyventojai: jie kerštaudami transliuoja šunų lojimą

Kokteilių baras „Pataja“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kokteilių baras „Pataja“

Tik liepos vidury atsidaręs kokteilių baras „Pataja“ Vilniaus Liejyklos gatvėje jau užgyveno priešų. Kaimynystėje gyvenantis Donatas Kulbis teigia surašęs kelis skundus dėl triukšmo, kuris penktadienio ir šeštadienio naktimis sklinda iš lauko terasos. O paskutinis lašas, perpildęs kantrybės taurę, buvo šunų lojimo ir kaukimo garsai, kurių, anot D.Kulbio, teko klausytis visą sekmadienį.

D.Kulbis Vilniaus miesto savivaldybės Saugaus miesto departamento skyriams skundų parašė jau nė vieną. Jis su šeima gyvena Vilniaus g. 28-ojo namo bute, kurio langai tiesiogiai ribojasi su pastatu Liejyklos g., o jame ir įsikūręs kokteilių baras, turintis vidiniame kieme lauko terasą.

Baras dirba nuo 23 val. iki šešių ryto

„Minėto kokteilių baro darbo laikas yra penktadieniais ir šeštadieniais nuo 23 val. iki 6 val. ryto. Tai yra visiškas naktinis klubas po atviru dangumi. Kiekvieną penktadienį bei šeštadienį iš minėto baro terasos sklinda tranki muzika, terasoje alkoholį vartojančių žmonių triukšmas, rūkymas ir t.t.“, – pirmajame skunde rugpjūčio 28 dieną rašė gyventojai.

Su baro atstovais jie sako susitikę aptarti situacijos ir sulaukė pažadų triukšmą sumažinti, net įrengti „kažkokį akustinį stogą“. Tačiau niekas nepasikeitė. D.Kulbis prisimena, kad liepos 22, 29 bei rugpjūčio 4, 5 ir 12 dienomis sumažinti triukšmą jie prašė trumposiomis žinutėmis baro atstovams. Tačiau rezultato nebuvę jokio.

Rugpjūčio savaitgalių naktimis triukšmas, anot D.Kulbio, pasiekė maksimalų lygį, tad neapsikentę kaimynai kvietė policiją. Kiek vėliau užsakė ir oficialius triukšmo matavimus, kuriuos atliko Akustinių tyrimų centro atestuota fizikinių tyrimų laboratorija. Iš jos pateikto protokolo matyti, kad „kokteilių baro „Pataja“ skleidžiamas į aplinką triukšmas stipriai viršija LR higienos normos NH 33:2011 nustatytus lygius“.

Kviečia pareigūnus, už tai – šunų lojimas

Rugsėjo 3-iąją, sekmadienį, kai baras net nedirba, kiemo terasoje buvo įjungtas garso įrašas su šunų kaukimu ir lojimu, – sakė D.Kulbis.

Rugsėjo 11-ąją D.Kulbis savo skundą papildė. Nes per tas dvi savaites į policiją kaimynai kreipėsi dar bent tris kartus, taip pat ne mažiau nei 3 kartus skambino Vilniaus savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus budėtojams.

Tiesa, užfiksuoti pažeidimą nėra taip paprasta, kaip pasakojo D.Kulbis, kadangi, pamatę Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojus ar policijos pareigūnus, klubo darbuotojai muziką nutildo. Bet tik trumpam – tuo kartą įsitikinti galėjo ir Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai, kai į tą patį namą po 15 minučių vėl grįžo.

„Pakartotinai informuoti, savivaldybės pareigūnai netrukus atvyko ir iš mūsų gyv. patalpų vaizdo kamera užfiksavo triukšmingą iš „Pataja“ kokteilių baro sklindantį vakarėlį ir piktybiškai po įspėjimo vėl leidžiamą muziką bei lankytojų keliamą triukšmą“, – rašoma skunde.

Dar viena gyventojų pastaba – nepagarbus elgesys, su kuriuo susidurta po to, kai savivaldybę pasiekė pirmasis skundas. Anot D.Kulbio, rugsėjo 3-iąją, sekmadienį, kai baras net nedirba, kiemo terasoje buvo įjungtas garso įrašas su šunų kaukimu ir lojimu.

„Tokį veiksmą vertiname kaip baro savininkų kerštą už iškviestus pareigūnus. Dėl to sekmadienio popietę praleidome ne namuose ir tai įvertinome kaip itin žemo lygio veiksmą ir apie tai niekur nepranešėme“, – skunde parašė D.Kulbis.

Prašo riboti prekybą alkoholiu

Tokį veiksmą vertiname kaip baro savininkų kerštą už iškviestus pareigūnus, – sakė D.Kulbis.

Skunduose prašoma savivaldybės apsvarstyti galimybę riboti barui „Pataja“ alkoholio prekybos licenciją, leidžiant pardavinėti svaigiuosius gėrimus tik iki 22 val.

„Beveik kiekvieną penktadienį ir šeštadienį čia vyksta tas pats. Labiau net penktadienį, šeštadienį būna šiek tiek ramiau, nes jei pažiūrėsite į jų „Facebook“ paskyrą, tai pamatysite, kad penktadieniais čia pasirodo DJ'ai ir t.t. Iki šešių mes neištveriam, turbūt nusikankinę užmiegam, bet iki keturių tai laisviausiai“, – apie savo potyrius savaitgalių naktimis 15min pasakojo D.Kulbis, neslėpdamas, kad iš pradžių dialogas su verslininkais buvo draugiškas, atrodė, kad pavyks užmegzti kaimyniškus santykius. Bet jokio garsą ribojančio stogo ar ko nors panašaus taip ir nesulaukta.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Kokteilių baras „Pataja“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Kokteilių baras „Pataja“

Anot D.Kulbio, žvelgiant iš gatvės sunku net įtarti, kokiame triukšme savaitgalių naktimis jo šeimai tenka gyventi: lauko terasa yra kieme, garsas naktimis čia irgi neprasiskverbia.

„Čia barų aplinkui yra daug, tad savaitgalių naktimis tikrai nebūna taip, jog girdėtume uodą zvimbiant. Mes dėl to nesijaudiname, juk gyvename Senamiestyje, bet šiuo atveju jau kažkaip... tiesiai mums į langus tas triukšmas, o jie sako – mes čia investavom ir pan. Bet mes juk irgi investavome į savo namus, negi matuosimės čia tas investicijas“, – nelabai linksmai šyptelėjo D.Kulbis.

Šurmulys ar gyventojų ramybė?

Iš viso šiame Vilniaus g. name yra 8 butai – šešiuose gyvena žmonės, tačiau į kieme esančią terasą žiūri būtent D.Kulbio namų langai. Kiti kaimynai sako irgi girdintys garsus naktimis, tačiau esą jiems sunkiau nustatyti, iš kur tas triukšmas sklinda.

Gyventojus palaiko ir Senamiesčio apygardoje išrinktas Seimo narys Mykolas Majauskas. Jo teigimu, suprantama, kad žmonių šurmulys, miesto renginiai ir muzika yra neatsiejama Vilniaus Senamiesčio gyvenimo dalis.

„Tačiau viskas turi būti daroma pagal įstatymus ir be jokių išimčių. Daugeliu atvejų gyventojams ir verslininkams pavyksta susitarti ir gyventi taikiai. Deja, šiuo atveju baro vadovų elgesys atrodo labiau panašus į banditų, nei atsakingų verslininkų. Todėl, tikiuosi, jog savivaldybės atstovai šią situaciją vertins principingai. Ir, jei baro atstovų požiūris nesikeis, mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais licencija bus apribota“, – pareiškė parlamentaras.

Baro atstovai nekomentuoja

Kokteilių baro „Pataja“ administracija situacijos bent kol kas komentuoti nenori. Jų pateiktas atsakymas 15min skamba taip:

Mes susilaikome nuo detalesnio komentaro apie susiklosčiusią situaciją siekdami nepakenkti vykdomam tyrimui, – teigia baro „Pataja“ administracija.

„Mes suprantame, kad Jus domina vilniečių socialinė subkultūra, jos aplinka ir neteisėtos, galimai pažeidžiančios vilniečių teisėtus interesus, šios subkultūros pasekmės.

Tačiau vertindami viešosios ir teisingos informacijos svarbą ir reikšmę visuomenei, mūsų įmonei ir tai, kad, mūsų žiniomis, šiuo metu vyksta galimai analogiško skundo, koks yra Jus pasiekęs, aplinkybių aiškinimasis, patikslinimas, atsakingų valstybės ir savivaldybių įstaigų nuomonės pateikimas dėl skunde keliamų reikalavimų ir galimų (ne)pažeidimų konstatavimas, mes susilaikome nuo detalesnio komentaro apie susiklosčiusią situaciją siekdami nepakenkti vykdomam tyrimui ir laukdami aiškaus kompetetingos įstaigos sprendimo dėl įmonės neseniai pradėtos veiklos teisėtumo.

Kai tik būsime supažindinti su priimtais sprendimais dėl mūsų įmonės veiklos teisėtumo ir pan., galėsime pateikti detalesnį komentarą dėl Jūsų nagrinėjamos situacijos.“

Savivaldybė tiria

Vilniaus savivaldybės Saugaus miesto departamento laikinasis Administracinės veiklos skyriaus vedėjas Gintaras Leperskas 15min teigė, kad savivaldybė gavo skundą, kuriame nurodoma, jog bare nuolat naktimis pažeidinėjama viešoji tvarka, trikdoma viešoji rimtis, ir todėl prašoma atlikti baro veiklos teisėtumo patikrinimą ir apriboti licenciją prekiauti alkoholiniais gėrimais.

Dėl to, pasak G.Lepersko, buvo kreiptasi į Vilniaus apskrities VPK Prevencinės ir administracinės veiklos skyrių, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentą, Vilniaus valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamentą, Vilniaus apskrities valstybinę mokesčių inspekciją, Valstybinės darbo inspekcijos Vilniaus skyrių, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociaciją, Lietuvos barų ir kavinių asociaciją, Senamiesčio seniūniją ir Lietuvos blaivybės draugiją „Baltų ainiai“.

Šios institucijos turi pateikti informaciją apie padarytus pažeidimus, nusikalstamas veikas, gautus skundus, pateiktus vykdyti privalomus nurodymus ir pasiūlymus dėl prekybos alkoholiniais gėrimais laiko ribojimo bendrovei konkrečioje prekybos vietoje.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Kokteilių baras „Pataja“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Kokteilių baras „Pataja“

„Institucijos, kurios pateikė informaciją dėl galimai netinkamos baro „Pataja“ veiklos, nurodė, kad pažeidimų nenustatė, todėl neturi pagrindo siūlyti apriboti prekybos alkoholiniais gėrimais laiko bendrovei konkrečioje prekybos vietoje. Kol kas atsakymų nepateikė Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija, Lietuvos barų ir kavinių asociacija, Lietuvos blaivybės draugija „Baltų ainiai“ ir Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija“, – teigė G.Leperskas.

Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai, anot G.Lepersko, nuo rugsėjo 1 d. ne kartą tikrino minėtą barą, tačiau skundo apie įrašą su šunų kaukimu ir lojimu baro vidinio kiemo terasoje nėra gavęs.

„Rugsėjo 8 d. apie 23.53 val., patikrinimo metu muzika į išorę nesklido, tačiau buvo girdėti žemo dažnio garsai. Už baro veiklą „Pataja“ atsakingam asmeniui buvo įteiktas šaukimas rugsėjo 13 d., trečiadienį, atvykti į Viešosios tvarkos skyrių. Atsakingam asmeniui už triukšmo taisyklių pažeidimus gresia bauda iki 300 eurų“, – teigė G.Leperskas.

Tačiau kokteilių baro „Pataja“ atstovai, lydimi advokatų, savivaldybėje apsilankyti ketina ne trečiadienį, o penktadienį.

G.Leperskas taip pat pranešė, kad spalio pradžioje vyks Mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais ribojimo komisijos posėdis, kurio metu bus svarstomas klausimas dėl prekybos alkoholiniais gėrimais laiko apribojimo bendrovei konkrečioje prekybos vietoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką