Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugsėjo 8d. 09:13

Birštoniečių medicininė įranga pripažinta užsienio rinkose

„UAB Taneta“
Projekto partnerio nuotr. / „UAB Taneta“

Ieškantiems inovatyvios medicinos įrangos Birštone įsikūrusi UAB „Taneta“ gali pasiūlyti aibę stebinančių sprendimų, pavyzdžiui, įmonė gamina procedūrines lovas iš nerūdijančio plieno su integruotais šildymo kilimėliais. Per pastaruosius metus bendrovė išaugo dvigubai, o jos produkcija 2016 m. pelnė apdovanojimą prestižinėje medicinos prekybos parodoje „Medica“ už technologinius atradimus.

Išsiskiria lankstumu

Prieš tris dešimtmečius įsikūrusi įmonė veiklą pradėjo nuo masažinių stalų ir procedūrinių kušečių gamybos. Šiandien „Taneta“ daugiausiai dėmesio skiria reabilitacinės technikos, ligonių ir neįgaliųjų slaugai skirtų įrenginių gamybai.

„Taneta“ yra bene vienintelė medicininių lovų gamintoja Lietuvoje. Tiesa, norint išsikovoti solidžias pozicijas ir klientų užsakymus įmonei reikia įdėti pastangų. „Funkcinės ligoninių lovos yra standartinės, tad tenka konkuruoti su analogišką produkciją tiekiančiomis įmonėmis iš viso pasaulio: Europos, Tolimųjų Rytų, Kinijos gamintojais“, – pasakoja „Taneta“ vadovas Daivaras Dailidonis.

Anot jo, įmonei konkurencingoje rinkoje išsiskirti padeda universalumas: „Mes lanksčiai žiūrime į įvairius projektus, turime stiprią konstruktorių komandą, kurie geba pritaikyti gaminius prie individualaus kliento poreikių. Užsakovai tai pastebi ir vertina“.

Klientus randa parodose

Įmonė įsikūrė dar prieš Lietuvai atgaunant nepriklausomybę. Strateginės eksporto šalys iš pradžių buvo Rusija, Kazachstanas, bet po Lietuvos ekonominės blokados 1990 m. įmonei teko ieškoti naujų rinkų.

Šiandien įmonė eksportuoja apie ketvirtadalį gaminamos produkcijos, tačiau netolimoje ateityje planuoja didinti eksportą. „Taneta“ produkciją tiekia Baltijos šalių regionui, Slovakijai, Čekijai, Olandijai. Aktyviai bendraujama su potencialiais klientais iš Jungtinių Arabų Emyratų ir JAV.

Užsakovus iš užsienio įmonė paprastai suranda tarptautinėse parodose: „Praeitais metais pirmą kartą dalyvavome „Medica“ parodoje. „Medica“ yra didžiausia įmonei aktuali medicinos prekybos paroda Europoje, kur susirenka visi pasauliniai gamintojai ir potencialūs tarptautiniai klientai. Jos metu suradome partnerius iš Slovakijos, kurie tapo mūsų nuolatiniais klientais“, – sako D. Dailidonis.

Kuria inovatyvius produktus

Įmonė šiuo metu įgyvendina projektą, dalinai finansuojamą pagal Ūkio ministerijos administruojamą ES investicijų priemonę „Dizainas LT”. Ši priemonė skatina įmones kurti originalius produktų (paslaugų) dizaino sprendimus. Projekto metu ketinama sukurti dviejų gaminių naujus dizaino sprendimus. Funkcinėms lovoms ir masažo stalams bus siekiama parinkti naujas gamybos medžiagas, jų sudėtį, pritaikyti jas skirtingus poreikius turintiems klientams. Norima, jog gaminama produkcija atitiktų naujausias rinkos tendencijas ir technologijas.

Anot D. Dailidonio, naujų technologijų taikymas padeda pritraukti potencialių užsakovų dėmesį: „Kurdami inovatyvius produktus esame geriau matomi tarptautinėje rinkoje. „Medicos“ parodoje mūsų gaminys buvo nominuotas už technologinius atradimus. Toks pripažinimas padėjo pritraukti klientus ir susirasti daugiau partnerių“. Įmonė inovatyvius produktus kuria pasitelkdama mokslo ir studijų institucijas. Tarptautinėje parodoje pripažintas stalas buvo sukurtas bendradarbiaujant su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademija (LSMU) ir Kauno technologijos universitetu (KTU).

„Taneta“ vadovas sako, jog visoms eksporto siekiančios įmonėms reikėtų dalyvauti savo srities parodose, ypač didžiosiose. Šios yra bene brangiausios, tačiau itin naudingos potencialių klientų ieškančioms bendrovėms. „Galima pasinaudoti įvairiomis ES investicijų priemonėmis, kurias siūlo Ūkio ministerija ir vykti į užsienį, kur parodose galima pristatyti savo produkciją. Svarbiausia nuosekliai ir daug dirbti, tuomet verslą lydės sėkmė“, – įsitikinęs D. Dailidonis.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Ūkio ministerija, jos skelbimas finansuojamas ES lėšomis.

Siūlykite savo produktus / paslaugas užsienio rinkoms!

Nežinote nuo ko pradėti? Pasikonsultuokite! Aukštos kokybės konsultacijoms eksporto ir įmonių tarptautinio bendradarbiavimo klausimais – priemonė EXPO KONSULTANTAS LT. Įmonės jau gali teikti paraiškas dėl kompensacijų už konsultacijas išmokėjimo (daugiau informacijos ieškokite Ūkio ministerijos ir INVEGA svetainėse).

Finansavimas planuojamų eksportuoti produktų sertifikavimui, įskaitant reikalingus bandymus ir tyrimus – priemonė EXPO SERTIFIKATAS LT (daugiau informacijos ieškokite Ūkio ministerijos ir ES INVESTICIJOS svetainėse).

Finansavimas produkcijos pristatymui užsienyje vykstančiose tarptautinėse parodose – priemonė NAUJOS GALIMYBĖS LT (daugiau informacijos ieškokite Ūkio ministerijos ir ES INVESTICIJOS svetainėse).

Finansavimas įmonių grupių (klasterių) veikloms, nukreiptoms į naujų eksporto rinkų paiešką (konsultacinėms, įskaitant ekspertines, paslaugoms, narystei tarptautiniuose tinkluose, rinkodaros priemonių, skirtų įsiliejimui į tarptautinius tinklus rengimui ir kitoms išlaidoms) – priemonė VERSLO KLASTERIS LT (daugiau informacijos ieškokite Ūkio ministerijos ir ES INVESTICIJOS svetainėse).

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:41
01:21
06:02

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką