Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Biržą paliko daugiau įmonių nei į ją įžengė

„Žemaitijos pienui“ paskelbus apie traukimąsi iš biržos, rinkos dalyviai sako, kad biržoje įmonių reikia kuo daugiau, bet sutinka, kad argumentų įmonėms eiti ir būti biržoje yra mažai.
50 eurų banknotas
50 eurų banknotas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Verslo žinių“ skaičiavimais, nuo 2009 metų iš biržos pasitraukė 15 bendrovių, o naujos atėjo tik 8-ios. Iš jų tik 2 įmonės („Linas Agro Group“ ir K2 LT) atsirado ne po reorganizacijos.

Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis, pabrėžia, kad biržos sąrašo ilgis atspindi šalies išsivystymo lygį ir kiekvienas investuotojas natūraliai nori, kad tas sąrašas būtų kuo ilgesnis. Talino biržoje yra perpus mažiau bendrovių, o apyvarta yra beveik kaip VIlniuje, tačiau V.Plunksnis tikina, kad daugiau bendrovių vis vien yra geriau.

Pasak investicinės bankininkystės įmonės "Summa Advisers" vadovaujančio partnerio Žyginto Mačėno, šiuo metu biržoje susidariusi tokia situacija, nes bankuose yra daug pigių pinigų, tad kapitalo pritraukti per biržą nereikia. Birža šiuo metu nėra likvidi dėl institucinių investuotojų trūkumo, o vien pasigerinti reputaciją nėra pakankamas kotiravimosi veiksnys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius