Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvęs „Snoro“ bankroto administratorius Neilas Cooperis sulaukė dar vienos prokurorų dovanos

Neilas Cooperis sutiko duoti išskirtinį interviu 15min.lt žurnalistams
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Neilas Cooperis
Šaltinis: 15min
0
A A

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Saulius Verseckas baigė jam pavestą atlikti ikiteisminio tyrimo, kurio metu vertinti bankrutuojančios AB banko „Snoras“ bankroto administratoriaus Neilo Cooperio veiksmai, patikrinimą ir pateikė savo išvadas.

Minimas ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas prokuroro Lino Kuprusevičiaus nutarimu šių metų rugsėjo 8 d., nes tyrimo metu nebuvo nustatyta, kad N.Cooperio veiksmais būtų buvusi padaryta nusikalstama veika.

Kilus politikų pasipiktinimui generalinis prokuroras Darius Valys, siekdamas, kad šis didelio visuomenės susidomėjimo sulaukęs ikiteisminis tyrimas ir prokuroro priimtas sprendimas jį nutraukti nekeltų jokių abejonių dėl jo teisėtumo ir pagrįstumo, arba tos abejonės būtų tinkamai pagrįstos, pavedė atlikti šio ikiteisminio tyrimo patikrinimą aukštesniajam prokurorui.

Šį patikrinimą atlikusio prokuroro S.Versecko vertinimu, nutarimas nutraukti ikiteisminį tyrimą galėjęs būti išsamesnis tam tikrais aspektais ir labiau motyvuotas, tačiau apibendrinant patikrinimo rezultatus pateikiama išvada, kad „iš esmės sprendimas nutraukti ikiteisminį tyrimą yra teisėtas ir teisingas“.

Neradus nusikalstamos veikos požymių, Generalinė prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl N.Cooperio veiklos. 1,232 mln. litų, dėl kurių išmokėjimo buvo kilę abejonių, grąžinta į „Snoro“ sąskaitą.

Apibendrinant patikrinimo rezultatus pateikiama išvada, kad „iš esmės sprendimas nutraukti ikiteisminį tyrimą yra teisėtas ir teisingas“.

Tyrimą nutraukęs Vilniaus apygardos prokuroras L.Kuprusevičius sakė, kad operacijos, kai sustabdžius banko „Snoras“ veiklą N.Cooperis atliko dviejų įmonių pinigines operacijas, buvo klaida.

Buvo įtariama, kad viena iš įmonių susijusi su buvusios Seimo pirmininkės konservatorės Irenos Degutienės sūnaus Gedimino Degučio įmone „Novotersa“, kurios dalį paskolos 2012 metų sausio 6 dieną padengė „Snoras“, iš įmonės specialiosios sąskaitos pervesdamas 645,803 tūkst. litų – apie 300 tūkst. litų daugiau nei draudžiama indėlio suma (345 tūkst. litų).

Be to, pasak žiniasklaidos, bankas 2012 metų spalio 10-ąją bendrovei „AviaAM B03“ leido iš atsiskaitomosios sąskaitos nurašyti 1,277 mln. litų paskolai padengti. Įmonė per akcininkus yra susijusi su verslininko Gedimino Žiemelio kontroliuojama įmone „Avia Solutions Group“.

Tokiu būdu dvejomis operacijomis galėjo būti padaryta 1,232 mln. litų žalos – tai yra skirtumas tarp draudžiamos indėlio sumos, kuri siekia 345 tūkst. litų, ir operacijos vertės.

Vykdant ikiteisminį tyrimą N.Cooperis  du kartus – kovo ir birželio mėnesiais – buvo apklaustas, o pranešimas apie įtarimą jam įteiktas kovo viduryje.

66-erių N.Cooperis  šių metų vasarį paskelbė, jog išeina į pensiją ir traukiasi iš „Snoro“ bankroto administratoriaus pareigų, kurias užėmė nuo 2011-ųjų gruodžio 9 dienos.

Šiuo metu naujas administratorius nėra paskirtas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką