Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 2d. 16:24 , Atnaujinta: 2020 sausio 3d. 11:22

Bylinėjimosi su „Skinest“ išlaidas Susisiekimo ministerija turės padengti pati

Teismai
123RF.com nuotr. / Teismai

Estijos geležinkelių paslaugų grupė „Skinest Gruup“ ir jos antrinės įmonės neprivalo sumokėti Lietuvos Susisiekimo ministerijai beveik 13 tūkst. eurų. Tiek ministerija išleido advokatams, atstovavusiems jai ginče dėl sprendimų, pašalinusių grupę iš „Lietuvos geležinkelių“ konkursų.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) gruodžio 30 dieną paliko galioti spalį priimtą Vilniaus apygardos administracinio teismo nutartį. Pastarasis nutarė, kad ministerija prašymą pateikė pavėluotai.

Tačiau, kaip pranešama, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas gruodžio 30 d. nutartyje tai paneigė, nurodydamas, jog visi reikiami dokumentai dėl išlaidų atlyginimo buvo pateikti laiku ir įstatyme nustatyti terminai nebuvo praleisti.

Pasak LVAT, Susisiekimo ministerija nepagrindė fakto, kad jai byloje buvo būtina naudotis išorės advokatų pagalba, nepaisant ginčo pobūdžio, sudėtingumo ir bylos apimties.

Anot teismo, ministerija turi Teisės ir personalo skyrių, kuris buvo pakankamai kvalifikuotas atstovauti ministerijai ginče su „Skinest“.

„Ministerija turi Teisės ir personalo skyrių, kuriame dirba teisininkai, turintys aukštąjį universitetinį (...) išsilavinimą ir į jų vykdomas funkcijas įeina atstovavimas ministerijos ir valstybės interesams teismuose“, – rašoma LVAT nutartyje.

Ginčas byloje kilo dėl Vyriausybės sprendimų, kuriais „Skinest“ grupė buvo faktiškai pašalinta iš „Lietuvos geležinkelių“ konkursų.

Vyriausybei byloje atstovavo advokatų kontoros „TGS Baltic“ advokatai Valentinas Mikelėnas, Karolis Smaliukas ir Gytis Kaminskas.

Ginčas byloje kilo dėl Vyriausybės sprendimų, kuriais „Skinest“ grupė buvo faktiškai pašalinta iš „Lietuvos geležinkelių“ konkursų.

LVAT pernai rugpjūtį paskelbė, kad Vyriausybė teisėtai pripažino, jog „Skinest“ turi „nacionaliniam saugumui didinančių riziką ar keliančių grėsmę ryšių su Europos Sąjungai ir NATO nepriklausančių užsienio valstybių institucijomis ar tų valstybių asmenimis“.

Bendrovės „Skinest Baltija“, „Skinest Rail“, „Skinest Grupp“ bei jų savininkas Olegas Osinovskis teismui skundė vyriausybinės komisijos išvadą ir Vyriausybės sprendimą, kad „Lietuvos geležinkelių“ ir „Skinest“ planuotas daugiau kaip 3 mln. eurų vertės pabėgių pirkimo sandoris neatitinka nacionalinio saugumo interesų.

Teismas pažymėjo, kad O.Osinovskis palaiko glaudžius ryšius su Rusijos verslininkais, siejamais su Rusijos prezidento Vladimiro Putino aplinka.

Po Vyriausybės sprendimo „Lietuvos geležinkeliai“ nepasirašė sutarties su „Skinest Baltija“, nors įmonė buvo pasirinkta konkurso nugalėtoja. Sutartis buvo pasirašyta su antros vietos laimėtoja įmone „Swetrak“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

19:14
00:37
01:19

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką