Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 30, 09:02

„Capitalica“ Baltijos šalių NT fondas 2022 m. pirmą pusmetį padvigubino grynąjį konsoliduotą pelną iki 2,3 mln. eurų

SBA grupės bendrovės „Capitalica Asset Management“ nekilnojamojo turto (NT) fondas „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ pirmąjį 2022 m. pusmetį užbaigė padidinęs turtą, nuosavą kapitalą, pardavimo pajamas ir pelną. Augimą užtikrino investicijos į fondo komercinį NT ir efektyvus jo veiklos valdymas, pranešė „Capitalica Asset Management“.
Grynieji eurai
Grynieji eurai / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.
Temos: 2 Verslas Finansai

„Pastangos plėsti ir tobulinti mūsų paslaugas Baltijos šalių didmiesčių biurų rinkoje pasiteisino. Bendras fondo valdomų biurų kompleksų „Žalgirio 135” Vilniuje ir „Kauno Dokas” Kaune, bei prekybos centro „Luizė” Klaipėdoje užimtumas siekia 98 proc. Tuo tarpu pirmame A-klasės verslo centro „Verde” pastate Rygoje, kurio statybos baigtos šią vasarą, jis siekia 78 proc. Toliau tęsiame „Verde” projekto plėtrą, antrame biurų pastate planuojame priimti naujus nuomininkus 2023 m. antrą pusmetį. Šiuo metu jau esame pasirašę sutarčių dėl 30 proc. ir vedame derybas dėl dar 50 proc. antrojo pastato ploto“, – sako „Capitalica Asset Management“ vadovas Andrius Barštys.

Neaudituotais pirmojo 2022 m. pusmečio atskaitomybės duomenimis, fondas padidino konsoliduotą turtą iki 108,7 mln. eurų, kas 17,8 proc. daugiau nei buvo 2021 metų pabaigoje (92,2 mln. eurų). Investicinio turto vertė atitinkamai paaugo 16,7 proc. ir siekė 104,6 mln. eurų.

Nuosavas kapitalas sudarė 37,4 mln. eurų, arba 6,7 proc. daugiau nei 2021 m. pabaigoje.

„Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ konsoliduoti pardavimai per 2022 m. pirmus šešis mėnesius pasiekė 2,5 mln. eurų, konsoliduotas grynasis pelnas – 2,3 mln. eurų. Tai atitinkamai 4,4 ir 136,1 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu.

Ženklų grynojo pelno augimą daugiausiai lėmė „Žalgirio 135” ir „Kauno Doko” verslo centrų vertės pokytis. Nepriklausomą turto vertinimą atliko „Newsec valuations“.

„Veiklos pelningumą užtikrina ir tvarumo principai, kuriuos siekiame išlaikyti visuose savo objektuose. Ir nors A-klasės biurų pastatų „Kauno dokas” ir „Verde” energetinis efektyvumas leidžia taupiai valdyti jų eksploatacijos kaštus - išaugusios energijos kainos skatina toliau tobulinti šias priemones. Technologinių sprendimų dėka optimizuojame pastatų šildymo, vėdinimo ir apšvietimo sistemų valdymą, kas padės sumažinti energijos suvartojimą, ir tuo pačiu - nuomininkų išlaidas“, – pastebi Andrius Barštys.

„Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ investuoja Baltijos šalių nekilnojamojo turto rinkoje ir koncentruojasi į komercinį nekilnojamąjį turtą. Fondas yra baigęs aktyvaus investavimo ir įsigijimų stadiją. Su „Verde” projekto pabaigimu, daugiau investicijų fonde nenumatoma. Nauji NT įsigijimai ir vystymai numatyti naujai kuriamuose fonduose.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką