Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Citadele” banko akcijas įsigijo tarptautiniai investuotojai „Ripplewood Advisors LLC“

„Citadele“ banko skyrius Rygoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / „Citadele“ banko skyrius Rygoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Tarptautiniai investuotojai, atstovaujami „Ripplewood Advisors LLC“, užbaigė daugiau nei 75 proc. plius vienos AS „Citadele banka“ akcijos įsigijimo procesą. Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB) išlieka banko akcininku su 25 proc. minus viena akcija akcijų dalimi. Europos Komisijos apribojimai, anksčiau taikyti „Citadele“ bankui, kaip Latvijos vyriausybės remiamam bankui, dabar nebegalioja.

„Privatus kapitalas, pritrauktas iš tarptautinių investuotojų, suteiks „Citadele“ bankui galimybę sparčiau vystytis. Mes ir nauji akcininkai turime bendrą viziją apie banko augimo galimybes: norime plėtoti „Citadele“ banką kaip nacionalinį lyderį kokybės ir produktų įvairovės srityje“, – teigia „Citadele“ banko Latvijoje valdybos pirmininkas Guntis Beļavskis.

„Tiek naujųjų akcininkų, tiek ERPB tikslas yra padėti „Citadele“ bankui tapti viena iš pirmaujančių finansinių institucijų Latvijoje ir galimai, laikui bėgant, tapti pirmaujančia finansinių paslaugų institucija Baltijos šalyse, teikiančia konkurencingus produktus klientams. Kaip ilgalaikiai investuotojai, naujieji akcininkai sieks padidinti banko balansą ir sustiprinti banko finansinę padėtį, todėl „Citadele“ bankas galės efektyviau teikti finansavimą ir pagerinti bankininkystės paslaugų kokybę. Tai sustiprins bankininkystės sektorių Latvijoje ir bendrą šalies ūkį“, – sako G. Belavskis.

Iškart po banko akcijų įsigijimo, savininkai padidino banko įstatinį kapitalą 10 milijonų eurų. Taigi, banko akcinis kapitalas šiuo metu yra 156,6 milijono eurų. Šis papildomas kapitalas sudarys palankesnes sąlygas banko pelnui augti. Be to, kaip nurodyta anksčiau, Europos Komisijos parengtas „Citadele“ banko restruktūrizavimo planas griežtai ribojo banko galimybes augti ir didinti kapitalą dėl valstybės teikiamos paramos bankui. Po privatizavimo, šie apribojimai nebegalioja.

„Panaikinus apribojimus, naujųjų akcininkų suteiktų galimybių dėka „Citadele“ bankas galės padidinti savo indėlį į Latvijos ekonomikos vystymąsi ir pateikti dar patrauklesnius pasiūlymus banko privatiems ir verslo klientams. Tai atvers platesnes tobulėjimo galimybes ir užtikrins palankesnį privačių klientų ir įmonių finansavimą“, – sako banko valdybos pirmininkas.

Jis pabrėžia, „naujieji akcininkai yra pasaulinio lygio verslo ir finansų ekspertai, kurie įneš naujos patirties ir žinių plėtojant banko veiklą ir gerinant teikiamas paslaugas klientams.

„Citadele” bankas toliau teiks paslaugas privatiems klientams, SVV bei stambioms įmonėms, taip pat daug dėmesio skirs naujų paslaugų kūrimui. „Citadele” bankas Latvijoje ir toliau dalyvaus Latvijos valstybės remiamoje būsto įsigijimo programoje bei išliks vieninteliu banku, įgaliotu išduoti „American Express“ kredito korteles Latvijoje ir Lietuvoje.

„Per pastaruosius kelerius metus „Citadele bankas“ tapo vienu iš aktyviausiai teikiančių paskolas Latvijos ekonomikai. Teikdamas paskolas, per paskutinius ketverius veiklos metus Latvijoje bankas investavo 758 mln. eurų. Be to, nepaisant kitų rinkos dalyvių veiksmų, 2014 m. „Citadele” bankas buvo vienas iš nedaugelio didžiųjų bankų Latvijoje, kuriam pavyko padidinti savo paskolų portfelį. „Citadele” toliau išlieka vienu stabiliausių darbdavių ir pajėgiausių bankų Latvijoje, galinčiu greitai reaguoti į rinkos poreikius. Pavyzdžiui, „Citadele” bankas buvo pirmasis bankas Baltijos šalyse, pasiūlęs atvirkštinės hipotekos paskolas ir pirmasis bankas Latvijoje, dalyvaujantis vyriausybės remiamose būsto įsigijimo šeimoms su vaikais programose“, – priduria G. Belavskis.

„Citadele“ yra Latvijos bankas, teikiantis bankininkystės, finansų ir turto valdymo paslaugas. Pagrindinė „Citadele“ grupės rinka yra Baltijos šalys: Latvija, Lietuva ir Estija. „Citadele“ bankas yra vienintelis „American Express“ bendradarbiavimo partneris Latvijoje ir Lietuvoje, turintis teisę išduoti ir aptarnauti „American Express“ kredito korteles. Lietuvoje „Citadele” banko grupei atstovauja AB „Citadele” bankas kartu su dukterine bendrove UAB „Citadele faktoringas ir lizingas“. „Citadele” banko padaliniai ir klientų aptarnavimo skyriai yra didžiuosiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir Alytuje.

75 proc. plius viena „Citadele“ banko akcija priklauso tarptautinei investuotojų grupei, atstovaujamai „Ripplewood Advisors LLC” ir 12 solidžią reputaciją turinčių investuotojų, likusias 25 proc. minus vieną akciją valdo Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Citadele bankas
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką