Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Coca-Cola“ įsigis „Monster Beverage“ akcijų paketą už 2,15 mlrd. JAV dolerių

Didžiausia pasaulyje gaiviųjų gėrimų gamintoja „Coca-Cola“ perka 16,7 proc. energetinių gėrimų gamintojos „Monster Beverage“ akcijų už 2,15 mlrd. JAV dolerių.
Coca-Cola обвинили в дискриминации арабов
„Coca-Cola“ gamyba. / SCANPIX
Pagal sandorio sąlygas įmonės taip pat apsikeis tam tikru turtu.

Pagal susitarimą „Coca-Cola“ perduos „Monster Beverage“ savo turtą energetinių gėrimų gamybos segmente, įskaitant ženklus NOS, „Full Throttle“, „Burn“ ir „Mother“, o „Monster Beverage“ neenergetinių gėrimų ženklai, įskaitant „Hansen's Natural Sodas“ ir „Peace Tea“, bus perduoti „Coca-Cola“, rašoma gėrimų gamintojos pranešime.

Gaiviųjų gėrimų pardavimai pasaulio rinkoje mažėja jau trejus metus iš eilės. Dėl šios tendencijos „Coca-Cola“ pernai nepavyko pasiekti užsibrėžtų rodiklių.

Energetinių gėrimų pardavimai kelerius pastaruosius metus augo dviženkliais skaičiais, tačiau pastaruoju metu taip pat ėmė lėtėti.

Gaiviųjų gėrimų pardavimai pasaulio rinkoje mažėja jau trejus metus iš eilės. Dėl šios tendencijos „Coca-Cola“ pernai nepavyko pasiekti užsibrėžtų rodiklių.

Analitikos įmonės „Euromonitor“ duomenimis, energetinių gėrimų pardavimai pasaulyje 2013 metais, skaičiuojant JAV doleriais, padidėjo 6,8 procento. 2012 metais jų prieaugis siekė 11 proc., o 2011 metais – 20 procentų.

„Monster Beverage“ yra antra pagal dydį JAV energetinių gėrimų gamintoja, nusileidžianti tik „Red Bull“. „Euromonitor“ duomenimis, „Monster Beverage“ dalis JAV energetinių gėrimų rinkoje, kurios vertė siekia 9 mlrd. JAV dolerių, pernai sudarė 35,1 procento. Atitinkama „Red Bull“ dalis siekė 42,9 procento.

Sandorį tikimasi užbaigti šių metų pabaigoje arba kitų metų pradžioje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius