15min be reklamos
Publikuota 2022 09 11, 19:00

CPO: Pirkimas įtemptu statybų sektoriui metu – svarbu sudėti „saugiklius“

Statybų rinką krečiant neapibrėžtumui, centralizuotus viešuosius pirkimus nacionaliniu mastu vykdanti VŠĮ Centrinė perkančioji organizacija (CPO) LT baigė 14,5 mln. Eur vertės sudėtingą pirkimą – Lazdijuose iškils daugiafunkcinis sporto centras. CPO LT teko iššūkis nepalankiu statybos sektoriui metu vykdyti didelės apimties rangos darbų pirkimą – į ką svarbu atkreipti dėmesį vykdant tokios apimties pirkimus?
Mokyklos prieigos
Statybos darbai / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

CPO LT šių metų balandžio mėnesį gavo Lazdijų rajono savivaldybės prašymą pagal pavedimą atlikti viešosios įstaigos Lazdijų sporto centro sporto salės Lazdijuose rekonstravimo darbų pirkimą. Lazdijų savivaldybė šį pirkimą patikėjo CPO LT dėl kelių priežasčių: perkančiajai organizacijai tenka susidurti su inžinerines specialybes turinčių darbuotojų trūkumu, be šių kompetencijų sudėtinga tinkamai pasirengti pirkimui. Taip pat jaučiama ir darbuotojų, vykdančių viešuosius pirkimus, stoka.

Iššūkis nepalankiu metu

Atsižvelgiant į tai, Lazdijų savivaldybė pavedė sporto centro rekonstrukcijos rangos darbų pirkimą atlikti CPO LT. Nepaisant sudėtingų geopolitinių aplinkybių ir įtemptos situacijos statybų rinkoje, viešasis pirkimas įvykdytas ir pasirašyta sutartis su rangovu UAB „Infes“. Sutarties įvykdymo trukmė – 48 mėn. Per šį laikotarpį Lazdijuose iškils modernus, draugiškas aplinkai sporto centras su skirtingos paskirties patalpomis. Pirkimo apimtis – 14,5 mln. Eur.

CPO LT teko iššūkis nepalankiu statybos sektoriui metu vykdyti didelės apimties rangos darbų pirkimą. „Viena iš CPO LT funkcijų – vykdyti kitų perkančiųjų organizacijų pirkimus, kuo ir pasinaudojo Lazdijų rajono savivaldybė, pavedusi šį sudėtingą pirkimą atlikti mums. Mūsų specialistai ypač daug dėmesio ir pastangų skyrė pirkimo dokumentų rengimui – buvo iš esmės peržiūrėta ir įvertinta projektinė dokumentacija, nustatyti pasiūlymų vertinimo kriterijai, kas, mūsų manymu, ir lėmė tai, kad pirkimas įvyko sklandžiai“, – komentuoja Mindaugas Žiukas, CPO LT Statybų srities pirkimų skyriaus vadovas.

Konkursas be tinkamo pasiruošimo – kaip „loterija“

M. Žiukas atkreipia dėmesį, kad pirkimas vykdytas laikotarpiu, kai statybų sektoriuje yra daug „neapibrėžtumo“, ypač dėl medžiagų bei žaliavų kainų, kurias sudėtinga prognozuoti. Jeigu numatomose sudaryti sutartyse nėra aiškių ir subalansuotų kainos perskaičiavimo taisyklių – pasiūlymų teikimas konkursuose, pasak M. Žiuko, tampa tarsi loterija: „Viešųjų pirkimų tarnybos kartu su kitais socialiniais partneriais iniciatyva dalyvavome rengiant pavyzdinę rangos darbų pirkimo sutartį bei nusprendėme ją išbandyti praktiškai pritaikant sporto centro rekonstrukcijos darbų pirkimui. Šioje sutartyje suderinta užsakovo ir rangovo įsipareigojimų bei atsakomybių pusiausvyra, o kainos perskaičiavimo taisyklės tenkina rinkos dalyvius – pagal jas rangovai gali valdyti kainos kitimo rizikas“.

VŠį CPO nuotr./Mindaugas Žiukas, CPO LT Statybų srities pirkimų skyriaus vadovas
VŠį CPO nuotr./Mindaugas Žiukas, CPO LT Statybų srities pirkimų skyriaus vadovas

Patikėjus šį pirkimą CPO LT Lazdijų savivaldybei sumažėjo administracinė našta pačiai vykdyti sudėtingą pirkimą ir tiekėjų atranką.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką