Dabar populiaru
Publikuota: 2016 vasario 2d. 10:59

Creditinfo: bankrotais metų pradžioje išsiskyrė statybų sektorius

Statybos Druskininkuose
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Asociatyvinė nuotr. Statybos

Per sausio mėnesį bankrutuojančiomis tapo 193 įmonės, arba 11% mažiau nei pernai tą patį mėnesį. Kartu tai 15% viršija 2015 m. vieno mėnesio vidurkį, rodo kreditų biuro „Creditinfo“ analizė pagal Registrų centro duomenis

Sausio mėnesį daugiausia bankrutuoti pradėjo mažmeninės prekybos ir statybos įmonių – po 34. Apdirbamojoje pramonėje – 25, o didmeninės prekybos ir paslaugų sektoriuose – po 23 bankrotų atvejus. Tuo tarpu lyginant bankrotų skaičių su įmonių skaičiumi tame sektoriuje, bankrotų lygiu pirmąjį metų mėnesį išsiskyrė statybos, komunalinių paslaugų ir energetikos bei maitinimo ir apgyvendinimo veiklos.

Didžiausia sausį pradėjusi bankrutuoti įmonė – Vilniaus UAB „Decorus“, užsiėmusi pastatų statyba. Įmonės pajamos per dvejus metus padidėjo daugiau nei keturiskart ir 2014 m. viršijo 4 mln. Eur.

„Tikėtina, kad sparčiai augusi bendrovė susidūrė su šiam tempui būdinga kliūtimi – išbalansuotais pinigų srautais, kas sukėlė likvidumo ir to pasėkoje – atsiskaitymo sunkumus. Įmonė už prekes ir paslaugas, kurias iš tiekėjų buvo gavusi su atidėtu mokėjimu, liko skolinga daugiau nei 380 tūkst. Eur. Įmonė pradėjo siųsti perspėjimo signalus apie savo būklę nuo 2015 m. vidurio, kai atsirado daugiau vėlavimų atsiskaityti su tiekėjais“, – sako Rasa Maskeliūnienė, kreditų biuro „Creditinfo“ kredito rizikos vadovė.

Sausį bankrutuoti pradėjusios maisto produktų didmenininkės UAB „Toridas“ pajamų tendencija buvo mažėjanti nuo 2011 m., o 2014 m. pajamos pasiekė kritinį lygį. Jos per metus sumažėjo beveik 3 kartus – nuo 3,7 mln. Eur iki 1,4 mln. Eur. Užpernai įmonės pelną pakeitė grynasis nuostolis, kuris 2014 m. sudarė 120 tūkst. Eur. Tiesa, įmonė aukšta rizika buvo vertinama kur kas ilgesnį laiką. Dėl įregistruoto reikšmingo 250 tūkst. Eur turto arešto įmonė buvo vertinama aukšta rizika dar nuo 2012 m. vidurio.

Bankrutuojanti tapo ir krovinių pervežimo UAB „Vilniaus Dobilas“. Kreditų biuro vertinimu, įmonė rizikinga laikyta nuo 2012 m.

„Įmonė dažnai vėluodavo atsiskaityti už įvairias prekes ir paslaugas, pradedant nedidelėmis sumomis už elektrą ir telekomunikacijų paslaugas ir baigiant tūkstantinėmis sumomis už kitas tiekėjų paslaugas ir prekes“, – komentuoja rizikos vertinimo vadovė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką