Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 20d. 12:54

„Creditinfo“ beveik 23 tūkst. įmonių nustojo skaičiuoti kredito reitingą

Grynieji eurai
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Asociatyvi nuotrauka

22594 Lietuvoje registruotos ir veikiančios bendrovės iki birželio 17 dienos nebuvo pateikę finansinių ataskaitų Registrų centrui. Kaip ir kasmet, kredito biuras „Creditinfo“ tokioms įmonėms pristabdė kredito reitingo skaičiavimą, tai reiškia, kad šie juridiniai asmenys gali patirti nepatogumų kredito įstaigose ar bendraujant su verslo partneriais. Apie tai rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Creditinfo“ duomenimis, birželio 17 dieną finansines ataskaitas Registrų centrui buvo pateikusios 51 287 bendrovės, arba 69 proc. privalančių tai padaryti įmonių. Šiemet tokia prievolė aktuali 73 881 bendrovei. Pernai birželio 17 dieną finansines ataskaitas buvo pateikusios 49733 bendrovės, arba 71,5 proc. iš tokią prievolę turinčių juridinių asmenų (69 322).

„Pernai iki metų pabaigos finansines ataskaitas už 2017 metus pateikė 88 procentai bendrovių ir prognozuočiau, kad panašūs skaičiai bus fiksuojami baigiantis 2019-iesiems. Nusistovėjo ir tų, kurie ataskaitų apskritai nepateiks proporcija – tokių bus 11–13 procentų. Nesiimčiau vertinti, kokią įtaką įmonių atskaitomybės drausmei turėjo reitingo skaičiavimo stabdymas, tačiau akivaizdu, kad pastaraisiais metais ataskaitų skaičius nuosekliai augo ir, matyt, pasiekė tam tikrą balansą – šimtaprocentinė atskaitomybė neįmanoma dėl daugybės objektyvių ir subjektyvių veiksnių“, – sakė „Creditinfo“ generalinis direktorius Andrius Bogdanovičius.

„Creditinfo“ laikiną kredito skaičiavimo sustabdymo sankciją ataskaitų nepateikusioms įmonėms pirmą kartą pradėjo taikyti 2016 metais. Vietoj reitingo tokios įmonės kreditoriams ir verslo partneriams kredito ataskaitoje bus rodomas perspėjimas: „Įmonė nesilaiko LR AB įstatymo dėl finansinės atskaitomybės pateikimo“.

Turint galvoje, kad dauguma šalies kredito įstaigų atsižvelgia į „Creditinfo“ pateikiamus kredito reitingus ar kreditingumo informaciją apie bendroves, netekusioms reitingo įmonėms gali būti keblu derėtis dėl finansavimo, kreditavimo sąlygų keitimo ar technikos bei įrangos įsigijimo išsimokėtinai.

Reitingas tokioms įmonėms vėl pradedamas skaičiuoti, kai tik jos pateikia finansinę ataskaitą Registrų centrui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką