Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 2d. 10:34

„Creditinfo“: daugiausia turto areštų pernai – statybų, nekilnojamojo turto ir prekybos įmonėse

Litai
BFL/Edgaro Anisimenko nuotr. / Litai

Per 2013 metus Lietuvos verslo subjektams buvo įregistruota 11,3 tūkst. turto areštų. Tai 650 mažiau nei užpernai. Areštų suma, palyginti su 2012 m., sumažėjo 1,5 karto, rodo kreditų biuro „Creditinfo“ analizė, atlikta pagal Centrinės hipotekos įstaigos duomenis. Laikini apribojimai valdyti, disponuoti ir naudotis turtu turėjo neigiamos įtakos įmonių mokumo perspektyvoms.

Statybos ir NT sektorius patenka į trejetuką daugiausia turto areštų patyrusių veiklų visose šalies apskrityse, išskyrus Marijampolės ir Tauragės, kuriose daugiausia areštų tenka pramonės, prekybos ir transporto šakoms.

„Pernai daugiausia turto areštų, kaip ir 2012 m., buvo įregistruota statybos ir NT įmonėms, kurioms vis dar atsiliepia sunkmečio laikotarpiu sumažėjusi paklausa. Vis dėlto palyginti su ankstesniais metais, įregistruojamų turto areštų šioje veikloje sumažėjo penktadaliu, iki 2,7 tūkst. Per metus turto areštų taip pat sumažėjo tarp paslaugų, viešbučių ir restoranų, didmeninės prekybos bei žemės ūkio bendrovių, tuo tarpu reikšmingas augimas užfiksuotas mažmeninės prekybos bei transporto veiklose“, – viešųjų ryšių bendrovės „INK agency“ atstovų ketvirtadienį paviešintame pranešime cituojama Rasa Maskeliūnienė, kreditų biuro „Creditinfo“ vyriausioji kredito analitikė.

Nors mažmeninėje prekyboje areštų pernai padaugėjo, tačiau augančios mažmeninės prekybos apimtys, gerėjantys gyventojų ateities lūkesčiai bei aukštesnė perkamoji galia nulėmė, kad bendra areštų suma šiame segmente 2013 m. sumažėjo 9 proc.

Transporto sektoriuje neapibrėžtumą 2013 m. didino ES užsitęsusi krovinių, pervežamų keliais, stagnacija, Rusijos tarptautinės prekybos apimčių su ES mažėjimas, taip pat galimas įmonių pajėgumų perteklius. Minėti faktoriai didina konkurenciją sektoriuje bei daro neigiamą įtaką pervežimo įkainiams. Pernai įregistruotų areštų vidurkis šiame sektoriuje buvo 13 proc. didesnis nei 2012 m., tačiau bendra areštų suma per 2013 m. sumažėjo 8 proc.

Pasak kreditų biuro analitikės, iš 9,8 tūkst. įmonių, kurių teisė į turtą buvo suvaržyta, ketvirtadalis (23 proc.) turėjo skolų finansų sektoriui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką