TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

CVbankas.lt: kam įsidarbinti lengviau – jaunesniems ar vyresniems?

Darbo nuolatos ieško įvairaus amžiaus žmonės – dalis jų yra vos tik baigę mokslus ir neturintys jokio darbo patirties, kiti – daugybę metų dirbę ir įgiję įvairių žinių. Ir vieni, ir kiti kartais pastebi, kad darbdavys į darbą nepriima kandidato dėl šio amžiaus. Ar iš tiesų amžius turi įtakos, ieškant darbo? Kam įsidarbinti lengviau – jaunesniems ar vyresniems darbuotojams?
Darbas namuose
Darbas namuose / Fotolia nuotr.
Temos: 1 cvbankas.lt

Darbo portalo CVbankas.lt apklausoje respondentų buvo klausiama, ar, jų nuomone, amžius gali turėti įtakos, ar darbuotojas gaus darbą. Visi kandidatai mano, kad amžius tam įtakos turi. Didesnė dalis (apie 70 proc.) galvoja, jog dėl amžiaus daugiau keblumų gauti darbą galėtų kilti vyresniems darbuotojams, apie 35 proc. – kad jaunesniems.

CVbankas.lt respondentų taip pat buvo prašoma įvardinti priežastis, dėl ko darbdavys galėtų nenorėti samdyti jaunesnio arba vyresnio darbuotojo. Kalbėdami apie sunkumus gauti darbą jaunesnio amžiaus kandidatui, apklausos dalyviai mini ne tik darbo, bet ir gyvenimiškos patirties stoką, kartais – ir atsakomybės trūkumą ar nerimtą požiūrį į patikėtas užduotis. Taip pat įžvelgiama, kad jaunas darbuotojas gali būti nelabai lojalus įmonei, gali norėti dažnai keisti darbą ir išbandyti naujas sritis, taip pat turėti nepagrįstai didelių lūkesčių dėl atlyginimo ar kitų sąlygų.

Didesnė dalis darbuotojų galvoja, jog dėl amžiaus daugiau keblumų gauti darbą galėtų kilti vyresniems darbuotojams, ne jaunesniems.

Kita vertus, jauni žmonės darbdaviams gali būti patrauklūs darbuotojai dėl savo lankstumo, energijos, greito informacijos įsisavinimo.

Vertindami, dėl ko darbdavys gali nenorėti priimti į darbą vyresnio darbuotojo, respondentai įvardija keletą pagrindinių priežasčių. Vienų nuomone, vyresnio amžiaus darbuotojai nebe taip greitai prisitaiko prie naujovių ar kintančios aplinkos, kai kurie yra įgiję menkesnių kompiuterinio raštingumo įgūdžių, geba prasčiau nei jaunesni naudotis informacinėmis technologijomis, gali dirbti lėčiau. Kiti pastebi, kad atlyginimas gali būti motyvas nepriimti vyresnio darbuotojo dirbti – manoma, kad darbdavys kartais gali pasirinkti jaunesnį kandidatą, nes šiam, dar neturinčiam patirties, galėtų mokėti mažesnį atlyginimą.

Tačiau dalis darbdavių vertina vyresnius darbuotojus, nes jie dažnai yra lojalūs, atsakingi bei turi didelės gyvenimiškos ir darbo patirties.

Portalo CVbankas.lt statistika atskleidžia, kad šiuo metu didžiausius atlyginimus gauna ne patys jauniausi ir ne patys vyriausi darbuotojai. Daugiausiai uždirbančiųjų amžiaus vidurkis – 35-39 metai. Taip pat vienus iš didžiausių atlyginimų gauna 30-34 arba 40-44 metų amžiaus darbuotojai.

Mažiausius atlyginimus gauna vos pradėję dirbti – 16-19 amžiaus – darbuotojai. Jų uždirbama suma gali būti ir perpus mažesnė nei tų, kuriems 50 ir daugiau metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius