Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 5d. 16:29

CVbankas.lt: Lietuvoje veikiančios įmonės – tarp geriausių pasaulio darbdavių

Biuro darbuotojai
123RF.com nuotr. / Biuro darbuotojai

Institutas „Great place to work“ paskelbė, kad greitų siuntų įmonė „DHL“ yra 6-oje vietoje tarp geriausių pasaulio darbdavių. Iš viso pasaulyje šis logistikos sektoriaus grandas turi daugiau nei 100 tūkst. darbuotojų įvairiose šalyse, kuri 220 šalių pasaulyje teikia paslaugas siunčiant nuo dokumentų, smulkių siuntų iki negabaritinių krovinių vežimo. Šiuo metu šios bendrovės 218 žmonių komanda dirba ir Lietuvoje, o prieškalėdiniu laikotarpiu rengiasi dar ir didinti pajėgumus.

Kokie privalumai kasdienybėje?

Kalbant apie tokį pasaulinio masto darbdavio įvertinimą, būtų galima tik įsivaizduoti, kas nulėmė tokį pripažinimą: šiltas mikroklimatas komandoje, išskirtinės galimybės tobulėti ar papildomi motyvuojantys priedai. Ką tokio išskirtinio turi „DHL“, praėjusiais metais buvusi 8-oje, o šiemet jau – 6-oje vietoje tarp geriausių darbdavių?

„DHL Lietuva“ žmogiškųjų išteklių vadovė Nerilė Rimienė pasakojo, kad įmonė turi atskirą integruotą platformą „My Talent World“, kuri yra skirta kelti darbuotojų kvalifikaciją.

„Ši programa yra aktyviai naudojama visose šalyse tarp „DHL“ darbuotojų, taip pat ir Lietuvoje. Tai įvairiapusių e-mokymų platforma, kurioje darbuotojams yra priskiriami mokymai. Įgyvendinus programą yra gaunami sertifikatai. Mokymų turinys yra labai platus, darbuotojai lanksčiai gali rinktis mokymosi laiką“, – pasakojo N. Rimienė.

123RF.com nuotr./DHL greitos siuntos
123RF.com nuotr./DHL greitos siuntos

Įmonė taip pat turi tarptautinio lygmens specialistų rengimo programą – visi „DHL“ darbuotojai pasaulyje dalyvauja tuose pačiuose įvadiniuose ir specializuotuose mokymuose. Lietuvos padalinio žmogiškųjų išteklių vadovė teigė, kad tokie mokymai užtikrina tolygų darbuotojų kvalifikacijos kėlimą visose pasaulio šalyse: „Taip turime jau daugiau nei 100 000 motyvuotų tarptautinių specialistų, kas ir yra sėkmingos įmonės pagrindas“.

Šiuo metu įmonė ieško darbuotojų ir Lietuvoje.

Kartu – nors ir į Everestą

„DHL“ skatina aktyvią gyvenseną tarp savo darbuotojų. Vienas iš pastarųjų projektų – išskirtinis. Yra renkama speciali komanda, kuri kops į Everesto viršūnę.

„Šiuo metu pasauliniu mastu yra renkama dvylikos „DHL“ darbuotojų komanda, kuri kitąmet, „DHL Express“ 50-ties metų jubiliejaus proga, lips į Everesto bazinę stovyklą – Lietuvos darbuotojai taip pat dalyvauja atrankoje. Tad įvairių sveiką gyvenseną propaguojančių veiklų tiek šalies, tiek įmonės mastu turime iš tiesų nemažai“, – pasakojo N. Rimienė.

123RF.com nuotr./Everestas
123RF.com nuotr./Everestas

Bendrovė išskirtinį dėmesį skiria ir sveikatingumui. Joje kelis kartus per metus yra organizuojamos sveikatos savaitės, biuruose reguliariai vyksta vaisių dienos. Kasmet yra organizuojami tarptautiniai „DHL“ sporto renginiai.

„Dalyvaujame „Global Challenge“ programoje – tai 100 dienų projektas, kurio tikslas yra kasdien nueiti mažiausiai 10 tūkst., taip propaguojama sveika gyvensena“, – pasakojo N. Rimienė.

Skubių siuntų revoliucija

Nors ir šiandien dauguma turinio keliasi į elektroninę erdvę, tačiau siuntų paslaugų paklausa tikrai nemažėja. Tuo įsitikinęs „DHL Lietuva“ vadovas Mindaugas Pivoriūnas teigė, kad per pastaruosius penkerius metus Lietuvoje pas juos darbuotojų padaugėjo trečdaliu.

„Prieš šių metų Šv. Kalėdas priimame papildomų darbuotojų, kad susitvarkytume su piko sezono srautais ir galėtume švenčių laikotarpiu siuntas pristatyti klientams Lietuvoje laiku. Taigi darbuotojų tikrai turėtų pakakti“, – teigė M. Pivoriūnas.

123RF.com nuotr./DHL greitos siuntos
123RF.com nuotr./DHL greitos siuntos

Iš principo siuntų pristatymas skamba ganėtinai primityviai. Tačiau pasigilinus į naujausius paketų pristatymo sprendimus, galima aiškiai matyti, kad šis sektorius juda kartu su visos rinkos naujovėmis. „DHL Lietuva“ vadovas pasakojo, kad šiuo metu dauguma inovacijų yra susijusios su elektroniniais sprendimais ir įrankiais, padedančiais klientams tvarkyti savo siuntas.

„Kolegos užsienyje siuntų pristatymui į atokias vietoves naudoja dronus, krovinių terminaluose diegiama „Google“ akinių technologija, robotizuotų sandėlio vežimėlių sprendimai, tradiciniai „DHL“ automobiliai keičiami į elektrines tranporto priemones“, – pasakojo M. Pivoriūnas.

Be to, galima užsakyti ir proaktyviai sekti siuntų judėjimą, leisti siuntų gavėjams pasirinkti pristatymo alternatyvas.

„Anksčiau pildęs važtaraščius ranka ar skambinėjęs į klientų aptarnavimo skyrių kurjerio iškvietimui, siuntų sekimui, dabar klientas visa tai daro keliskart greičiau savo kompiuteryje, planšetėje ar telefone”, – pasakojo M. Pivoriūnas.

Tačiau ne tik vartotojų įpročiai ir darbo principai pasikeitė, bet ir pati skubių siuntų rinka. Anot greitų siuntų įmonės vadovo, anksčiau skubių siuntų paslaugomis daugiausiai naudojosi bankai, draudimo bendrovės, įmonės, siuntusios dokumentus ar mažus paketus su gaminių pavyzdžiais.

„Šiuo metu mūsų paslaugomis naudojasi ženkliai platesnis vartotojų ratas: gamintojai, eksportuotojai, mažos įmonės, privatūs asmenys ar amatininkai, kurie po pasaulį siuntinėja įvairias prekes ar gaminius, nuo elektronikos, farmacijos produktų iki rankų darbo vilnos gaminių, gintaro dirbinių ar vienetinės kosmetikos, – sakė M. Pivoriūnas. – Dauguma pokyčių susiję su sparčiu elektroninės prekybos augimu, kuris kelia naujus reikalavimus ir mūsų įmonei. Šiuo metu turime būti ne tik transporto kompanija, bet ir klientų verslo konsultantais, patariančiais klientams tarptautinės prekybos, e-komercijos klausimais“.

Pasitikėjimas iš 29 šalių

Geriausio darbdavio kandidatai puslapyje turi parengę savo įmonės apžvalgą. Joje yra įvardijama, kad bendrovės paplitimas išties didelis – darbuotojų geografija apima net 220 pasaulio šalių ir teritorijų, o jų skaičius perkopia 100 tūkstančių. Arba maždaug tiek, kiek visi Šiaulių miesto ir rajono gyventojai sudėjus.

29 šalys nacionaliniuose darbdavių rinkimuose bendrovę „DHL“ įvardijo kaip geriausią pasaulyje: pradedant nuo Argentinos, Čilės, baigiant ir europietiškomis šalimis, tokiomis kaip Austrija ar Šveicarija. Tai padėjo jai prasibrauti į 6 vietą šiuose rinkimuose.

Kitos Lietuvoje veikiančios įmonės, kurios buvo pripažintos geriausiais pasaulio darbdaviais: „Mars“, „AbbVie“, „Ernst & Young“, „3M.s“.

Kompleksiniai kriterijai

Institutas „Great place to work“ skelbia, kad jų pasirinkta geriausių darbdavių sąrašo sudarinėjimo metodologija turėtų garantuoti objektyvią atranką.

Yra vertinami įmonės vidiniai procesai, vidinė kultūra, darbuotojų įsitraukimas, jų santykiai su vadovais. Ne ką mažiau svarbu ir tai, kaip patys darbuotojai vertina savo darbdavį, tad yra renkami ir darbuotojų atsiliepimai. Tyrime dalyvavo daugiau nei 7000 tarptautinių organizacijų, daugiau nei 12 milijonų darbuotojų.

Norint kandidatuoti į geriausių darbdavių sąrašą, yra privaloma kreiptis į mažiausiai 5 šalių nacionalinius geriausių darboviečių rinkimus. Iš viso yra atsižvelgiama į 58 šalių iškeltas kandidatūras nacionaliniu mastu.

Todėl įmonė-kandidatė į geriausio darbdavio titulą pasaulyje privalo egzistuoti tarptautiniu mastu. Darbuotojų skaičius nominantams taip pat turi užbrėžtą savo barjerą – reikia mažiausiai 5 tūkstančių darbininkų visame pasaulyje sudėjus, o mažiausiai keturi iš dešimt darbuotojų turi būti įsikūrę kitose šalyse, nei yra pagrindinė bendrovės būstinė.

Yra vertinami įmonės vidiniai procesai, vidinė kultūra, darbuotojų įsitraukimas, jų santykiai su vadovais. Ne ką mažiau svarbu ir tai, kaip patys darbuotojai vertina savo darbdavį, tad yra renkami ir darbuotojų atsiliepimai.

Papildomi taškai kandidatams yra skiriami atsižvelgiant į šalių ir regionų, kuriuose bendrovė apklausia darbuotojus remiantis specialiu „Great Place to Work Trust“ indeksu.

Atrinktieji geriausio pasaulyje darbdavio nominantai turėjo būti patekę į minėtuosius nacionalinio lygmens sąrašus nuo praėjusių metų rugsėjo iki šių metų vasaros pabaigos.

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:42
10:09

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką