Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti

D.Trumpas nusprendė uždrausti „WeChat Pay“ ir kitas „kiniškas“ programėles JAV

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį uždraudė „Alipay“, „WeChat Pay“ ir kitas su Kinijos įmonėmis siejamas programėles Jungtinėse Valstijose sakydamas, kad minėtos programos surinktus duomenis gali perduoti Kinijos vyriausybei.
„WeChat“
„WeChat“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Vykdomasis įsakymas įsigalios po 45 dienų – praėjus vos kelioms savaitėms po to, kai D.Trumpą Baltuosiuose rūmuose pakeis išrinktasis prezidentas Joe Bidenas.

Vienas vyresnysis prezidento administracijos pareigūnas teigė, kad įsakymas ir jo įgyvendinimas nebuvo aptartas su „potencialia J. Bideno administracija“.

Kiek anksčiau D.Trumpas ėmėsi veiksmų uždrausti šalyje naudoti „TikTok“, priklausančiai Kinijoje įsikūrusiai „ByteDance“, tačiau teismas pripažino, kad D.Trumpas peržengė savo teisines galias.

Programos, kurioms taikomas naujas draudimas, buvo pasirinktos dėl itin didelio jų atsisiuntimų skaičiaus, o tai reiškia, kad dešimtys milijonų vartotojų rizikuoja, jog jų duomenys gali būti netinkamai panaudoti, teigė administracijos pareigūnas.

„Siekiame suformuoti pasaulį ir imtis priemonių, kad neleistume įgyvendinti Kinijos didžiosios duomenų strategijos – kad nuotraukos, tekstiniai pranešimai, skambučiai tėvams nebūtų naudojame šiame masiniame visuotinės priespaudos įrankyje“, – kalbėjo pareigūnas.

D.Trumpo įsakyme reikalaujama, kad prekybos sekretorius peržiūrėtų ir įvertintų, kokias programas dar reikėtų įtraukti į draudimą.

Įsakyme konkrečiai įvardytos programėlės „Alipay“, „CamScanner“, „Tencet QQ“, „SHAREit“, „Tencent QQ“, „VMate“, „WeChat Pay“ ir „WPS Office“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius