15min be reklamos
2018 01 02, 15:20

Dalis įmonių gali paprasčiau įdarbinti užsieniečius

Į Lietuvą atvykstantys dirbti užsieniečiai jau gali lengviau ir greičiau atlikti migracijos procedūras. Juos įdarbinančios įmonės gali patekti į Patvirtintų įmonių, arba „baltąjį“ sąrašą. Į jį įmonės bus įtraukiamos 3 metams.
Pastato „Arfa“ statybos
Darbuotojas / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas teigia, kad supaprastintas vizų išdavimo procesas.

„Tokiu būdu Lietuvos darbdaviai galės greičiau ir paprasčiau įdarbinti tuos užsieniečius, kurie reikalingi šalies darbo rinkai“, – pranešime sakė E.Misiūnas.

Įmonės, pageidaujančios patekti į sąrašą, turės atitikti bent 4 iš 10 papildomų kriterijų, pavyzdžiui, jų pajamos turės būti ne mažesnės kaip 500 tūkst. eurų per metus, jų veikla licencijuojama, jose dirba daugiau kaip 10 žmonių, joms būtini darbuotojai, kurių profesijų Lietuvoje trūksta.

Į „baltąjį“ sąrašą nebus įtraukiamos įmonės, turinčios skolų biudžetui, nesumokėtų baudų, neteikiančios mokesčių deklaracijų, turinčios kitų nusižengimų. Sąrašas bus skelbiamas viešai, o nustačius, kad įmonė neatitinka kriterijų, ji bus išbraukiama.

Sprendimą dėl įtraukimo į sąrašą Migracijos departamentas priims per mėnesį, daugiau procedūrų persikels į elektroninę erdvę, tarkime, prašymai išduoti daugkartines vizas.

Vyriausybė pernai vasarį pritarė Lietuvoje trūkstamų 27 profesijų sąrašui. Tarp tokių yra programuotojai, informacinių technologijų specialistai, įvairių sričių inžinieriai, technikai. Šių specialybių žmones yra lengviau įdarbinti – jiems paprasčiau išduodami leidimai, o darbdaviams nebeliko prievolės mokėti tris kartus didesnį nei vidutinis darbo užmokestį, pakanka pusantro karto didesnės algos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką