TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Danske Capital investicijų valdymas“ pajamos augo 24 proc.

Verslininkas
„Shuterstock“ nuotr. / Kiaulė taupyklė
Šaltinis: 15min
0
A A

„Danske Capital investicijų valdymas“ 2013 m. pajamos siekė 1,853 mln. litų – tai 24 proc. daugiau nei 2012 m. Per metus išaugo bendrovės klientų skaičius bei didėjo rinkos dalis.

„Kone visi įmanomi rodikliai liudija, kad Lietuvos pensijų kaupimo sistema yra gyvybinga ir veikia sėkmingai. Praėjusiais metais reikšmingą postūmį suteikė valstybėje įgyvendinta pensijų sistemos reforma. Gana palankios investuotojams buvo ir pasaulio finansų rinkos. Kilo svarbiausi pasaulio išsivysčiusių šalių indeksai, o šių šalių centriniai bankai nepradėjo didinti palūkanų normų, tad obligacijų rinkos taip pat išliko pelningos“, – sakė „Danske Capital investicijų valdymas“ generalinis direktorius Darius Kuzmickas.

27 iš 28 Lietuvoje visus 2013 metus veikusių II pakopos pensijų fondų ir 7 iš 8 III pakopos pensijų fondų demonstravo teigiamą savo vieneto vertės prieaugį.

Įvairiapusio skatinimo rezultatas – 27 iš 28 Lietuvoje visus 2013 metus veikusių II pakopos pensijų fondų ir 7 iš 8 III pakopos pensijų fondų demonstravo teigiamą savo vieneto vertės prieaugį. Vidutinis visų Lietuvos II pakopos pensijų fondų vieneto vertės pokyčio svertinis vidurkis buvo 4,28 proc., o III – 6,42 proc.

2013 m. „Danske“ pensijų fonduose II pensijų pakopos dalyvio sukauptas turtas vidutiniškai padidėjo 8 proc. arba 660 litų. Metų pabaigoje „Danske“ II pakopos pensijų fondų dalyviai buvo vidutiniškai sukaupę po 8635 litų – beveik du kartus daugiau turto nei vidutinis II pakopos dalyvis Lietuvoje.

„2013-ieji buvo pirmieji metai po sunkmečio šalyje, kai po daugkartinio pervedimų į II pakopos pensijų fondus mažinimo, jie buvo pradėti didinti. Dėl to pensijų fonduose kaupiamų lėšų sumos turėtų toliau augti. Taigi, šalies dirbantieji galės toliau sėkmingai sukaupti papildomai pensijai. Vis dėlto šie metai nebus lengvesni nei pasaulio ekonomikai, nei politiniams procesams Lietuvoje ar užsienyje“, – sako D. Kuzmickas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką