2013-06-09 21:07

Dėl pelno Lietuvos verslininkai užsimerkia prieš Baltarusijos režimo nusikaltimus

Lietuvos politikai verslininkus ragina investuoti į Baltarusiją. Šitaip, esą mes padėsim Baltarusijai pereiti nuo Aliaksandro Lukašenkos autoritarinio režimo prie demokratinių vertybių. Verslininkai paklausė ir ėmė investuoti. Prekyba tarp šalių auga. Lietuviai Baltarusijoje stato fabrikus, kuria tūkstančius darbo vietų. Tačiau demokratinės vertybės liko nuošalyje, nes prabėgo beveik dešimtmetis, o A.Lukašenkos režimas nesikeičia. Netgi atvirkščiai, siekdami užsitikrinti stabilias pajamas ir ramybę verslininkai giria Lukašenkos valdžią ir politikams daro įtaką, kad šie užsimerktų prieš režimo nusikaltimus ir opozicijos persekiojimą. Apie tai praneša TV3 laida „Savaitės komentarai“
Aliaksandras Lukašenka
Aliaksandras Lukašenka / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė vieną pirmųjų savo susitikimų, tapusi šalies prezidente, surengė su Baltarusijos diktatoriumi A.Lukašenka. Tada kalbėta apie konstruktyvų bendradarbiavimą. Valdžia ragino verslininkus investuoti į Baltarusiją.

"Norint sėkmingai dirbti Baltarusijoje reikia sąžiningai mokėti mokesčius ir nekritikuoti valdžios", - sako A.Šadžius.

Šiam raginimui Lietuvos verslininkai pakluso. Fabrikus pastatė Sigitas Paulauskas ir jo „Vakarų medienos“ grupė, Visvaldo Matijošaičio „Vičiūnai“, kalakutus auginanti „Arvi“, „SBA baldai“, veiklą plečia ir „Vilniaus prekybos“ grupė.

Baltarusijoje investuoja ir Šiaulių verslininkai tėvas ir sūnus Šedžiai. „Norint sėkmingai dirbti Baltarusijoje reikia sąžiningai mokėti mokesčius ir nekritikuoti valdžios, neremti opozicijos ir nereikšti garsiai savo nuomonės dėl prezidento personos“, – sako Andrius Šedžius.

Buvęs Seimo narys socialdemokratas Stanislovas Giedraitis giria Baltarusijos tvarką ir tvirtina, kad A.Lukašenkos režimas keičiasi. „Tvarka turi būti. Dabartinė situacija yra palankesnė ir opozicijai. A.Lukašenka kai kuriais klausimais irgi persigalvoja“, – sakė jis.

Socialdemokratas europarlamentaras Vincas Paleckis Europos Parlamentui pateikė ataskaitą, kad žmogaus teisių padėtis Minske pagerėjo, todėl reikia panaikinti bent dalį sankcijų Baltarusijai.

„Verslininkai, dirbantys su tokiomis šalimis kaip Baltarusija visada atsargiau žiūri į bet kokius kritiškus politinius pareiškimus jų vadovybės atžvilgiu, nes nuogąstaujam jog tokie pareiškimai gali atsigręžti ir prieš juos“, – sako politologas Ramūnas Vilpišauskas.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą