15min be reklamos
2017 06 16, 15:53

„Devbridge Group“ investuos į programinės įrangos testuotojus

Amerikiečių programavimo paslaugų įmonė „Devbridge Group“ priėmė strateginį sprendimą papildomai investuoti į šalies programinės įrangos testuotojus ir pristato akademiją, kuri ugdys šios srities specialistus Lietuvoje „nuo nulio“ – „Sourcery for Testers“.
„Sourcery for Testers“
„Sourcery for Testers“ / „Devbridge Group“ nuotr.

Liepos mėnesį startuosianti dviejų mėnesių trukmės vidinė įmonės akademija priims iki 10 kandidatų. Studentai joje ne tik mokysis, bet ir dirbs prie realių įmonės projektų ir už tai gaus atlyginimą. Tikimasi, kad pabaigę šiuos mokslus, pradės savo karjerą įmonėje.

„Devbridge Group“ nuotr./Viktoras Gurgždys
„Devbridge Group“ nuotr./Viktoras Gurgždys

„Testuotojo specialybė yra viena paklausiausių pasaulyje ir jos poreikis nuolat auga, o Lietuvos universitetuose jos ugdymui skiriamas vos vienas modulis. Norime tai keisti ir dirbti su potencialiais talentais, tinkamai juos nukreipti ir užauginti iki tokio lygio specialistų, kurie galėtų integruotis į mūsų komandas, perimti įmonėje taikomas metodikas“, – iniciatyvą pristatė Viktoras Gurgždys, „Devbridge Group“ viceprezidentas ir Lietuvos padalinio vadovas.

Pasak V.Gurgždžio, įmonė jau turi sėkmės praktiką su programuotojams skirta vidine akademija „Sourcery“. Šiemet nuspręsta plėsti jos koncepciją ir į „Sourcery for Testers”, kuri užsiims testuotojų paruošimu.

„Mes siekiame ne tik užsiauginti reikiamus specialistus, bet ir prisidėti prie šios srities populiarinimo. Kai kur vis dar gajūs mitai, esą testavimui tinka tik tie inžinieriai, kuriems nepavyko tapti programuotojais. Tai – netiesa. Keičiantis technologijoms, programinės įrangos testavimo funkcijos tapo dar sudėtingesnės. Ši specialybė reikalauja gilaus supratimo apie programines įrangos kūrimą ir turi itin didelę atsakomybę, kuriant galutinį programinės įrangos produktą“, – sako V.Gurgždys.

Testuotojų trūkumas jaučiamas globaliu mastu, Lietuva – ne išimtis: „Infobalt” tyrimo duomenimis, informacinių sistemų testuotojai yra antri pagal paklausą Informacinių ir ryšių technologijų (IRT) sektoriaus įmonėse, šių specialistų poreikis dabartinėje situacijoje siekia 29 proc. esamų darbuotojų.

„Devbridge Group“ nuotr./Rasa Mažutienė
„Devbridge Group“ nuotr./Rasa Mažutienė

„Devbridge Group“ jau kurį laiką sistemingai investuoja į savo testuotojų komandą, kurią šiuo metu sudaro virš 40 specialistų: vasarį testavimo direktorės pareigas pradėjo eiti testavimo specialistė Rasa Mažutienė, kuri sparčiai augina testuotojų komandą ir plečia jų kompetencijas įmonėje.

Pirmosios „Sourcery for Testers” dalyviai paaiškės net po trijų atrankos etapų, kuriuos įmonė šiuo metu įgyvendina.

„Testuotojų akademijoje ruošime studentus „nuo nulio“, todėl labai didelį dėmesį skiriame atrankai, kad identifikuotume būsimus talentus. Į akademiją užsiregistravo per pusantro šimto kandidatų, iš kurių po 20 buvo pakviesti į kitą etapą – kūrybines dirbtuves Vilniuje ir Kaune. Kitas žingsnis – asmeniniai interviu, po kurių ir paaiškės, kas pateks į akademiją“, – atrankos sistemą pristatė R.Mažutienė.

Kūrybinėse dirbtuvėse kandidatai sprendė užduotis su LEGO kaladėlėmis. Jie turėjo sukurti miestą Marse, su visa reikiama infrastruktūra, kad kolonizuotų šią planetą. Komandos iš penkių kandidatų ir vieno įmonės darbuotojo, dirbo ties individualiomis užduotimis, kurios visos turėjo sudaryti tinkamai funkcionuojančią visumą.

LEGO kaladėlės pasirinktos ne atsitiktinai, mat ne visi susirinkę turi kodavimo ar testavimo pagrindus, o šis žaidimas – tarsi universali kalba, kurią supranta kiekvienas. Iš pažiūros daugiau žaidimą primenanti užduotis, iš tiesų, leidžia identifikuoti reikšmingas kandidatų savybes.

„Devbridge Group“ nuotr./„Sourcery for Testers“
„Devbridge Group“ nuotr./„Sourcery for Testers“

„Mums labai svarbu įvertinti, kaip kandidatai dirba komandose, todėl pasirinkome būtent šį būdą atrankai. Imitavome agile metodą, kurį įmonėje taikome kasdieniuose procesuose, taip pat, stebėjome, kaip dalyviai užtikrina kokybę prieš projekto pristatymą, kaip integruojasi su kitomis komandomis. Turint omeny, kad ne visi susirinkę jau moka programavimo kalbas, pasitelkėme universalią – LEGO. Taigi visi turėjo tokias pačias galimybes atsiskleisti“, – sakė R.Mažutienė.

„Devbridge Group” – JAV programavimo paslaugų įmonė, kurios centrinė būstinė yra Čikagoje. Tarptautinę įmonės komandą sudaro apie 300 darbuotojų. Jie pasiskirstę Čikagos, Toronto, Kauno ir Vilniaus padaliniuose.

Įmonės klientai – „Fortune 1000“ sąrašo įmonės, pasaulinės finansų, paslaugų ir gamybos sektorių kompanijos, tokios kaip „Grainger“, „Morningstar“, „Fitch“, „Louis Dreyfus“, „John Deere“ ir kt.

VIDEO: „Sourcery Academy for Testers“ kūrybinės dirbtuvės
Pranešimas spaudai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką