2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Naujas kino teatras Vilniuje žada netikėtumų: lankytojai galės ne tik žiūrėti filmą, bet ir sočiai pavalgyti

Rugsėjo 29 dieną Vilniuje duris atvers pirmasis per 13 metų daugiau nei dvi sales turintis kino teatras. Jį valdančio „Apollo Kinas“ vadovė Kadri Ärm 15min papasakojo, kas išskirtinio lankytojų laukia šiame kino teatre ir kodėl nuspręsta neinvestuoti į IMAX technologiją.
Kadri Ärm
Kadri Ärm / Karen Harms

Rugsėjo 29 dieną sostinėje duris oficialiai atveria naujas „Apollo Kinas“ kino teatras, įsikūręs prekybos centre „Vilnius Outlet“. Dieną prieš, rugsėjo 28-ąją, „Apollo Kinas Vilnius Outlet“ bus organizuojami bandomieji kino seansai.

Skelbiama, kad tai bus naujas daugiasalis kino teatras Lietuvoje, atidarytas po 13 metų pertraukos, kuriame aukščiausią kokybę užtikrins naujausi, ketvirtosios kartos lazeriniai projektoriai, 7.1 erdvinio garso sistemos ir kiti sprendimai.

„Apollo Kinas Vilnius Outlet“ kino teatre bus 6 kino salės, kurios vienu metu galės talpinti apie 800 žiūrovų. Pirmojoje salėje tilps 339 žiūrovai ir bus įrengtas vienas didžiausių kino ekranų Lietuvoje. Jo plotas – 167 kv. m.

Atidarymo savaitgalį, rugsėjo 29 – spalio 1 dienomis, lankytojų laukia specialūs seansai šeimoms su animatoriais bei galimybė laimėti prizų.

„Apollo Kinas“ generalinė direktorė Baltijos šalims Kadri Ärm 15min teigė, kad išskirtiniu ir geriausiai matomu naujojo kino teatro privalumu taps komfortas.

„Kiti Vilniaus kino teatrai jau įsitvirtinę, žmonės yra pripratę prie tų vietų. Su naujo kino teatro atidarymu mes taikomės į modernesnio ir patogesnio kino modelį“, – kalbėjo pašnekovė.

Visose naujojo kino teatro salėse bus įrengtos trijų tipų odinės kėdės – vienvietės Klubo kėdės, dvivietės sofos ir patogiausios Žvaigždžių kėdės – atlošiami ir šildomi krėslai, kuriuose įmontuotų liečiamų ekranų pagalba klientai galės užsisakyti maistą, užkandžius ir gėrimus viso filmo metu.

Bendrovės nuotr./Naujasis „Apollo“ teatras
Bendrovės nuotr./Naujasis „Apollo“ teatras

„Apollo Kinas“ yra estiškos kompanijos dalis, o Estijoje mes jau daugumoje kino teatrų turime komfortabilias kėdes. Kino lankytojai jau pripratę, kad jame gali ir pavalgyti – tai skiriasi nuo situacijos Vilniuje, nors, pavyzdžiui, „Akropolyje“ yra Žvaigždžių kėdės. „Apollo Vilnius Outlet“ kino teatre visoje auditorijoje bus patogūs, atlenkiami krėslai ir bus galima suderinti valgymą su kinu – nereikės skubėti pietauti, o tada lėkti į kiną. Tai yra nauja, patogi koncepcija, kuri puikiai prigijo kitose šalyse. Tai turbūt pagrindinis apčiuopiamas, fizinis skirtumas – bus daug patogiau lyginant su kitais egzistuojančiais kino teatrais. Filmo metu galėsite mėgautis savo spragėsiais ar savo hamburgeriu“, – kalbėjo pašnekovė.

Neskaitant to, pirmasis per 13 metų daugiasalis kino teatras taikys naujas garso ir vaizdo technologijas, žada „Apollo Kinas“.

„Apollo Kinas Vilnius Outlet“ bus pirmasis kino teatras Baltijos šalyse, kuriame bus naudojami naujausios, ketvirtosios kartos „Christie Real|Laser™“ lazeriniai projektoriai. Erdvinių garsų atkūrimui bus naudojamos moderniausios 7.1 „Christie Vive Audio“ ir „Dolby“ garso sistemos. Minėti technologiniai sprendimai bus įdiegti visose kino teatro salėse.

Vis dėlto Lietuva ir toliau liks viena retų šalių, kurioje nėra IMAX formato kino teatro. IMAX yra didelės skiriamosios gebos kamerų, filmų formatų, kino projektorių ir kino teatrų sistema, kuriai būdingi labai dideliais ekranais su dideliu kraštinių santykiu.

Toks kino teatras egzistuoja ir kaimyninėje Rygoje, jį taip pat valdo „Apollo“ grupė. Kodėl naujasis „Apollo“ kino teatras Vilniuje tokios technologijos neturės?

Bendrovės nuotr./„Apollo“
Bendrovės nuotr./„Apollo“

„Prieš kurį laiką priėmėme sprendimą IMAX naujame kino teatre neįrengti. Tuomet nusipirkome kino teatrą „Akropolyje“ – jis jau įrengtas ir žinomas, todėl nematėme priežasčių keisti technologijas ir didelėms investicijoms į šį kino teatrą. Turime ir kino teatrą Panevėžyje – jis yra nedidelis, todėl nėra priežasčių dideliam IMAX kino teatrui. Likę [dideli] kino teatrai Lietuvoje priklauso „Forum Cinemas“, todėl tai greičiausiai klausimas jiems“, – kalbėjo pašnekovė.

„Taip, tai brangu. Nauja 4 kartos lazerių technologija atlieka tai taip pat gerai. Apklausos rodo, kad tik dalis kino mėgėjų eidami žiūrėti filmo tikisi IMAX kokybės“, – tęsė K.Ärm.

Pašnekovė tvirtino, kad IMAX kino teatro šalyje nebuvimas nėra atsilikimo rodiklis, tuo labiau, kad lietuviai tarp Baltijos šalių svarbiais aspektais netgi pirmauja.

„Lietuvoje kino seansų/gyventojui rodiklis yra aukščiausias Baltijos šalyse. Be to, vietinių filmų Lietuvos kino teatruose lankomumo dalis yra didesnė nei Latvijoje ar Estijoje, kas irgi yra gerai. Lietuva yra labai sveika kino rinka. Nors negaliu pasakyti kada ir ar IMAX ateis į Lietuvą, vertinant dabartines tendencijas – kas žino?“, – kalbėjo pašnekovė.

Šiaurinėje Vilniaus dalyje jau yra du dideli kino teatrai –daugiau nei dešimtmetį veikiantys „Apollo“ Akropolyje ir „Multikino“ šalia esančiame „Oze“. Ar vilniečiai iš kitų rajonų specialiai važiuos į Pilaitėje esančio „Vilnius Outlet“ kino teatrą?

K.Ärm teigia, kad kino teatras pirmiausia orientuotas į vietos gyventoją – Pilaitė yra nemažas ir besiplečiantis Vilniaus rajonas.

„Tai miesto daliai vis dar trūksta pramogų. Tikime, kad kino teatras atras savo vietinę auditoriją. Iš kino industrijos žinome, kad žmonėms labai svarbūs du dalykai – kino teatro vieta ir patogiu metu rodomi filmai. Taigi, manau, kad vieta bus labai svarbi. Nors nemanau, kad daugybė žmonių, kurie gyvena toliau, keliautų į „Vilnius Outlet“ būtent dėl naujo kino teatro, bet mūsų prioritetinė grupė yra šalia gyvenantys žmonės. Tikimės, kad jiems kino teatras patiks ir jie užsuks dažniau“, – kalbėjo pašnekovė.

Apie „Apollo“ grupę

„Apollo Kinas Vilnius Outlet“ kino teatras – jau trečiasis Lietuvoje ir 17-tasis Baltijos šalyse, priklausantis „Apollo Kinas“ tinklui. Iki šiol „Apollo Kinas“ kino teatrai veikia Vilniaus „Akropolyje“ ir Panevėžyje. Tai – didžiausias Estijos kino teatrų tinklas.

Estijoje šiuo metu veikia 11 kino teatrų, Latvijoje ir Lietuvoje po 3.

„Apollo“ grupei priklauso „Apollo“ knygynai, „Apollo Cinema“, „Blender“ sulčių barai, „Ice-Café“ ledainės, „O'Learys“ ir „Action by Apollo“ sporto ir pramogų centrai, „Vapiano“ restoranai ir visame pasaulyje puikiai žinomas greitojo maisto tinklas KFC.

Prekės ženklo „Apollo“ misija – būti didžiausiu ir moderniausiu pramogų tiekėju Baltijos šalyse.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką