Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 09 13, 13:04

Druskininkų „Snow Arenos“ profsąjunga skundžiasi vėluojančiais atlyginimais, vadovas tai vadina šmeižtu ir žada kreiptis į teismą

Druskininkuose esančio pramogų komplekso „Snow Arena“ darbuotojai skundžiasi laiku nemokamais atlyginimais. Rugpjūtį įkurtos arenos darbuotojų profsąjungos vadovas Aurelijus Gečiauskas penktadienį BNS teigė, kad darbuotojams liepos pabaigoje buvo išmokėti tik gegužės atlyginimai.
Druskininkų Sniego arena
Druskininkų Sniego arena / Žilvino Pekarsko / 15min nuotr.

Tuo metu „Snow Arena“ vadovas tokius teiginius vadina šmeižtu ir sako ketinąs gintis teismuose.

„Aš dabar nedirbu, esu atleistas. Kolegos sakė, kad dabar yra nesumokėtas likutis už liepą. Dar yra žmonių, išėjusių iš darbo, su kuriais neatsiskaityta už liepą ir rugpjūtį“, – teigė A.Gečiauskas.

„Pagal darbo sutartį, mums (atlyginimą, – red.) išmoka kito mėnesio 25 dieną. Tai jeigu atidirbu visą rugsėjį, gaunu už rugsėjį tik spalio 25 dieną. Tai va nuo spalio 25, kai atėjau dirbti, vėlavo dar tris savaites. Tad atlyginimas yra lapkritį, kada turėtų jau būti mokėjimas už kitą mėnesį. Tai čia minimaliai, kai pradėjau dirbti. Paskui būdavo, kad kol nesukūriau profsąjungos, būdavo ir trys mėnesiai. Liepos gale – rugpjūčio pradžioje mes gavome atlyginimus už gegužę. Bet po to, kai jau sukūrėme profsąjungą, ėmė jau lygintis“,  – kalbėjo jis.

Areną valdančios bendrovės „Stamita“ generalinis direktorius Andrius Stasiukynas pripažino, kad atlyginimai vasarą vėlavo, tačiau ne daugiau nei mėnesį.

„Mano kantrybė irgi baigiasi – atidaviau advokatams šiuos žmones (kalbančius apie blogas darbo sąlygas – BNS) už šmeižtą ir bus jiems pamoka“, – kalbėjo A.Stasiukynas.

„Taip, pas mus vasarą yra labai sunku, nes vasarą būna mažiausias klientų srautas, o išlaidos elektrai yra pačios didžiausios. Už elektrą negalime nesumokėti, nes atjungus tokio objekto šaldytuvus, ištirps ledas. Bet kodėl jie nepasako, kad jų vidurkiai (atlyginimo – BNS) Druskininkuose patys didžiausi, kad jų visi atlyginimai yra oficialūs? Vasarą vėlavimas buvo iki mėnesio. Bet dėl to ir atlyginimai yra didesni“, – BNS tvirtino A.Stasiukynas.

Paklaustas apie atlyginimo vidurkio dydį, A.Stasiukynas teigė negalįs jo nurodyti, nes neturįs su savimi skaičių.

Darbuotojų priekaištus dėl blogų darbo sąlygų arenoje jis vadina šmeižtu.

„Taip teigia tas žmogus, kuris yra atleistas už drausmines nuobaudas. Jis nepasako, kad tai jau jo antras prasižengimas ir kad jis labai paveda kolektyvo narius ir nenori dirbti. (...) Mano kantrybė irgi baigiasi – atidaviau advokatams šiuos žmones (kalbančius apie blogas darbo sąlygas – BNS) už šmeižtą ir bus jiems pamoka“, – kalbėjo A.Stasiukynas.

A.Gečiausko teigimu, atlyginimai vėluoja daugumai darbuotojų. Profsąjungai priklauso apie 20 darbuotojų. Jis pats iš darbo buvo atleistas už tai, kad ne darbo metu arenos valgykloje pavalgė su 50 procentų nuolaida.

Druskininkų meras Ričardas Malinauskas taip pat sulaukė profsąjungos „Solidarumas“ atstovų prašymų atkreipti dėmesį į bendrovės veiklą. Tai jis pavedė padaryti administracijos direktorei ir, jo žiniomis, atlyginimai arenoje šiuo metu nevėluoja.

„Snow arena“ turi komisiją iš savivaldybės, komisijai vadovauja administracijos direktorė, komisija jau buvo nuvykusi ten – aš turiu informaciją, kad atlyginimai jau nevėluoja“, – BNS teigė R.Malinauskas.

Valstybinės darbo inspekcijos Darbo ginčų komisijai yra pateiktas penkių bendrovės „Stamita“ darbuotojų skundas dėl du mėnesius neišmokėtų atlyginimų. Tačiau ar tai būtent arenos darbuotojai – nenurodoma: „Stamita“ taip pat verčiasi montavimo ir stiklinimo darbais.

Druskininkų savivaldybė su „Stamita“ yra pasirašiusi arenos koncesijos sutartį. Į 2011 metais atidarytą areną investuota 40 mln. Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų, o „Stamita“ įsipareigojo į objektą investuoti dar 50 mln. litų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką