TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Dvi Lietuvos iniciatyvos pretenduos į Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimus

Laboratorijos atidaryme
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Laboratorijos atidaryme
Šaltinis: 15min
0
A A

Ūkio ministerijos skelbtą Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų konkurso nacionalinę atranką laimėjo dvi sėkmingiausios Lietuvos verslumo iniciatyvos – UAB „App Camp“ projektas „Mobiliųjų aplikacijų laboratorijos“ ir Valstybinės mokesčių inspekcijos projektas „e. VMI“.

Lietuvos verslumo iniciatyvos rungsis su kitų Europos šalių projektais dėl nugalėtojo vardo, kuris bus paskelbtas Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų ceremonijoje 2014 m. spalio 2 d. Neapolyje, Italijoje.

„Džiaugiamės, kad vis daugėja norinčių dalyvauti nacionalinėje atrankoje, bet to pateikiamų projektų kokybė, pristatymas kasmet taip pat gerėja. Skatiname ir kitus nebijoti džiaugtis pasiektais rezultatais ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, nes tai puiki galimybė pristatyti save, tapti žinomam, užmegzti naudingų ryšių“, – sako ūkio viceministras Kęstutis Trečiokas.

Nacionalinę atranką laimėjusi UAB „App Camp“ 2012 m. Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete atidarė pirmąją Mobiliųjų aplikacijų laboratoriją, siekdama suvienyti akademinę ir verslo bendruomenę, įkvėpti jaunąją kartą pritaikyti studijų žinias praktiškai, kurti novatoriškus vertę teikiančius mobiliuosius sprendimus. 2012 m. lapkričio mėn. Kauno technologijos universitete tuo metu didžiausia Lietuvoje dvidešimties darbo vietų mobiliųjų aplikacijų laboratorija su naujausios kartos „Samsung“ planšetiniais ir nešiojamaisiais kompiuteriais, išmaniaisiais televizoriais ir kita vaizdo įranga. Šiuo metu šioje laboratorijoje dėstoma net 12 studijų modulių, o mobiliąsias aplikacijas čia kuria jau pirmakursiai informatikos studentai. Svarbu, jog visose UAB „App Camp“ iniciatyva įkurtose mobiliųjų aplikacijų laboratorijose dirbantiems studentams ir specialistams yra sudaromos galimybės įgyvendinti inovatyvias idėjas.

Kitas nacionalinės atrankos laimėtojas – Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), kuri gerindama mokesčių mokėtojų aptarnavimo kokybę, taupydama mokesčių mokėtojų laiką, tenkindama mokesčių mokėtojų poreikius, įgyvendino didžiąją dalį projekto „Mokesčių mokėtojų elektroninio švietimo, konsultavimo ir informavimo paslaugų sistemos sukūrimas“. Įgyvendinant projektą buvo sukurtos 46 elektroninės paslaugos, supaprastinančios veiklos registravimo, mokesčių permokos grąžinimo/įskaitymo, mokesčių deklaravimo termino pratęsimo ir kitus aktualius mokesčių administravimo procesus.

Gyventojų bei verslo atstovų patogumui skirtos e.VMI paslaugos leidžia mokesčių mokėtojams neišeinant iš namų išsiimti ar pratęsti verslo liudijimą, registruotis PVM mokėtojais, pateikti įvairius prašymus, priminimus gauti el. paštu.

Gyventojų bei verslo atstovų patogumui skirtos e.VMI paslaugos leidžia mokesčių mokėtojams neišeinant iš namų išsiimti ar pratęsti verslo liudijimą, registruotis PVM mokėtojais, pateikti įvairius prašymus, priminimus gauti el. paštu. e.VMI dėka sumažinamos tiek mokesčių mokėtojų, tiek VMI darbo laiko sąnaudos bei užtikrinamas greitas ir efektyvus bendravimas.

Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų konkurso nugalėtojai bus renkami iš 33 Europos valstybių pasiūlytų nacionalinių atrankų laimėtojų nominacijose: „Verslumo dvasios skatinimas“, „Investicijos į įgūdžius“, „Verslo aplinkos gerinimas“, „Verslo tarptautinės plėtros skatinimas“, „Atsakingas verslas“ ir „Žaliųjų“ rinkų plėtros ir išteklių panaudojimo efektyvumo skatinimas“. Taip pat specialus prizas bus įteiktas už kūrybiškiausią ir labiausiai įkvepiančią verslo iniciatyvą.

Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimais įvertinamos sėkmingiausios verslumo ir verslininkystės iniciatyvos Europoje, plečiama verslumo samprata, skatinama palankių verslo sąlygų kūrimo politika. Šiuos apdovanojimus Europos Komisija teikia nuo 2005 metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką