Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugpjūčio 12d. 15:14

Ekspertai įvertino žemaičių sūrius

116-ąjį kartą Nantvičo (Jungtinė Karalystė) mieste vykusi sūrių paroda „International cheese awards“ buvo kaip reta sėkminga vieninteliams atstovams iš Lietuvos „Žemaitijos pieno“ sūrininkams. Trečius metus iš eilės čia dalyvaujanti Lietuvos įmonė gavo net šešis apdovanojimus.

Įspūdingas renginys „International cheese awards“ laikomas didžiausia sūrių paroda visoje Europoje – čia atvyksta geriausių sūrių gamintojai iš visų pasaulio.

Įspūdingas renginys „International cheese awards“ laikomas didžiausia sūrių paroda visoje Europoje – čia atvyksta geriausių sūrių gamintojai iš viso pasaulio.

Šįmet pirmoji renginio diena tradiciškai buvo skirta profesionalams: vertintojams, degustuotojams, gamintojams bei prekybininkams. 190 profesionalių arbitrų teismui buvo pateikti 4286 sūriai, suskirstyti į 283 kategorijas, iš 27 pasaulio šalių.

„Kokybės kartelė šįsyk buvo pakelta itin aukštai, todėl 190 vertintojų komandai šįmet teko kaip reikiant padirbėti“, - neslėpė „International cheese awards“ vadovas Richardas Paulas.

„Žemaitijos pieno“ pristatytiems gaminiams teisėjai buvo itin palankūs. 

Lydytų  sūrių  kategorijoje aukso apdovanojimas skirtas natūraliam lydytam riekelėmis pjaustytam  sūriui „Mildutė“. 

Patogiausios pakuotės kategorijoje geriausiai buvo įvertintas 24 mėnesius brandintas kietasis sūris „Džiugas“ skaldytas gabalėliais 100 g pakuotėje.

Toks pat 24 mėnesių brandintas kietasis sūris „Džiugas“ buvo apdovanotas sidabro medaliu žemyno – regiono sūrio kategorijoje. 

Natūralus lydytas riekelėmis pjaustytas sūris su Provanso žolelėmis sidabrą laimėjo tarp lydytų  sūrių su priedais.

Toje pačioje kategorijoje bronzos apdovanojimas atiteko lydytam natūraliam riekelėmis pjaustytam sūriui su juodaisiais pipirais.

Dėl galimybės plėsti eksporto rinkas „Žemaitijos pieno“ sūrininkai labai džiaugėsi sulaukę specialaus „Bradbury‘s“ prekybos tinklo apdovanojimo, kuris ne Jungtinėje Karalystėje pagamintų sūrių kategorijoje atiteko 12 mėnesių brandintam kietajam sūriui „Džiugas“.

Šiuo metu kietojo sūrio Džiugas jau galima įsigyti  specializuotose Didžiosios Britanijos sūrių parduotuvėse, tačiau dabar tikimasi netrukus pradėti prekybą ir didžiuosiuose šios šalies prekybos tinkluose.

Antrąją „International cheese awards“ dieną renginyje galėjo lankytis visi. Lietuviški sūriai tarp lankytojų buvo itin populiarūs: išparduota viskas, ką  „Žemaitijos pieno“ atstovai čia buvo atvežę. 

Lankytojams buvo siūlomas ne tik kietasis sūris „Džiugas“ ir kiti sūriai, bet visa gaminių, kuriuos galima rasti Lietuvoje veikiančiuose Sūrio „Džiugas“ namuose: „Džiugo“ saldainiai, įvairūs kepiniai ir užtepėlės su „Džiugo“ sūriu.

 

www.dziugashouse.lt

Temos: 1 Sūris
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką