Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 09, 14:31

„EPSO-G“ grupės pajamos per pirmuosius tris metų mėnesius augo iki 118,8 mln. eurų

Energijos perdavimo ir mainų įmonių grupės „EPSO-G“ pajamos per pirmuosius tris šių metų mėnesius sudarė 118,8 mln. eurų ir buvo 42 proc. didesnės lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, kuomet jos siekė 83,8 mln. eurų.
Eurai
Eurai / 123RF.com nuotr.

Grupės veiklos rezultatus lėmė augusios pajamos už perduotą elektros energiją ir dujas Lietuvos gyventojams bei organizacijoms, taip pat sklandžiai įgyvendinami strateginės infrastruktūros plėtros projektai, skelbiama pranešime spaudai.

Pagrindiniai įmonių grupės veiklos rodikliai šiemet išliko santykinai stabilūs. Aukštos įtampos perdavimo tinklais šalies gyventojų ir verslo poreikiams per sausį-kovą buvo perduota 2,9 teravatvalandės (TWh) elektros energijos – 0,4 proc. mažiau, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai. Į Lietuvą per pirmąjį metų ketvirtį buvo patiektos 8,4 TWh dujų, neskaitant dujų tranzito į Karaliaučiaus sritį. Tai yra 5 proc. mažiau, palyginti su praėjusiais metais, o sumažėjusį gamtinių dujų vartojimą šalies viduje kompensavo perdavimas Latvijos kryptimi, pasiekęs 2,6 TWh.

Energijos išteklių biržoje „Baltpool“ per pirmuosius tris šių metų mėnesius centralizuotos šilumos tiekimo įmonės, Lietuvos nepriklausomi šilumos gamintojai ir pramonės įmonės įsigijo 1,73 TWh biokuro. Tai yra 53 proc. daugiau, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2021 metais, kai buvo įsigyta 1,13 TWh biokuro.

Lietuvos, bendroje Latvijos ir Estijos ir Suomijos prekybos aikštelėse veikiančios dujų biržos „GET Baltic“ prekybos apimtys per tris šių metų mėnesius sudarė 2,4 TWh ir mažėjo maždaug penktadaliu lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai. Tam įtakos turėjo šiltesni orai ir aukštos gamtinių dujų kainos.

„EPSO-G“ grupės grynasis pelnas per sausį–kovą siekė beveik 2 mln. eurų ir buvo 90 proc. mažesnis lyginant su šiuo laikotarpiu pernai. Grupės EBITDA siekė 12 mln. eurų ir buvo 61 proc. mažesnė nei tuo pačiu 2021 metų laikotarpiu. Pelningumo mažėjimą lėmė 87 proc. iki 115,7 mln. eurų išaugusios sąnaudos – daugiausiai dėl ženkliai aukštesnių vidutinių energijos išteklių kainų, taip pat ir laikinai dėl perdavimo sistemų naudotojams grąžinamų ankstesnių laikotarpių pajamų perviršių sumažinti perdavimo paslaugų tarifai.

„EPSO-G“ grupės investicijos į infrastruktūrą per tris šių metų mėnesius sudarė 7 mln. eurų. Grupės bendrovės „Amber Grid“ investicijos į dujų perdavimo sistemą šiemet sudarė 2,1 mln. eurų, o „Litgrid“ investicijos šiemet siekė 4,9 mln. eurų.

Kovo pabaigoje „EPSO-G“ anksčiau numatyto termino grąžino 84,2 mln. eurų skolos likutį bendrovei „Ignitis grupė“ ir tokiu būdu įvykdė savo įsipareigojimus 2012 metais prisiimtus mainais už perdavimo operatorės „Litgrid“ akcijas. Anksčiau galutinis skolos grąžinimas buvo numatytas 2022 metų rudenį.

Birželį „EPSO-G“ išplatino su darnumu susietų obligacijų emisiją, tokiu būdu pritraukdama 75 mln. eurų. Tai pirmoji su darnumu susieta obligacijų emisija Baltijos šalyse. Penkerių metų obligacijas įsigijo instituciniai investuotojai iš Baltijos šalių ir Skandinavijos. Beveik trečdalį emisijos už 22,5 mln. eurų įsigijo Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas.

„EPSO-G“ įmonių grupę sudaro valdymo bendrovė „EPSO-G“, penkios tiesiogiai patronuojamos įmonės „Amber Grid“, „Baltpool", „Energy cells", „Litgrid“ ir „Tetas" bei netiesiogiai kontroliuojama „GET Baltic". Įmonių grupėje kovo 31 dieną dirbo 1336 darbuotojai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką